perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Dobre, sprawdzone i polecane laby w województwie śląskim
Duże (!) laby w województwie śląskim.
Mniejszymi literami krótki opis oraz mój osobisty komentarz.

1. Fotonet Tychy - swietny lab ale tylko przez internet ;-)
Fabryczna 2

43-100 Tychy
nr tel: 32 217 63 15

adres www:
http://www.fotonet.info/
Niebywałą cechą tego labu jest z pewnością to, iż ma punkty odbioru zdjęć praktycznie w każdym mieście naszego województwa. Trzeba mieć na uwadze, że wiele z takich punktów dolicza sobie dodatkową prowizję do odbitek. Czasami nawet +100%.... Należy znaleźć w swoim mieście taki punkt, w którym ta prowizja jest najmniejsza (lub zerowa o ile to możliwe).
Ściągamy bardzo fajny program do wysyłki zdjęć "Foto E-net" ze strony internetowej http://www.fotonet.info/i...&action=promo12 (środkowy)
To co najbardziej cenię w Fotonecie to możliwość zrobienia całego kadru na dowolnej wielkości papierze, mam na myśli zwłaszcza format 15x21, w którym zawsze mocno ucina boki kadru.
Z lustrzanki cyfrowej przybliżone proporcje 3:2 dają format około 15,2x22,5 i taki właśnie bez problemu zrobią.
Gdyby ktoś miał problem z rozmiarem wydruku lub z obsługą programu, proszę zapytać zakładając nowy temat w dziale tej grupy.
Na stronie mamy również profile ICC dla monitora, aby uzyskać możliwie jak najbardziej pokrywające się kolory.
Jeśli mamy problem z wywołaniem czarno białego filmu, można pozostawić w punkcie w swoim mieście, kilka dni i jest do odbioru. Kolorowe do procesu C41 również wołają. Warto zaznaczyć na kopercie dużymi literami, żeby nie cięli filmu (bo tną po 5 klatek).
Skanowanie również w ofercie, choć to polecam raczej robić samemu lub dać komuś znajomemu żeby zeskanował na domowym skanerze...
W ofercie wydruki wielkoformatowe, jakieś tam fotoksiążki itp


2. Fotosilesia Katowice - centrum (Tasko)
ul. Stawowa 4

nr tel: 032 258 70 10

adres www:
http://www.fotosilesia.pl/
Robią praktycznie wszystko od kubków poprzez koszulki, p1erdołki aż po odbitki i wydruki wielkoformatowe.
Na miejscu można zakupić filmy bw (ilford hp5, delta, pany), Fuji.
Brak chemii i papieru do ciemni.
Ploter: epson 9900 kryjący przestrzeń Adobe RGB (możliwość zadruku rolki o szerokości 110 cm, długość wydruku do 15 m)
Lab: Noritsu, max format 20,3x35 cm.
Możliwość wysłania zdjęć przez neta. Program do wysyłki zdjęć na stronie www.
Fotoboardy, laminowanie graphshieldem, naklejanie na podkład (board, pcv, karton).
Polecam ponieważ lab jest sprawdzony, jest to jeden z najstarszych tego typu labów na Śląsku (wcześniej się mieścili przy Domu Prasy Śląskiej, czyli na Rynku w Katowicach, większość starszych fotografików powinna dobrze kojarzyć to miejsce).
Pracuje tam mój znajomy, więc zapewne jakieś zniżki przy większych zamówieniach będą możliwe ;-)
Promocja środowa: -25% na zdjęcia przyniesione w środę po południu i odbierane w piątek po 12.00 (dotyczy również wielkiego formatu).
Promocja na hasło.
Istnieje możliwość obadania sobie zdjęć na monitorze przed wydrukiem, podciągnięcia, itp

Osobiście z tego labu nie korzystam dlatego że mam daleko, niemniej jednak jeśli ktoś często bywa w centrum Katowic, prawdopodobnie będzie to dla niego najlepsze wyjście (lepszego labu z Katowic nie znam!).


3. Sosnowiec Foto Media Brom
ul. Dekerta 5

41-200 Sosnowiec
nr tel: 32 266 38 07

adres www:
http://fotobrom.pl/
Lab: Noritsu, maksymalny wydruk rozmiaru 30,5x?? ...na ile wyobraźnia pozwoli, jednak polecam nie dalej jak 45cm, możliwe oczywiście panoramy 30,5x90 czy nawet dłuższe - fajna rzecz.
Najlepszy stacjonarny lab w Sosnowcu o jakim wiem, z najlepszą maszyną.
Wady: Raczej nieprzyjemna obsługa (z wyjątkiem właściciela który jest dość miłym człowiekiem ;] ) oraz brak możliwości zrobienia niektórych formatów w proporcjach z lustrzanki cyfrowej (jak np. 15x21 -> 15x22,5).
Możliwość wysłania zdjęć przez internet.
Właściwie już tam nie robię żadnych odbitek odkąd korzystam z fotonetu, ale uznałem że warto wspomnieć o Foto Bromie w tym miejscu.
Usługi fotograficzne pokroju fotografowanie ślubu można sobie darować ;-) - mocno archaiczne podejście do tworzenia fotografii.



Proszę o wpisywanie kolejnych dużych labów w innych miastach województwa śląskiego, wraz z opisem co ciekawego robią oraz swoim własnym komentarzem, o ile opisująca osoba korzystała wcześniej z usług w tym miejscu (zakładam, że wpisując lab na listę polecanych, korzystało się z niego wcześniej ;-) )
Proszę nie wpisywać każdego osiedlowego stoiska np. z małą maszyną Fuji bo to bez sensu, w ten sposób powstanie 100 stron tego tematu a nie o to w tym chodzi. ;-)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
4. Chorzów FOTOLAND


Wolności 5  Chorzów
32 241 10 77


adres www:
www.fotoland.pl

Ostatni raz zlecałem im coś 3 lata temu, więc trochę czasu minęło. Mają lab, robią też wydruki na bodajże Epsonie, wywoływanie materiałów BW, skanowanie.
Dawno temu z wywoływania BW byłem bardzo zadowolony, później IMHO się popsuli, co było powodem zrezygnowania z ich usług na rzecz Tasko. Odbitki BW potrafili czasem zrobić zupełnie zielone (no ale to powszechna przypadłość), za to z wydruków, które robiłem u nich na swoją wystawę byłem generalnie zadowolony.

[ Dodano: 2011-11-15, 23:08 ]
Ad Tasko
Istnieje też możliwość wywołania materiałów BW. Minus: dość długi czas oczekiwania (tudzień, ale zdazało się i 2 tygodnie). Jakość: zależy, czasami było OK, a czasami byłem niezadowolony.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
Fotosilesi nie polecam
kilka razy strasznie mi skopali zdjęcia
 
moll74  Dołączył: 23 Lip 2012
blanchet napisał/a:
Fotosilesi nie polecam
kilka razy strasznie mi skopali zdjęcia


A mogłabyś coś więcej napisać?
Bo ja pracuje w tym Labie od 10 lat, od nie dawna jestem jego właścicielem i bardzo mi zależy na tym, żeby każdy klient, który od nas wychodzi był jednak zadowolony i broń boże nie twierdze, że niczego w życiu nie skopaliśmy, bo klientów mamy wielu i w związku z tym roboty max z czego się cieszę.
Twierdze tylko że nigdy nie robiliśmy klientom problemów z reklamacjami, i jeśli wina jest po naszej stronie, zawsze przeprosimy, poprawimy zlecenie, na szczęście takie sytuacje zdarzają się u nas rzadko, może dla tego że sami dużo fotografujemy.
Jednak często jest tak, że klienci, którzy sie zajmują mniej lub bardziej zawodowo fotografią, nie kumają za nic złożoności procesu jakim jest zarządzanie barwą, prawidłowe podstawianie profili, oprofilowany w miarę dobry monitor, zdarza się że mają potem pretensje do Labu.
My często podpowiadamy co należy zrobić, żeby odbitka która wyjeżdżają z maszyny czy wydruk z Epsona były gites.
Sprzęt na którym pracujemy jest w 100% zlineralizowany, sami kręcimy profile pod papiery na których pracujemy, dla tego nie bardzo kumam co lab mógł spieprzyć, przy założeniu, że klient prawidłowo przygotował plik do druku na labie lub ploterze.
Dla tego proszę napisz więcej szczegółów, i tak jak pisałem wcześniej jak coś mimo to skopaliśmy i wina jest po naszej stronie, to u nas nie ma problemu żadnego z reklamacjami.
pozdr
Grzesiek
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
moll74, a napisz jeszcze, czy wysyłacie np. do Wrocławia? Widzę na stronie, że robicie na papierach Harman na Epsonie. Bym się chyba skusił na próbę :)
 
moll74  Dołączył: 23 Lip 2012
White napisał/a:
moll74, a napisz jeszcze, czy wysyłacie np. do Wrocławia? Widzę na stronie, że robicie na papierach Harman na Epsonie. Bym się chyba skusił na próbę :)

A Wrocław gdzie to jest?;-)
Spoko we Wrocku mamy też kliku klientów, jednak jeśli chodzi o materiały harmana to drukujemy na razie tylko do formatu 30x45 w arkuszu, niestety boleje nad tym ale papiery bezkwasowe to nisza w Polsce jeśli chodzi o zainteresowanie klientów, ale jeśli byś chciał druknąć sobie wystawkę to nie wiedze problemu, żeby ci ją druknąć na dowolnym formacie, odkąd Fenicjanie wymyślili pieniądze...;-)
Druk oczywiście na oryginalnych tuszach Epsona żadne g.. w zamienniku
pozdr
Grzesiek
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Byłem dziś w Fotosilesii. Dowiedziałem się, że będą wołać kolor i slajdy, w tym szerokie, samodzielnie. Konstruują właśnie procesor.
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Re: Dobre, sprawdzone i polecane laby w województwie śląskim
perl napisał/a:


3. Sosnowiec Foto Media Brom
ul. Dekerta 5
41-200 Sosnowiec
(...)
Najlepszy stacjonarny lab w Sosnowcu o jakim wiem, z najlepszą maszyną.
Wady: Raczej nieprzyjemna obsługa (z wyjątkiem właściciela który jest dość miłym człowiekiem ;] ) oraz brak możliwości zrobienia niektórych formatów w proporcjach z lustrzanki cyfrowej (jak np. 15x21 -> 15x22,5).


Właściciel faktycznie bardzo miły, z odbitek byłem zadowolony. Sprostuję jednak, że coś się zmieniło - 22,5 zrobił bez problemu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach