M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Pocałunek
Cytat
Chcemy promować ideę nie-nienawiści. Zdjęcia są mocne, ale my wysyłamy tylko mocny przekaz. Nie chcemy wykazać braku szacunku wobec liderów... postrzegamy ich jako postaci pieczętujące braterstwo pocałunkiem - wyjaśniał prezes Bennetona, Alessandro Benetton na środowej prezentacji nowych reklam.








http://deser.pl/deser/51,111857,10657379.html?i=0
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
a działa na opak, przynajmniej jesli chodzi o drugie zdjęcie: "Po proteście Watykanu zdjęcia te zostały jednak wycofane z kampanii. "

a swoja droga reklamy benettona jakos nigdy nie robily na mnie wrazenia, a tym bardziej nie szokowaly, chyba jestem zbyt liberalny :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mnie nie szokują, bo są po prostu nudne i przewidywalne.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Szkoda, że zdjęć tow. Breżniewa nie wykorzystali. Ten się lubił całować. :mrgreen:
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Dada i bez fotoszopa by się obeszło.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
A mnie się podoba to, że pomimo "nudności i przewidywalności" tylko Benetton stara się zajmować jasne i określone stanowisko sprawach istotnych. Jakoś innych firm nie obchodzi nic poza osobistym zyskiem i słupkami sprzedaży. Może określenie "nudne i przewidywalne" odnosi się do pewnej ugruntowanej tradycji tej marki, że obok ich reklam nie przechodzi się obojętnie. I wiadomo, że jak B rozpoczyna nową kampanię to będzie wesoło. Dlatego przewidywalne. Reakcja "niektórych" instytucji jest najlepszym dowodem, że reklamy te trafiają tam gdzie powinny i w samo sedno. Jorge jak chcesz szoku, to zajrzyj tu: http://www.facebook.com/S...38319841&type=3 i zapraszam Ciebie i innych na godz. 20:00 - Kliknijmy razem!
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
technik219 napisał/a:
jak chcesz szoku, to zajrzyj tu: http://www.facebook.com/S...38319841&type=3 i zapraszam Ciebie i innych na godz. 20:00 - Kliknijmy razem!


Nie bardzo rozumiem po co to?
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
alekw napisał/a:
Nie bardzo rozumiem po co to?

Ja Ci "zrozumienie" poprawię. A "to po to", na takiej samej zasadzie jak reklamy Benettona - jedno z drugim ma wspólny mianownik: nie przechodzić obojętnie obok ważnej sprawy. Wystarczy? Bo nie ma we współczesnym świecie rzeczy i zjawiska, które by istniało samo dla siebie w oderwaniu od innych spraw i zjawisk i nie było z nimi powiązane. Zrozum to. Benetton swoimi plakatami nie rozwiązuje żadnego problemu, a tylko wskazuje na jego istnienie i skłania myślących do chwilowego chociaż zastanowienia. Publikatory pełne są szczytnych deklaracji ubranych w piękne, mądre i górnolotne słowa. Jak expose premiera. Benetton (a'propos - kto jest teraz naczelnym fotografem Benettona?) obrał linię oddziaływania za pomocą obrazów wywołujących najprostsze reakcje i skojarzenia. Na zasadzie pisma obrazkowego. Te plakaty to taki rodzaj pisma obrazkowego, żeby największy debil coś z tego zrozumiał. Wskazują ciągle jeden i ten sam problem - nietolerancję - jako leżący u źródeł wszelkiego zła na tym świecie. O dziwo, instytucje i organizacje, które wpisały słowa "tolerancja, miłość, szacunek dla drugiego człowieka" do swoich statutów i świętych ksiąg odmieniając je przez wszystkie przypadki, mają je w najgłębszej pogardzie i najbardziej krzyczą o skandalu, bo wykorzystano jakiś tam wizerunek. Benetton uderza w czuły punkt - obłudę, którą sami jesteśmy przesiąknięci nie zdając sobie z tego sprawy. To gorsze niż cholesterol i trójglicerydy razem wzięte.

Żeby była jasność: używając pewnych określeń niepełnosprawności intelektualnej nie miałem na myśli nikogo z użytkowników tego forum i nie kierowałem tego pod adresem żadnego użytkownika.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
technik219 napisał/a:
alekw napisał/a:
Nie bardzo rozumiem po co to?

Ja Ci "zrozumienie" poprawię. A "to po to", na takiej samej zasadzie jak reklamy Benettona - jedno z drugim ma wspólny mianownik: nie przechodzić obojętnie obok ważnej sprawy.


Nie mialem na mysli 'po co ktos robi taka kampanie', tylko po co to linkujesz.

technik219 napisał/a:

nietolerancję


ale to jest oczywiste i jest jakby poza tą dyskusją
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
alekw napisał/a:
Nie mialem na mysli 'po co ktos robi taka kampanie', tylko po co to linkujesz.

Poza tym, co wytłumaczyłem o związkach jednego z drugim, również po to byś Ty i inni przyłączyli się do akcji. Tylko i aż.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
ciąg dalszy :)
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
zuka68, klimat mediow publicznych udzielil sie na pentaxie
:D
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
zuka58 - DOBREEEE! :-B :-B :-B :-B :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach