Adampio  Dołączył: 28 Maj 2006
ist najbardziej podobny do MZ-6
Witam,

poniewaz ceny na amerykanskim Ebaju i kurs dolara wygladaja zachecajaco zaczynam przelamywac sie do cyfrowego korpusu ;-)

Glownie robie slajdy na wyjazdach turystycznych ale czasem wolabym pstryknac cyfrowym przy swietle zastanym niz kupowac film kilkuklatkowy dopinac lampe lub statyw i dawac potem film do skanowania. Niby moge sobie kupic jakis kompakt lub hybryde ale sporo ich juz mialem w reku i ciagle wkurza mnie niewylaczlana automatyka AF i nastawianie wszystkiego przez ekranik. Poz tym malpki maja mala czulosc.
Zalozenia sa takie: mozliwie lekki, maksymala ilosc funcji pod kolkami i guzikami, wykorzystanie lampy, wezyka i pilota na podczerwnien od MZ-6. No i cena tak ze 250$ za korpus (obektywow juz pare mam).
ze strony http://www.digital.pentax.co.jp/ wyszlo mi ze najlzejsze sa DL-e.
Czego byscie radzili szukac? Mam czas do konca marca zeby wylicytowac cos na ebay.com
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jeżeli szukasz używanego, to radziłbym DS - wizjer trochę większy od DL oparty na pryzmacie, większy bufor i dodatkowo obsługa lamp TTL (oprócz PTTL), reszta jak w DL. Twoja lampa ma TTL czy działasz na automatyce lampy?

Pozdrówka
Marucha
 
Adampio  Dołączył: 28 Maj 2006
marucha napisał/a:
DS (...) dodatkowo obsługa lamp TTL (oprócz PTTL), reszta jak w DL. Twoja lampa ma TTL czy działasz na automatyce lampy?

Tym Sunpakiem steruje tylko korpus czyli musi ma TTL :-) . Czy mam rozumiec ze DL-e nie obsluguja TTL?
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Adampio, tak, włąsnie tak masz to rozumieć :)

[ Dodano: 2008-01-04, 23:15 ]
http://www.bdimitrov.de/k...st_D/index.html

[ Dodano: 2008-01-04, 23:18 ]
z tego co jest na tej stronie to korpusy cyfrowe z serii *ist oprócz D są takie same gabarytowo
 
Adampio  Dołączył: 28 Maj 2006
No to juz wiem ze ma to byc DS. Lyka normalne karty pamieci i obsluguje TTL-flash. Poza tym bywaja srebne wiec sie rodzinka tak szybko nie zwiedzie ze kupilem kolejna zabawke ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach