Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Samsung RAW Converter V 2.0 czy działa z GX-1S.
Mam pytanie jak w tytule.

Aby samemu to sprawdzić potrzebuję numer seryjny GX-10 :-) (niezbędny do pobrania tego programu z www samsunga)

Może ktoś mi podeśle ? :-)
 

antek  Dołączył: 23 Wrz 2007
Łap,tylko czegoś nie namieszaj. ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dzięki trzeba było dać na priva bo tak nie tylko ja mogę mieszać :-)
 

antek  Dołączył: 23 Wrz 2007
Już usunąłem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zainstalowałem uruchamiam i lekkie zdziwko toż to Silkypix tyle, że nazwany Samsung RAW Converter V 2.0 :-)
Obsługuje jedynie pliki jpg lub DNG więc się nie pobawiłem :-( (Mój GX-1S robi pefy)

Można by spróbować konwersji ale nie chce mi się ...(uninstal)

W każdym razie każdy posiadacz GX-10 lub GX-20 może otrzymać za darmo!! całkiem fajny kawałek softu wersję full Silkypix 3.0.

Samsung korzysta z doświadczenia innych :-) no całkiem dobrze wybrał...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Obsługuje jedynie pliki jpg lub DNG więc się nie pobawiłem (Mój GX-1S robi pefy)
Use Adobe DNG Converter, Luke.

[ Dodano: 2008-04-07, 10:03 ]
Markus napisał/a:
Można by spróbować konwersji ale nie chce mi się ...(uninstal)
Nic się nie instaluje, to jeden plik wykonywalny.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mam Silkypix free więc konwersja jest zbyt męcząca po to tylko aby mieć wersję full (zapis TIFF i odblokowane kilka suwaczków).
Free mi na razie starcza :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Markus napisał/a:
konwersja jest zbyt męcząca
Ja konwertuję w komputerze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Komputer się nie skarży :?: :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Trzeba klikać i grzać procesor :-)
Mam CO (Capture One 4.01) też pefów z GX-1S nie obsługuje bezpośrednio.
Więc korzystam z niego sporadycznie..
Program jak jest dobry to ma działać bez żadnych ceregieli z konwersją itp.
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
A skąd to zassać można, że tak nieśmiało zapytam? Na stronie Samsunga zarówno .pl jak i .com nie znalazłem.

[ Dodano: 2008-05-19, 19:26 ]
Aaa, przepraszam za małe zamieszanie. Już znalazłem i własnie ściągam.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ściągaj i działaj :-)

Warto, normalnie żeby mieć taki program trzeba wydać 149 $.
 

disciple  Dołączył: 19 Mar 2008
Po kilku próbach ten konwerter dng z samsunga gx-10 najbardziej przypadł mi do gustu (wybór intuicyjny jak na amatora przystało ;-) ).

I w tym miejscu mam prośbę do obsługujących go i zaawansowanych w tym:) Teoretycznie nie jestem zupełnie zielony w tym temacie ale zaczynając wywoływanie rawów chciałbym mieć pewność że robiąc to niczego ważnego nie omijam i że zdjęciu które wywołam nie będzie brakować czegoś istotnego. A takie wrażenie chyba jednak mam po wywołaniu kilku plików. Tym bardziej że porównuję wywołane zdjęcia ze zrobionymi równolegle jpegami (RAW+).

Nie zależy mi póki co na full profesjonalnej obróbce surowego zdjęcia z wykorzystaniem wszystkiech możliwych funkcji (bo na pewno nie mam wiedzy ku temu) ale takiej na średnio zaawansowane potrzeby. No więc w czym rzecz? Generalnie kumam podstawowe funkcje Samsung Raw Converterze (WB, kontrast, kolorystyka, ekspozycja) i z tym myślę, że radzę sobie raczej na początku obróbki. Ale następnie nie do końca potrafię zauważyć różnicę gdy manewruję przy ostrości/szumach. Ja rozumiem, że trudno o to pytać generalnie jeśli każde zdjęcie traktuje się inaczej - jednak proszę o wskazówkę jak postępować należy w tym punkcie, co jest słuszniejsze w jakich zdjęciach (ostrość czy odszumianie?) jak manewrować tymi suwakami? czego robić nie wolno? itp.

Czy inne funkcje poza tymi które wymieniłem są tak ważne, że nie można ich pominąć? (u dołu ekranu widzę jeszcze kilka ikonek, m.in.: histogram, exif, aberracja..)

W ogóle prosiłbym o wyrażenie swoich doświadczeń, porad przy użytkowaniu tego konwertera. Czy np. może warto zmieniać jego ogólne opcje czy jednak domyślne są jak najbardziej słuszne?
Co oznacza podczas development (zapisu) że pojawiają się alternatywy Exif-Jpeg (YCC422), Exif-Jpeg (YCC420) i Jpeg (YCC444) ??? Ten pierwszy wybrany jest jako domyślny.

Mam nadzieję, że ktoś zdobędzie się na pomoc i objaśnienie:) Dzięki z góry.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Używam wersji free i kilka suwaczków mam poblokowanych :-(
ale te co są wystarczą do większości zastosowań.

Na początek:
exp.bias -auto i poprawka żeby dobrze wyglądało
WB najczęściej camera
Contrast -averange lub coś koło strong
Standard color
Sharpnes Natural.

w 99 % to wystaczy aby mieć dobrze wyglądające fotki..
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Jakby to kogoś interesowało to na stronie http://www.samsungcamera.com jest od września do ściągnięcia Samsung RAW Converter V 2.1. Niestety tylko dla GX-10, GX-20.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
MarcinG napisał/a:
jest od września do ściągnięcia Samsung RAW Converter V 2.1. Niestety tylko dla GX-10, GX-20.

jakoś mamy listopad a nadal jest wersja 2.0.0.11 do ściągnięcia a nie 2.1 ( mimo że na stronie nazwali ją 2.1 ) :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Próbowałem pobawić się tym konwerterem, ale nie mogę go zmusić do otwarcia żadnego pliku DNG. Ktoś wie w czym może być rzecz? Nie działają ani moje pliki z kadyszki potraktowane Adobe DNG Converter-em ani ściągnięty z RawChallange plik DNG.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Bo on otwiera wyłącznie pilki *.dng z GX-10 i GX-20.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Dada napisał/a:
wyłącznie pilki *.dng z GX-10 i GX-20
:-(
Moze ktoś podrzucić jakiś przykładowy plik? Nie ma konwertera podmieniającego wpis? ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Gwiazdor napisał/a:
Nie ma konwertera podmieniającego wpis?
Jarek Dąbrowski zadeklarował wyprodukowanie takiego uniwersalnego konwertera, ale chyba ostatnio ma mało czasu. :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach