Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jowisz napisał/a:

I jeszcze jedno pytanko, znalazłem takie ogłoszenie
Sprzedam Zx-5n z ob SMC Pentax 28-90,3,5-5,6 komplet zaslepek, filtr UV, pasek, pokrowiec, stan idealny, fotki na e-mail
Czy jest róznica pomiedzy MZ-5n a ZX-5n ??


Ten konkretny aparat lezy u mie w domku w plecaku :-D . To dosc stare ogloszenie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chodziło mi o stosowanie korekcji mocy błysku lampki - jeśli chodzi o wykorzystywanie standardowe lamki to nie ma o czym pisać ;-) podnosisz lampkę i pstryk 8-) musi być dobrze!

Acha, ale żeby Ci juz maksymalnie zamieszać - MZ-10 to najniższy model z tych które obsłują wszystkie obiektywy, więc jego możesz tez brać pod uwagę do kupna, bo jestem pewien, że w nim też jest wszystko, co jest potrzebne do zrobienia dobrego zdjęcia :-D A i cena pewnie będzie znośniejsza.

O ile pamiętam, to jakieś półtora roku temu jeszcze nowe MZ-3 kosztował 2000, MZ-6 1600, a MZ-5n jakies 1700 (ceny bez obiektywu), a MZ-10 to gdzieś tak 1000 zł.
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
Arti napisał/a:
Ten konkretny aparat lezy u mie w domku w plecaku :-D . To dosc stare ogloszenie.


He he, wysłałem do Ciebie e-mail. :mrgreen:

[ Dodano: 2006-05-25, 13:56 ]
zorzyk napisał/a:
Chodziło mi o stosowanie korekcji mocy błysku lampki


Korekcji mocy błysku dodatkowej lampy, czy tak? Czyli opisany przez Ciebie test ustawien dla danego typu lampy?

Co do cen, to np MZ-5 chodzi ~300 na Allegro, bo na świstaki i e-bay'u nic nie ma. Kurcze nie mam wiecej kasy niz 3 stówki na aparacik. Może żucam sie z motyka na słonce...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Korekcja lampy - chodzi o sytuację np. taką, że robisz zdjęcie we wnętrzu, osoby siedzą przy stole a za nimi jest okno, za którym widać jakiś ogródek czy cuś ;-)

Jak zrobisz normalne zdjęcie z lampą, to będziesz miał osoby naświetlone dobrze a za oknem mrok (bo lampa ustawi przysłone np. f:8 i czas 1/125, a jakbyś zmierzył ekspozycję tego co za oknem to by wyszło np. 1/60 f:5.6).

W MZ-5n to się robi tak: wchdzisz w tryb manual manualny: na obiektywie ustawiasz przysłonę 5.6, czas dajesz 1/60, podnosz lampkę i przyciskiem z boku ustawiasz korekcję lamki na -2EV do -1EV, żeby nie przepaliło tych osób przy stole, a tylko doświetliło w stosunku do zewnętzrnego widoku.

W efekcie masz super zdjęcie - osoby widoczne, za oknem pejzaż widoczny, no pieknie :mrgreen:

MZ-5 jest bezpośrednim poprzednikiem 5n, nie wymienię Ci wszystkich różnic (poza tym co już było powiedziane) ale ci co się znają lepeij mówili, że 5n to całkiem inny aparat. Ale za 250 czy 300 to raczej 5n nie kupisz, niestety. Jeżeli finanse masz ściśle określone to bierz tą MZ-5 i też będziesz zadowolony, na pewno!
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jowisz napisał/a:

He he, wysłałem do Ciebie e-mail. :mrgreen:


Dostep do prywatnej poczty bede mial dopiero wieczorem... :-(
Na PW podam Ci moj sluzbowy adres, gdzie jestem online, jeszcze pare godzin pewnie dzis...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arti, może rozważ Koledze ZX-5n bez obiektywu za.... no za jakieś fajne pieniądze? ;-) :mrgreen: :-D
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
o nie nie nie nie...
on taki fajowy jest... i sie polubilismy juz...
a ja sie przywiazuje do rzeczy..
a Spinner nie ma czasem czegos tam w swoim kramiku?
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
No nie, nówka SMC Pentax 28-90/3,5-5,6 kosztuje ok 700zł, bez szans :cry: I do tego cena body. :-/

Na alegro wystawiona za 150 ?? obiektyw

Czy to ten sam obiektyw?? SMC Pentax 28-90/3,5-5, = SMC FA 28-90/3,5-5,6. Czy FA daje jakąś róznicę?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arti napisał/a:
o nie nie nie nie...
on taki fajowy jest... i się polubilismy juz...
a ja się przywiazuje do rzeczy..


:oops: zdaje się że zrozumiałem że się go pozbywasz.....

@Jowisz: FA to jest seria obiektywów typu autofocus. W tym konkretnym przypadku SMC Pentax 28-90/3,5-5,6 == SMC FA 28-90/3,5-5,6, to jest to samo. Znaczy to jest jeden i ten sam obiektyw.

Są różnice w budowie między serią F a FA, zdjae się że FA jest nie tak dobra mechanicznie jak F, ale tu nie będe wydawał sądów. Ja mam F 35-105/4-5.6 i bardzo go polecam, jak komu nie zależy na bardzo szerokim kącie. Ceny nowych obiektywów są w sklepach rzeczywiście wysokie, ale na allegro ceny są znacznie bardziej przystępne.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:

:oops: zdaje się że zrozumiałem że się go pozbywasz.....


A bo ja chyba tak nie dosc jasno to napisalem :oops: i Jowisz chyba tez zrozumial, ze ja go sprzedaje. A ja go wlasnie z tego ogloszenia kupilem. I na razie nie mysle o sprzedazy.
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
Teraz kumam, tylko to po co wysłałeś adres na PM...hmmm
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jowiszu!

Nie mam ci ja co prawda ani MZ-5, ani MZ-5n, ani MZ-6, ale mam MZ-3 (czarny!) i mieszkam niedaleko :) Więc jak chciałbyś sobie pomacać i pogadać o sprzęcie, to możemy się po prostu wybrać na jakiś malutki plenerek. Ja będę robił cyfra, a Ty będziesz mógł sobie wpakować film do MZ-3 i się pobawić. W ten sposób przetestujesz, czy pasuje Ci system, czy pasuje Ci seria MZ (MZ-3 i MZ-5n sa praktycznie identyczne) itp. A do tego porobimy sobie jakieś zdjęcia.

W końcu z Wejherowa do Gdyni można się szybko i skutecznie dostać korzystając z usług SKM :D
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jowisz napisał/a:
Teraz kumam, tylko to po co wysłałeś adres na PM...hmmm


Bo napisales, ze wyslales maila do mnie. Poniewaz nie moge odczytac go do wieczora podalem adres, pod ktorym jestem online. Sadzilem, ze moze chcesz sie dowiedziec czegos o sprzecie, podpytac o cene czy cus takiego a nie chcialem byc niegrzeczny i kazac dlugo czekac na odpowiedz. Sie zesmy nie dogadali. ;-)
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
Oki, teraz mamy pełen obraz tematu hehe. Czy mozesz napisac ile dałeś za ten aparacik, jesli to tajemnica to może PM.

No i teraz propozycja Kiwaczka, dzieki propozycja wypstrykania kliszy jest kusząca. Poza tym, do tej pory właściwie amatorsko pstrykałem manualem - nie pejzaże - mogę zabrac jakieś zdjęcia zeby sie pochwalić hehe.


tylko czy w finale ten aparacik bedzie do sprzedania :?:
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Miałbym sprzedać mojego ukochanego (czarnego) MZ-3??!!??!!??!! Tego po którego az do Osaki musiałem jechać?? Nigdy!! :D

A na poważnie. Myślałem o tym, żebys sobie obejrzał, pomacał, popstrykał i zobaczył czy Ci to pasuje. Czyli złapał bakcyla i nie przeszedł przypadkiem do wrogieco c...wskiego czy n...wskiego obozu. O pozbyciu sie aparatu nawet nie myślę.

Co do pstrykania manualami. Ja na MZ-3 zachorowałem w momencie, kiedy się okazało, że trzema ruchami palców mogę go z pełnego automatu przestawić na pełny manual. Lekko, łatwo i przyjemnie. Z MZ-5n jest tak samo.

A zdjęcia? Z chęcia obejrzę. Nie zrewanżuje sie tym samym, bo od czasu odkrycia istnienia skanera do negatywów mam problemy z robieniem odbitek :D
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jowisz napisał/a:
Oki, teraz mamy pełen obraz tematu hehe. Czy mozesz napisac ile dałeś za ten aparacik, jesli to tajemnica to może PM.


Sie moge chyba "pochwalic", toz to zadna tajemnica. Za caly komplet dalem 600 zl plus wysylka. Sprzet w idealnym stanie.
Na forum bylo pare ogloszen o sprzedazy MZ-6, wprawdzie nieco drozej niz chciales wydac, ale moze byc ciezko 5n dostac za 300 zl..
A jest tam ogloszenie o sprzedazy MZ-6 z Batery packiem, jakbys chcial obnizyc koszty to moze bym odkupil ten BP, w rozsadnej cenie oczywiscie. no i nie mam pojeica czy to aktualne jeszcze.
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
Oki Kiwaczek i Arti, w zasadzie i tak jestem zdecydowany na Pentaxa z serii MZ, innej m-ki w ogóle nie szukam. Jasli zakup mojego "ukochanego" aparatu będzie się przeciagał to chetnie skozystam z propozycji. Problem w tym że sprzedawane modele maja obiektywy których w zasadzie nie wykozystam - moze kiedys - przeważnie robię zdjęcia w plenerze z bliskiej odległości i w domu. Więc nawet jak bedzie pasowała cena body to problem co zrobic z obiektywem, a nie chce pokowac kasy tylko po to zeby zaraz szukac kupca na obiektyw. Pozdrawiam i dzieki. :-) Cały czas szukam.

Arti, a czy do MZ-6 bedą pasowały obiektywy od Zenita?

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obie MZ-6 które sa w dziale Giełda (ale Arti masz rację, oferty z kwietnia, nie wiadomo czy jeszcze aktualne) są w dobrej cenie - tu BG a tam Tamronik, w sumie podstawowe szkiełko, odpowiednik 28-105/4-5.6 Pentaksa, tyle że bez SMC :mrgreen: (Tamron robił to szkło dla Pentaksa).

Zdaje się Jowisz, że masz problem ;-)
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
O, taki przykład:
Sprzedam aparat Pentax MZ-3 z Battery pack + obiektyw Sigma 70-300, 4-5.6 macro APO + filtr UV Marumi.

link

studio@nomadfoto.pl
tel. 0 602 58 63 02

Tylko co ja biedny będę robił z tym obiektywem, kupi ktos?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
http://manufactura.home.p...topic.php?t=142

tu masz bez obiektywu, nie wiem czy aktualne.

Sigme bys pewnie sprzedal, pytanie za ile. Ostatnio sie troche rynek nasycil takimi szkielkami ;-)
no i MZ-3 tez fajowa jest.. jeszcze czarna.. miodzio, co nie Kiwaczek?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach