alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Czy szkla od G1 da rade podpiac pod bagnet Contaxa w SLR-ach?


Dobra, serio - da, ale w druga strone.

Ino nie wiem po co :shock:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Tak sie pytam tylko...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
http://cgi.ebay.com/Contax-NX-35mm-Film-Camera-NEW-3-Year-Warranty_W0QQitemZ230115041932QQihZ013QQcategoryZ48550QQrdZ1QQcmdZViewItem

RX to to nie jest, ale za taka cene??!?! :-o :shock:

A to NX - czyli Contax z serii N z AF, byly do tego szkla Zeissa z ultradzwiekowym silniczkiem AF. Niestety nie pasuja do nich manualne Zeissy a te z AF sa rzadkie i bardzo drogie, szczegolnie, ze jest do nich przejsciowka na EOSa zachowujaca AF(!!!) i automatyke przeslony!!! :-(
A NX jest do kupienia taniej w Europie:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/...43794&rd=1&rd=1

[ Dodano: 2007-04-12, 09:57 ]
alkos napisał/a:
Dobra, serio - da, ale w druga strone.

Ino nie wiem po co :shock:

Ja tez nie wiem, szczegolnie, ze ostrzenie tylko wg skali na obiektywie :-D
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Noo, widze ze himatki zrobily sie "popular". A u mnie w komisach leza sobie po 1000 do 2000 jencow. Ja ide raczej w innym kierunku :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
A w jakim Piotrze? ;-) A po ile chodza Contaxy RX i ST u Ciebie w komisach? :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
PiotrB., powaznie? W jakim sa stanie te za 2000jen.?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na temat cen Contaksa, powiem za tydzien. Mam wolne tylko czwartki. A jesli chodzi o himatki, to sa w roznym stanie, napewno nie porysowane sa szkielka. A ide w kierunku kolekcji roznych ciekawych aparacikow. :-P :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PiotrB., witam! widzę napis: Chita- Nagaura, nie wiem co to znaczy w porównaniu do poprzedniego, ale gratuluję i 3mam kciuki.
PiotrB. napisał/a:
A ide w kierunku kolekcji roznych ciekawych aparacikow
chyba wolę nie pytać, szczęka mnie boli od ciągłych uderzeń o podloge. :mrgreen: chyba sobie ją przywiaze sznureczkiem 8-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
chyba wolę nie pytać, szczęka mnie boli od ciągłych uderzeń o podloge. chyba sobie ją przywiaze sznureczkiem

Tak, niektóre tematy trzeba czytać z głową okręconą chustką (to przeciw ciągłemu opadaniu szczęki), goglach (to przeciw wypadaniu gałek ocznych z powodu wytrzeszczu) oraz pampersach (wiadomo). Ja tak np zawsze robię i sobie chwalę.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
http://www.dan.kom.pl/pentaxclub/hi_matic/

Wrzucilem troche zdjec Minolty :-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dan napisał/a:
Wrzucilem troche zdjec Minolty :-)


Mniam :)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ponieaż widze spore zainteresowanie znalazłem coś takiego może ktoś się skusi http://www.allegro.pl/ite...xtra_stan_.html YASHICA electro 35 (aukcja nie moja). Może się przyda.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
awakqwq, to sprzedaje fotograf z wawy, nawet sie zastanawialem, ale odpuscilem jak dostalem minolte. Cena jest przyzwoita.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dan wiem że z wawy, ma to napisane w profilu na allegro :-P . Podkresliłem tylko że to info bezinteresowne. Powiedz mi prosze jak się ma ta Yasshica w porównaniu do Minolty Hi-Matic 11, albo tej 7s?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A kysz z tymi zdjeciami, bo wytrzymac czlowiek nie moze i zaraz by cos kupil. Kurde, zachcialo mi sie oszczednosci, a teraz moja biedna, samotna F'ka kolysze sie w ciemnej ladowni, gdzies na niezmierzonych wodach oceanu, przygnieciona 5 litrowa puszka mleka w proszku z napisem UNRA. A nie sorry, to nie te czasy ;-) Mialo byc: przygnieciona pieciokilogramowa paczka kokainy ;-)

dz.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
awakqwq, musiałeś, kurna? :shock: Aaaaaaaaaa!!!!!

[ Dodano: 2007-04-12, 21:03 ]
aaaaaaaaAAAAAaaaaaaAAAAaaaa... zacisnąć zęby i odpuścić.... tak.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
dan wiem że z wawy, ma to napisane w profilu na allegro :-P . Podkresliłem tylko że to info bezinteresowne. Powiedz mi prosze jak się ma ta Yasshica w porównaniu do Minolty Hi-Matic 11, albo tej 7s?

W porownaniu do 7s to raczej wielka krowa ;-) Tozto na oko jest wielkosc GSN, ktora pokazal Spinner - kobyla sporo wieksza od ME Super, troche to traci dla mnie sens jako dalmierz...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
bEEf no co, no co :?: Przacie jest opcja kup teraz to jak masz ciśnienie to klyknij kup teraz

ps na allegro jest jeszcze jedna oferta na ten aparat trochu droższa ale z lampom :-P :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
awakqwq, pisalem raczej kto sprzedaje (pro z wawy) niz skad jest wysylka :-P

Yashica ma priorytet przyslony vs. priorytet czasu i full auto w Minolcie 11 vs. full manual i full automat w 7s. Podobno obiektywy w tych Minoltach sa troche ostrzejsze od tego w Yashice. Ale pewnie to sa jakies roznice dla masochistow. Mi osobiscie obraz jaki daja Yashinony bardzo sie podoba.

Tyle teoria :-) Nie wiem natomiast jak to w praktyce wyglada :-P Trzeba by Spinnera zapytac, bo mial oba, choc nie wiem czy dokladnie te modele (G, 7s, 11).

[ Dodano: 2007-04-12, 21:13 ]
sylwiusz, rzeczywiscie - 11-tka jest bardzo duza, ten aprat srednio nadaje sie na ulice, bo swieci sie jak psu jajca na wiosne i wyglada jak milon dolarow :-P

Juz szukam czegos podobnego ale mniejszego :->
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
sylwiusz, rzeczywiscie - 11-tka jest bardzo duza, ten aprat srednio nadaje się na ulice, bo swieci się jak psu jajca na wiosne i wyglada jak milon dolarow :-P

Wlasciwie mialem na mysli tte Yashice z Allegro, bo Hi-matica 11 nie mialem w reku ;-) Ale skoro tak mowisz, to pewnie tak jest ;-) Ale bez wzgledu na to przyznasz chyba, ze przyjemnosc z uzywania takiego dalmierza (nie patac na wielkosc) jest spora co? ;-)

Cytat
Juz szukam czegos podobnego ale mniejszego :->

Wybor jest duzy :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach