Yahoou  Dołączył: 24.11.2010
Zakup obiektywu Sigma - dylemat... Cytuj
Witam. Proszę o poradę, gdyż trudno podjąć mi decyzję. ..

Chce sobie sprawić nowy obiektyw. Obecnie pozostał mi zestaw Pentax k50 + Pentax 18-135 dc... Zastanawiam się czy dokupić Sigmę 17-50/2,8 EX HSM dla lepszego obrazka, czy może Sigme 10-30/3,5 EX dla poszerzenia zakresu ogniskowych (trochę mi brakuje szerokiego kąta).
Sigme 17-50 kiedyś miałem i (jak trafiła z ostroscią) to obrazek był śliczny. Jednak sprzedałem ją, zniechęcony nieudaną kalibracją duzego FF w serwisie.
Tęsknię troszkę za obrazkiem z S17-50: bookeh, ostrość, kolorki... Jednak Pentax 18-135 wprawdzie daje gorszy ofert, ale jest bardziej uniwersalny przez mniejsze rozmiary, wagę i większy zakres ogniskowych. .. Szeroki kąt tez mnie rajcuje... I co począć kiedy nie mam kasy na oba?

Koledzy i koleżanki!
Jak żyć? ! 😉

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Cóż możemy napisać? Twoja kasa, Twoja rozterka, Twój ból.

powalos  Dołączył: 20.04.2006
Yahoou, zależy do czego chcesz go używać. Jak do krajobrazów i innych landszaftów, to S 10-20/3,5 będzie dobrym wyborem. Przyda sie też do fotografii w pomieszczeniach. A jeżeli jesteś zadowolony z efektów 18-135 ( a raczej jest chwalony jako super uniwersalny obiektyw podręczny) to sobie go zostaw. Ja niedawno nabyłem starszą wersję tej S 10-20 EX i powiem, że szerokość kadru pozytywnie mnie zaskoczyła. Na razie jednak niewiele powiem na jej temat, chociaż opinie ma bardzo dobre. Pzdr.

Yahoou  Dołączył: 24.11.2010
Zamówiłem Sigmę 10-20/3,5. Zobaczymy czy mi podejdzie zakres i czy trafię dobry egzemplarz... Jutro testy ☺

Skocz do: