bydziol  Dołączył: 16 Kwi 2009
2,4 Ghz np YN RF-603 z Pentax (K-5 np)
Witam
Poszukiwałem długo bezprzewodowego, 2,4 Ghz -koniecznie- nadajnika i odbiornika do lamp (Metz`e, YN) współpracującego z Pentaxami
Istotna dla mnie była możliwość zakładania bezpośrednio na nadajnik znajdujący się na sankach aparatu lampy.
Dedykowanego do Pentaxa urządzenia nie znalazłem . Okazało się że komplet RF-603 z oznaczeniem C1 zdaje się (Canon) ma szansę pracować z Pentaxem (oczywiście bez PTTL)
I tak: jako bezprzewodowy wyzwalacz migawki działa- ta sama końcówka.
Po dokupieniu kabli PC-PC łaczących body z nadajnikiem , nałozona na ten nadajnik lampa błyska.
Nie błyska jednak lampa na odbiorniku - połączona również kablem PC-PC .
Zupełnie nie ma pojęcia w czym pies pogrzebany?
Może jakieś linki?
Inne bezprzewodowe systemy mhz działają bez problemu ...na tyle ile mogą;)

 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
bydziol napisał/a:
Nie błyska jednak lampa na odbiorniku

A czemu nie zamontowałeś jej na stopce?
Czy błyska jak naciskasz test na nadajniku?
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
bydziol napisał/a:
Po dokupieniu kabli PC-PC łaczących body z nadajnikiem , nałozona na ten nadajnik lampa błyska.

Załóż na sanki. Po co Ci lampa na nadajniku?
Zajrzyj też do wątku o bezprzewodowym wyzwalaniu błysku - chociaż nie pamiętam czy akurat taki problem się pojawił.
 
bydziol  Dołączył: 16 Kwi 2009
Nadajnik JEST założony na sanki>post wyżej, a na nim, na jego szynie lampa.
Pytanie "po co" pozostawię bez odpowiedzi;)


Na odbiorniku lampa jest również wsunięta w szynę, ale tak w jednym i drugim przypadku(nad., odb.) MUSZĄ byc kable synchro- to zestaw dedykowany zestaw do "C".
( powinno nie miec to znaczenia w 'M" - nie przenosimy informacji TTL)
Kable PC-PC:
-nadajnik na sankach aparatu> body
-odbiornik>lampa



Zestaw Phottix Aster współpracuje, ale róznie z nim bywa, no i nadajnik nie daje możliwości założenia dodatkowo lampy ..

Warto może zerknąć jak ten zestaw wygląda przed napisaniem;)

Dziękuję za odp.i link

 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
bydziol napisał/a:
MUSZĄ byc kable synchro

Moim zdaniem nie muszą. Albo lampa dostaje sygnał ze złącza PC, albo ze stopki. Podłączenie wszystkiego razem daje - jak widać - dziwne efekty.

bydziol napisał/a:
nadajnik nie daje możliwości założenia dodatkowo lampy ..

Skoro podłączasz nadajnik przez PC to nie musi on siedzieć na stopce i tam możesz mieć lampę, nieprawdaż?
 
bydziol  Dołączył: 16 Kwi 2009
No widzisz, to Twoje zdanie.
Tak więc: pisząc do producenta YN maila z zapytaniem otrzymałem odpowiedz jasną: MUSZĄ.
Z jakiego powodu wpięty nadajnik w szynę nie podaje sygnału (Pentax): nie wiem, nikt tego nie wyjaśnił.
W "C", czyli w systemiu do którego jest dedykowany zestaw, problemu nie ma.


-pzdr
 
topi  Dołączył: 09 Cze 2010
Hej testował model dla nikona lampy w sankach yg,sb900,p540 oczywiście na M ale dzialalo żadne kable tylko sygnał do odpalenia lamp też ustawiamy manualnie nadajnik skakał z k200 na d300s problemu nie bylo w pentaxie ustawie błysk bezprzewodowy
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
bydziol napisał/a:
No widzisz, to Twoje zdanie.
Tak więc: pisząc do producenta YN maila z zapytaniem otrzymałem odpowiedz jasną: MUSZĄ.
Z jakiego powodu wpięty nadajnik w szynę nie podaje sygnału (Pentax): nie wiem, nikt tego nie wyjaśnił.
W "C", czyli w systemiu do którego jest dedykowany zestaw, problemu nie ma.

-pzdr

Podpinasz do pentaksa urządzenie dedykowane do canona i dziwisz się że nie działa jak należy?
Jakie problemy miałeś z Phottix Aster? Bo używam i żadnych, jak na razie problemów z wyzwalaniem nie zauważyłem.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
bydziol, na dodatek moje zdanie sprawdza się z praktycznym wykorzystaniem YN RF-602. Dodatkowo - nadajnik mam ze stopką od Canona. Jedyny problem to niewybudzanie pentaxowych lamp po przejściu w stan uśpienia.

bydziol napisał/a:
W "C", czyli w systemiu do którego jest dedykowany zestaw, problemu nie ma.

I też każą robić takiego pająka? Podłączać naraz PC i wkładać w stopkę aparatu?

[ Dodano: 2011-11-16, 18:00 ]
michal5150 napisał/a:
urządzenie dedykowane do canona

RF-603 nie jest dedykowany w jakiś specjalny sposób, to tylko kwestia stopki. Jedyne z czego dedykowanego to urządzenie korzysta to wybudzenie lampy.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Re: 2,4 Ghz np YN RF-603 z Pentax (K-5 np)
Wydaje mi się że chodzi jednak o urządzenie dedykowane do canona:
bydziol napisał/a:
RF-603 z oznaczeniem C1 zdaje się (Canon)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
michal5150, no tak, ze stopką canonową, która ma nieco inaczej rozłożone dodatkowe piny niż nikonowa i pentaxowa. Moja RF-602 też ma stopkę canonową i działa. Ba, działa nawet z Nikonem i jego lampami, nawet je wybudza z uśpienia.
Ta dedykacja to przede wszystkim rodzaj kabelka do podłączenia pod samowyzwalacz, które, jak wiadomo, co model/seria/producent jest inne.
 
bydziol  Dołączył: 16 Kwi 2009
No własnie.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Co nie zmienia faktu że koledze nie działa jak należy z pentaksem, a wersje 602, które przeważnie są używane w naszym systemie, działają bez problemu.
 
bydziol  Dołączył: 16 Kwi 2009
"I też każą robić takiego pająka? Podłączać naraz PC i wkładać w stopkę aparatu? "

-dziwi?, ale TAK

Zresztą w jakiej opcji nie kombinowałbyś- nie błyska, opcja "pająka", czy nie, bez wpięcia w sanki na samym PC... jest 0- piszę oczywiście jeżeli ktoś uważnie czytał o lampie na ODBIORNIKU.


Chyba sobie odpuszczę.
Porozglądam się za czymś innym, tylko do P, wyboru wielkiego nie ma...producenci chcą zarabiać, iść na ilość ,a nie bawić się w sztuki........

I jeszcze jedna uwaga .
Lampa założona na sanki przekażnika ( który jest na sankach aparatu) błyska..więc różne tematy dookoła chyba niepotrzebne..
dobranoc.
 
Shelter  Dołączył: 08 Lis 2007
System wyzwalania błysku w Pentaxie w ogóle jest jakiś dziwny, kapryśny. Nie mówię tu o pttl, bo to inna bajka, tylko o zwykłym wyzwalaniu ze środkowego styku i masy.
Przede wszystkim + z lampy czy to studyjnej czy innej musi być na styku środkowym w sankach aparatu, bo inaczej błysk nie jest w ogóle wyzwalany. Ale w Twoim przypadku nie powinno mieć to znaczenia.
Z brakiem wyzwalania lampy na odbiorniku spotkałem się osobiście, tyle że zestaw do zdalnego wyzwalania to był Aputure Trigmaster MX1C (http://www.ceneo.pl/8708857). Pentax K-5 i K10D nie potrafiły wyzwolić lampy systemowej. Za to Canon 5DII wyzwalał w każdej konfiguracji nawet lampę Pentaxa na odbiorniku.

Rozumiem potrzebę korzystania z lampy na aparacie i w tym samym momencie wyzwolenia lamp na odbiornikach, bo sam tak robię.

Tamten zestaw wymieniłem na APUTURE TRIGMASTER PLUS All-in-one TX3C (http://www.aputure.com/en/product/trigmaster_plus_transceiver.php).
Trudność przy tym zestawie polega na tym, że jak wepniemy nadajnik w sanki aparatu, to nie mamy możliwości wpięcia lampy w niego, bo sanki nadajnika są pionowo.

Ja obszedłem ten problem inaczej. Do gwintu mocowania statywowego w aparacie wkręciłem śrubę, a właściwie sam gwint, tak że mam możliwość przykręcenia nadajnika od spodu aparatu i łączę go kablem PC-microJack (który był w komplecie z nadajnikiem). Lampa systemowa pozostaje na aparacie normalnie, dzięki czemu działa pttl.
Mam nadzieję, że jasno opisałem sposób w jaki to podłączam. W każdym razie nadajnik nie przeszkadza na spodzie aparatu.
 
bydziol  Dołączył: 16 Kwi 2009
Dzięki za sensowny i pomocny tekst.
Miłe że kolejny raz ktoś nie pyta- po co Ci lampa na sankach aparatu :->

Uporałem się z tematem w międzyczasie , zamieniając zestaw na YN602.
Rozwiązałem temat podobnie, kupując szynę z kostką synchro -z gniazdem.Podpinam to pod body/czy grip ,wpinam nadajnik ,łaczac go z puszką kablem pc.Tak więc mam lampę na sankach i możliwość wyzwolenia zdalnie innej lampy, z przyzwoitym zasięgiem .
Problemem w YN 603 jest własnie masa, ni jak nie wyzwoli się odbiornika ..
Tak więc , co YN603 NIE WSPÓŁPRACUJE z Pentaxem.
pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach