Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Fuji X-S1 najlepszy megazoom?
http://www.dpreview.com/n.../24/fujifilmxs1
Z parametrów zapowiada się ciekawie.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ooo! Wreszcie poszli we właściwym kierunku - dali większą matrycę. Ale i tak sobie go nie kupię. ;-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Matryca większa tylko symbolicznie, zoom ogromniasty. Nic szczególnego, choć pewnie i tak w swojej klasie będzie najlepszy.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Szkoda, ze taki wielki jak lustrzanka.
Dziwne to bo korpusy bezlusterkowców z APS-C potrafią być sporo mniejsze.
 

solarsky  Dołączył: 08 Wrz 2011
Ekajana napisał/a:
Matryca większa tylko symbolicznie, zoom ogromniasty. Nic szczególnego, choć pewnie i tak w swojej klasie będzie najlepszy.
Szkoda, że producenci tego typu aparaty naciskają "megazoomem" typu x26, 30, a nawet powyżej tej wartości, co przecież jak wiadomo jest nieużyteczne. W dodatku u FUJI powyżej x10 AF nie łapie i zdjęcia wychodzą nieostre. Producenci aparatów uderzają w stronę laickiej części konsumentów sugerujących się liczbą mpx i zoomem.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
najlepszy megazum jaki znam to 50-500, a to jest przykład jak fajne fuji błądzi ze swym sprzętem wśród lemingów. fuji dawaj deselara
 

solarsky  Dołączył: 08 Wrz 2011
Krążą plotki nt. przejęcia działu fot. Olympusa przez Fujifilm
Myślę, że firma Fuji nie jest w stanie zrobić "dobrego" lustra,
które mogłoby konkurować z innymi markami. Pozdrawiam.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
solarsky napisał/a:
Myślę, że firma Fuji nie jest w stanie zrobić "dobrego" lustra,
które mogłoby konkurować z innymi markami.


No jak nie jak tak :D

http://www.e-16.net/2010/04/post-169.html
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Fuji
Ekajana napisał/a:
i tak w swojej klasie będzie najlepszy.

Już od dłuższego czasu porównuję fotki z Fuji z Pasikonikiem Fz-150 i nie widzę różnicy na plus dla Fuji. Biorąc pod uwagę, że FZ150 jest o 1/3 tańszy, o połowę lżejszy i na dodatek szybszy, to nie nazwałbym Fuji liderem. W dodatku te białe placki! Fuji proponuje, by ten babol omijać... podbijając ISO. Masakra. Obiecuje wstawienie nowych sensorów w przyszłości. Do czego? Do maszynek, które będą schodzić z rynku?
Muszę się przyznać, że miałem wielkie nadzieje związane z tym X-s1. Kiedyś używałem przez pewien czas S100FS, z niejakim ukontentowaniem zresztą, co mnie nieco usprawiedliwia, jeśli chodzi o ten chwilowy napał naX-S1. Na szczęście już mi przeszło, gdy zobaczyłem więcej fotek.
FZ-150 też chyba nie jest rewelacyjny, ale uwzględniając cenę i inne rzeczy jego bym widział jako lidera w klasie, choć jest w czym wybierać i jest to wybór nieco subiektywny, choć do obronienia.
 
anteater  Dołączył: 17 Paź 2011
Po tym jak miałem przyjemność obcować z S200EXR straciłem zaufanie do firmy Fujifilm. Rewolucyjna matryca okazała się bublem (magiczne tryby EXR), a sam aparat wypluwał zdjęcia jak hybrydy KM sprzed kilku lat. Do tego ten agresywny marketing polskiego oddziału na forach internetowych :evil: W przypadku X-S1 próbują udowodnić, że zastąpi lustro. Może i zastąpi, ale tylko temu kto nigdy lustra w ręce nie miał. Do tego absurdalnie wysoka cena i mamy przepis na "sukces" :-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
magradaw napisał/a:
FZ-150 też chyba nie jest rewelacyjny, ale uwzględniając cenę i inne rzeczy jego bym widział jako lidera w klasie, choć jest w czym wybierać i jest to wybór nieco subiektywny, choć do obronienia.

Gdyby miał matrycę 2/3" nie 1/2,3" gdyby miał wizjer a nie wizjerek i jeszcze manualny zoom to przy takiej jakości obrszowania byłby na pewno numerem 1.
A X-S1 jak sie okazuje i ktoś już zauważył może mieć problem orbów jak X10 do tego daje się zauważyć niesotrości na brzegach.
Ach te kompromisy...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Fuji X-S1 jest jakies 1100PLN drozszy od FZ150... No i jeszcze jedno - waga: 920g z baterią i kartą :shock: To prawie 2x wiecej niz pasikonik. Matryca Fuji ma oczywiscie przewage, ale sensor z FZ150 to nie jest jakas totalna padaka - wg dxo to poziom np. Samsunga EX1. Tak wiec calkiem przyzwoicie, jak na 1/2,3 cala.

anteater - mam podobne odczucia jesli chodzi o S200EXR. To wymagajacy sprzet - osoba nie znajaca specyfiki EXR musi go dobrze poznac, uwaznie przestrzelic wszystkie tryby, aby nauczyc sie robic zdjecia ;-)
 
anteater  Dołączył: 17 Paź 2011
Najbardziej zależało mi na trybie z niskimi szumami. Testowałem go wielokrotnie (zarówno w formie suchych zdjęć testowych w domu jak i w akcji, w pomieszczeniach jak i w plenerze) i niestety nie zauważyłem jakiejkolwiek poprawy jakości zdjęć w porównaniu do P. Po jakimś czasie po prostu dałem sobie spokój i w ogóle przestałem używać EXR - w moim odczuciu wyłącznie marketingowego wynalazku. Obecnie patrząc na ceny EVILi z APS-C, hybrydy tracą dla mnie rację bytu (na co przeciętnemu amatorowi 624 mm :evilsmile: ).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Macałem w MM, bo myślałem, ze to jakieś nowe lustro :) No i nie rozumiem tego aparatu - wielki kloc, cały pokryty jakąś gumą (że grip to rozumiem, ale cały? Słabo to wygląda), dobudówka a'la pryzmat tylko niepotrzebnie zwiększa i tak duży aparat. Wysilona stylizacja na lustro IMO łączy wady obu rozwiązań, zamiast zalet.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
A ja wczoraj miałem w rękach Nikona P510.
zakres 24-1000 -> zoom 42x :!:
Zaskoczył mnie in plus stosunkowo szybkim AF no ale nie anlizowałem jakości zdjęć.
Klient oglądał Sony HX200 świetna maszynka ale zakres zaczyna się dopoiero od 27 mm niestety.
 
anteater  Dołączył: 17 Paź 2011
Miałem okazję pomacać i mam podobne zdanie co bEEf. Po jakości zdjęć dostępnych w sieci stwierdzam, że Fuji znowu próbuje wcisnąć nieświadomym klientom wielkiego kloca wypluwającego zdjęcia jak z kompakta. Producent na każdym kroku podkreśla jego uniwersalność, ale zdaje się zapominać o powiedzeniu: jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
 
gaspard  Dołączył: 03 Lut 2011
Pozwolicie, że podepnę się pod temat. Potrzebuję fajnego ultrazooma dla taty. Cena ok 2000 zł. Próbowałem go namówić na lustrznkę, ale nie chce. Co radzicie?
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Jak tata chce wybrać zło to niech lepiej już te mniejsze, czyli Sony DSC-HX200V lub panasonica FZ150.
 
gaspard  Dołączył: 03 Lut 2011
Wielkie dzięki. Dokładnie o tych modelach myślałem, ale chciałem z kimś skonsultować wybór.
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Rzucę nowe hasło w temacie - FZ-200. Jeśli nie zepsuli niczego z plusików Fz-150, to może być coś równie udanego jak swego czasu CANON PowerShot PRO 1. Już polowałem na Fz-150 po okazyjnej cenie, ale teraz mi przeszło ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach