wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
[ analog] P30t - podwójne naciągnięcie migawki
Hej panowie i panie

Kolega z płaczem przyniósł mi swoje P30t, bo mu się zepsiuło. Wyzwolenie migawki wymaga często dwukrotnego naciągnięcia dźwigni. Ki diabeł?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wojtekk napisał/a:
Ki diabeł?
Wyrzucic i kupic nastepny za 5 funtow. Przy odrobinie szczescia moze trafi sie jakis A50/2.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
dzerry napisał/a:
Przy odrobinie szczescia moze trafi sie jakis A50/2.


To już zrobiłem, znaczy kupiłem mu nowy - ale zastanawiam się, co to, czemu wysiadło :) Miałem kiedyś tak z SuperA i też wyrzuciłem, a szkoda mi było :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem tak z ME. Rozebrałem dźwignię naciągu i to co pod nią, popatrzyłem, złożyłem i nie wiadomo dlaczego zaczęło działać.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
To chyba powtarzalny problem z naciągiem. Głównie ludziom doskwiera to w ME Superach (np. ja to mam). Ktoś pokazywał schemat naprawy tego właśnie w przypadku ME Super.

Można też spróbować dokręcić śruby, które w ME Super są obok bagnetu pod okleiną (nie wiem jak w P30T). U mnie nie podziałało.
 
kate  Dołączyła: 28 Sty 2011
Witam
Mam odwrotny problem ze swoim p30t.
Naciąg migawki nie działa.
Po naprawie tego problemu działał przez pół roku. Potem naprawa i również pół roku focenia. :-x
Teraz już nie wiem, czy jest jakiś sposób żeby temu zaradzić, czy to tak ma.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
P30t jest tak tani, że nie opłaca się naprawiać :-) Mam jednego w pysznym stanie w szufladzie. Myślałem, żeby sprzedać, ale to taki fajny aparat i tak się nie opłaca, że robi za backup SuperA :-)
 
kate  Dołączyła: 28 Sty 2011
Czyli trzymać w szufladzie ?
Szkoda bo mam z nim super wspomnienia z nie jednych wakacji i jest to pamiątka po wspaniałym podróżniku. :-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
kate, ja bym go naprawił i wrzucił do szuflady, swoje już wypracował :-) A do używania kupić następnego, mniej wyeksploatowanego :)
 
kate  Dołączyła: 28 Sty 2011
Z tą naprawą jest tak, że po pół roku leżenia w szufladzie przestał działać i w serwisie powiedziano mi, że to tak się będzie psuło.
do użytku mam inne, niestety cyfrówki. :->

A może ktoś może polecić dobry serwis żeby to cudo naprawić. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach