garp  Dołączył: 16 Lut 2007
bEEf napisał/a:
gx10 to praktycznie to samo, co k10d (różni się tyko obudową i softem


w Polsce też niestety długością gwarancji... :evil:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
(..)Ceny w Angli z reguły są odrobinę wyższe niż u nas (lub podobne).

Też tak myślałem i sprawdziłem. Niestety - mają taniej niż u nas :evil:
body k10 - 549GBP (ok. 3150 zł)
body k10 + 16-45/4 - 800GBP (ok. 4600zł)
To tylko wybrane pozycje...
Ciekawe, że k100 jest w podobnej cenie jak u nas.


Pozdrówka
Marucha
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Powiem tak - GX-10 jest juz w normalnej sprzedazy tak jak kiedys na poczatku GX-1S i ma taka sama cene jak GX-1S na samym poczatku sprzedazy :mrgreen:

Jak ktos planuje zakup - to najlepiej na firme - to tylko 3000+VAT 22% :-P , wiec... zamiast zanosic urzedasom durny VAT w zebach - lepiej kupic narzedzie pracy do firmy :mrgreen:
Wtedy staje sie drozszym od K100 o klika groszy tylko :mrgreen:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
AAAAAAAaaaaaaaaaa cholera no !!??

albo brac samsunga GX-10 z 2 szklami za 3300zl w UK, czekac do maja na niego,
zastanawiac sie do tego czasu czy wszystko z nim okej, bo nie ma jak sprawdzic,
myslec od razu o zapasowym akumulatorze itp itd..

albo brac k100d i zaplacic 2500zl za body + kit + karta + torba. Jednak kupic go
w PL, miec pentaxa nie samsunga i paluchy, tylko nie miec kasy na dlugi obiektyw,
bo ta kasa jest w UK i moglaby ewentualnie do tamtego wyboru sie dolozyc..

ja kminie nad tym od kilku dobrych dni, moze ktos swoja glowe pelna przeswiadczenia
tu dolozy i wspomoze co lepiej? Wiem, ze sam mam podjac decyzje, ale im wiecej roznych
opinii slysze tym bardziej moje wlasne sie klaruja.

Zdecydowanie WYGODNIEJSZA opcja z k100d, bo mialbym prawie od zaraz i juz
mogl sie cieszyc, no ale bylem cierpliwy przez ponad rok, wiec moze warto czekac
zeby wziac gx-10 z UK?

Oczywiscie wiem, ze gx10 ma wiecej funkcji, z ktorych moze i bym korzystal, mam
4 szkla manualne, ale slysze ze i z k10d sobie ludziska z nimi radza.

prosze o pomoc..


PS: zdaje sobie sprawe ze troche jak dzieciak podchodze do tematu, ale tak to juz
jest z dobrymi "zabawkami" :-P pozdro :-B :-B
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
dagio, za 3 tys. to BIERZ. Jak Ci się nie spodoba, to puścisz na allegro za 3.5 tys. i kupisz sobie kasetkę


chcialbym zobaczyc, jak ci sie uda sprzedac Sama za 3500 na Allegro, jezeli Pentaxy leza po 3450
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
3450

Nówki z kitem?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
looknij na Allegro
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No faktycznie :shock:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
No faktycznie


potanialy nam te Pentaxy. Na poczatku sprzedazy w Polsce, K100d z kitem kosztowal, o ile sie nie myle 2999 zl.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
asklop napisał/a:
Na poczatku sprzedazy w Polsce, K100d z kitem kosztowal, o ile się nie myle 2999 zl

A ja w sobotę jeszcze widziałem w jednym z wrocławskich sklepów foto kasetkę z kitem za 2690 ;-) K10d było za 4299, ale nie pamiętam, czy z obiektywem, czy samo body. Niektórzy to robią biznesy, nie? :-P
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
O GX-10 można poczytać sobie tutaj . To jest raczej wiarygodna witryna jeżeli chodzi o testy - i dostał 10 punktów we wszystkich kategoriach :shock: .
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Bronek napisał/a:
O GX-10 można poczytać sobie tutaj . To jest raczej wiarygodna witryna jeżeli chodzi o testy - i dostał 10 punktów we wszystkich kategoriach :shock: .


Ostatnio byłem w paru sklepach (m.in. jakiś euro-agd-podobny) w gliwickiej Arenie i prędzej widziałem tam Samsungi niż Pentaxy... Więc może olać metkę na aparacie i kupić sobie samsunga? no i ciekawe jak z jakością i szybkością serwisu...

Tylko cholera ten grip z k10 nie pasuje do samsunga...
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Grendel napisał/a:
Tylko cholera ten grip z k10 nie pasuje do samsunga...

Widziałem już zdjęcia samsungowego gripa do GX-10, pytanie tylko, kiedy to będzie można kupić?
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
I za ile :)
Acha... W katowickich "trzech stawach" też widziałem szajsungi, ale chyba nie gx-10
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
:)
a u mnie klamka zapadła. Mierzylęm wysoko, w GX10 + 2 kit, ale trafiam nie aż tak nisko
w k100d + 1 kit. Niestety, chcialem kupic aparat w UK z przesylka do Polski i nie ma takiej
opcji. A kupienie go dzisiaj przez obecna tam osobe, ktora nawet mi go nie sprawdzi
i dostarczy dopiero za miesiac, tez mija sie troche z celem. Wiec moglbym albo czekac
i czekac, albo sie decydowac. I sie decyduje, na k100d :) to i tak szczyt moich marzen,
a czas pokarze, czy bedzie potrzeba wymiany..

Dziekuje za wsparcie koledzy :) pozdrawiam i piwka stawiam :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja wolę poczekać... co prawda na k100 to by mnie od biedy było stać już teraz, ale jak mam kupić a za pół roku sprzedać ze stratą, to wolę chomikować kasę i od razu kupić to co chcę. Zakładam, że korpus będzie mi musiał starczyć na 4-5 lat (parametry mocno na wyrost, bo i 6mpix by mi wystarczyło, więc jak wyjdzie Pentax z matrycą 36mpix to wzdychał i płakał nie bedę :)) i inwestycja tylko w szkła i ew sprzęt studyjny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach