Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
kapliczki warszawskie
Zbierają się, jest ich coraz więcej, dzisiaj doszło sporo podwórkowych:
http://algorytmy.pl/foto/index.php?k=7_1

Trudno je znaleźć, bo podwórka są z domofonem, z nieprzezroczystą bramą - więc na oko nie widać, co się w nich kryje, więc trzeba się trochę nakombinować aby do nich dotrzeć.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kolory to zrobiłeś wzorcowo! 8-) Ładny motyw.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Fantastyczny cykl! Życzę udokumentowania wszystkich.

Sam taki realizuję, ale jestem dopiero na początku drogi.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
costa napisał/a:
Życzę udokumentowania wszystkich.
heh, to na kilka lat robota.
Kiedy idziemy na Szmulki? :mrgreen: Tam jest pięknie! Ale samemu z aparatem to nie bardzo :lol: chyba, że z Zenithem, ale wtedy to kliszy szkoda :-?
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
zorzyk, dzięki
costa, jeżeli masz jakieś adresy, podeślij please - ja swoje publikuję pod fotkami, więc masz gotowe namiary...
tref, wałęsanie się ze sprzętem po bramach nie należy tam do czynności bezstresowych:-) te zewnętrzne możemy łatwo obskoczyć rowerami - szybka akcja i po sprawie. W zasadzie rower jest najlepszy, bo one są dosyć mocno oddalone od siebie, na piechotę ciężko...
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Cobretti, ująłem to nieprecyzyjnie. Ja robię przeważnie wiejesko-polne kapliczki w mojej okolicy i w drodze z BB do Krk. Nie myślałem o warszawskich.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cobretti napisał/a:
Zbierają się, jest ich coraz więcej, dzisiaj doszło sporo podwórkowych:

Cudne rzeczy. Fajny miejski folklor. Właśnie mi się przypomniało, że muszę sprawdzić, czy Nepomucen na wrocławskich Osobowicach wrócił na swoje miejsce. W zeszłym roku zniknął. Podobno poszedł do renowacji.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Cobretti, jakiego softu używasz do wstawiania info GPS?
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
costa, żadnego, wyniki pobieram z GPSa, którego noszę ze sobą ewentualnie odczytuje z Google Earth, jeżeli wiem, gdzie był obiekt
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: kapliczki warszawskie
Cobretti napisał/a:
Zbierają się, jest ich coraz więcej,

Mam podobny plan - krzyże i kapliczki przydrożne. Czekam na "Boże Ciało" będzie kwieciście.
Świetne kolorki i jasność. Mnie często najbardziej denerwuje tło - muszę przymykać oczy, bo inaczej się nie da podejść, w końcu to dokumentacja.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Cobretti napisał/a:
wyniki pobieram z GPSa, którego noszę ze sobą ewentualnie odczytuje z Google Earth

To znaczy że nie wstawiasz tego info do jpg'a tylko bezpośrednio do web galerii?
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
tak, dane GPS są niezależne od zdjęcia/aparatu, pobierane przez osobne urządzenie
 

daro  Dołączył: 19 Kwi 2006
piękna seria, przyjemnie się to ogląda...
ja tak kiedyś ganiałem za "krowami" po Warszawie...jednej (Domówki) mi się nie udało złapać...
Teraz pracuję nad trochę większymi obiektami - "Kościoły Parafialne w Warszawie" mi się ubzdurały - ale to na dłuższy czas zajęcie...
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cobretti- zabłądziłem kiedyś w jakiś chaszczach chcąc dojechać do Cyfrowego Polsatu od strony Elektrociepłowni Kawęczyn - tak w stronę torów kolejowych na mapie była ulica, ale się okazało, że tylko na mapie. Całe szczęście, że grunt był zamarznięty! Ale do rzeczy były tam jakieś domy rozwalające się jak i zamieszkałe, ale co mi się rzuciło w oczy to właśnie kapliczka -taka zaniedbana w śród księżycowego krajobrazu. Nawet przez chwilę pomyślałem, że tu wróce z aparatem. Jakby co samochód zostaw jak się droga z płyt betonowych skończy chyba, że masz LAND Rover.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
zenza, gdybyś poszukiwał owej kapliczki, daj znać :-) to są akurat moje okolice - jeszcze co prawda nierozpoznane, ale mam zamiar pokręcić się po okolicy.

Zainspirowana zdjęciami Cobrettiego, ostatnio sfotografowałam również kapliczkę, w okolicy, która bynajmniej przyjaźnie nie wygląda. Ale póki co - na razie jest jedna, łatwiej mi jednak jest odwiedzać cmentarze - gdy przygotuję, wrzucę zdjęcia z cmentarza w Strzemieszycach Wielkich - dość interesujące mają tam pomniki i za każdym razem wynajdę coś nowego, a ponadto - jestem tam co rok, pół roku i za każdym razem spotykam kotkę, która najwyraźniej tam mieszka i biega między nagrobkami
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
O, a tu bratnia dusza? :)
Fotopolis
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
A moze to Cobretti? :-)

Inna sprawa, ze to dosc popularny i wdzieczny temat do zdjec :-)
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
nie, to nie ja, nie mam nerw do wystaw:-) zreszta ja sie wystawiam calodobowo w sieci, caly swiat moze podgladac co robie:-)
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Trochę mnie zainspirowaliście tymi kapliczkami. :evilsmile:

Te na Starej Pradze robią niesamowite wrażenie (kilka tam spotkanych znalazłem też w galerii Cobretti'ego na stronie 4 i 5).

Fotka zrobiona ubiegłej soboty

I jeszcze jedna tym razem dla wielbcieli aut

Pozdrowienia :mrgreen:
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
cotti - Ok- dam znać jakby co! To nawet lepiej łazić tam we dwoje niż samemu. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach