jo  Dołączyła: 10 Gru 2011
obiektywy do 645
Czy ktos moze doradzic ostry szeroki kat do pentaxa 645?
Z gory dziekuje za pomoc.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jak szeroki?
Świetny jest zoom 45-85, dobry 33-55. Osobiście nie polecam stałki 45 - moim zdaniem lepiej kupić któryś z wymienionych wcześniej.
 
jo  Dołączyła: 10 Gru 2011
rozmawiamy o pentaxie 645...?gdzie mozna kupic 45-85?która stałka do 85 mm jest warta nabycia ze względu na ostrośc?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat

rozmawiamy o pentaxie 645...?
O niego pytałaś i w takim dziale umieściłaś wątek, więc chyba tak :-D

jo napisał/a:
gdzie mozna kupic 45-85?
Nie wiem, trzeba szukać. W Holandii w sklepach mają nówki sztuki, ale ceny są... Używane na aukcjach, w komisach...

jo napisał/a:
która stałka do 85 mm jest warta nabycia ze względu na ostrośc?

Nie ma wielkiego wyboru :-P Standard 75 jest niezły, ale 45-85 jest imho zdecydowanie lepszy.
 
jo  Dołączyła: 10 Gru 2011
dzięki :)>będę szukac zatem.
 

martian1  Dołączył: 31 Paź 2009
Witam,
podepnę się pod temat. Skąd koledzy i kolezanki bierzecie obiektywy do 645 (mf)? Zanabylem sobie ja w koncu body p645 i jak zawsze na allegro widze jakies szklo to teraz cisza. Na ebayu zaś ceny totalnie z kosmosu. No i tu pytanie - ile tak naprawde te obiektywy są warte? U nas jak się coś pojawi to (zazwyczaj 55, 75 lub 150) chodzą za około 400zł, na ebayu razem z przesylka stoją ("kup teraz") MINIMUM 700 a i jeszcze pewnie vat-niespodzianka. Cóz waszym zdaniem zrobić? Czekać? Kupować?

Pozdrawiam


/moderator przypomina/ Giełda!
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Swieżość, świeżość i jeszcze raz swieżość jak powiedział Woland w "Mistrzu i Małgorzacie" :mrgreen:
W przypadku obiektywów do 645-ki tą maksymę trzeba zmienić na cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Ja w ciągu 2-ch lat skompletowałem sobie szklarnię, korzystając w 2-ch przypadkach z obiektywów z mocowaniem P-Six zakupionych na Allegro.
Ostatnio jednak faktycznie ze szkłami do 645 jest tam jakaś posucha, głównie można kupić do 67. A i ceny wydają mi się być wyższe. Czyżby jakiś skutek uboczny wejścia na rynek Pentaxa 645 D ? Ludziska kompletuję szklarnię i pchaję forsę w skarpetę ? No nie wiem. Ja na razie robię rekonesans za ile można wyrwać 645D w Japonii, po odliczeniu miejscowych podatków.
 

martian1  Dołączył: 31 Paź 2009
W takim razie poczekam sobie jeszcze troszkę. Denerwujące, że w USA tego troche jest i np w kehu kazda z wymienionych mozna dostać za ok. 150-200$ (w stanie EX), na dodatek mają tam darmową przesyłkę... U nas po dodaniu transportu i vatu sumka się podwaja, yeah.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Pytanie do posiadaczy lub znawców Pentaxa 645 (bez n i nII)
Czy można podpiąc od niego obiektyw od Mamiyi 645 ?
Czyli czy są jakieś przejściówki do tego ?
Jesli tak, to czy nadal bedzie pracował pomiar światła ?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
wuzet napisał/a:
Jesli tak, to czy nadal bedzie pracował pomiar światła ?

Nie wiem czy się da, ale obiektywy MF do mamijek są całkiem mechaniczne. Trochę podobne do M42 z automatem przesłony, który można wyłączyć i wówczas przymyka się od razu do wartości roboczej. Żadna wymiana danych elektrycznych nie ma miejsca.

Więc w M powinny działać poprawnie, w Av też.

A jaki masz obiektyw? I zastanów się czy nie taniej wyjdzie dokupić korpus mamijki.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nie mam jeszcze żadnego .... rozglądam sie za czymś. Z jednej strony kusi 67, ale troche obawiam sie wagi i gabarytów. W kwestii 645 obawiam sie czy bedzie na tyle duża róznica do normalnej małoobrazkowej kliszy. Przeglądając ostatnio fotki ze sredniakow, natrafiłem na Sekora 80mm/1.9 . Tutaj jest GO porownywalna z 105mm od 67, a gabaryty 645 bardziej "turystyczne". Ot takie dylematy. Szkoda że Pentax do 645 nie ma czegos jaśniejszego niż 75mm/2.8. ;-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Mam 645 super. Z zalet: z kominkiem mam taką lupkę, że kadr jest porównywalny wielkością z iMAXowym ekranem, jest tania i dość poręczna. Można podpiąć pryzmat z pomiarem (3 rodzaje) i całkiem fajnie mierzy.
Przymierzam się do RZ 67 najlepiej II, ale to już conajmniej 2x tyle kasy + znów komplet obiektywów.

wuzet napisał/a:
W kwestii 645 obawiam sie czy bedzie na tyle duża róznica do normalnej małoobrazkowej kliszy.

Chyba raczysz żartować. Różnica między 645 a 135 jest nieco bardziej widoczna niż pomiędzy 135 a 4/3 - to prawie 3x większa klatka. Robiąc zdjęcie 150mm/3.5 dostaję obrazek taki jak z 85mm/1.8 na 135, może nawet jaśniej niż 1.8, a dodam, że można też dostać Sekora 150mm/2.8 :-) No i w US jest sporo bardzo tanich ofert M645.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
wuzet napisał/a:
gabaryty 645 bardziej "turystyczne".
Miałem 645. To trochę złudzenie, że jest mniejszy. Natomiast jest ciężki i to nieźle.
wuzet napisał/a:
W kwestii 645 obawiam sie czy bedzie na tyle duża róznica do normalnej małoobrazkowej kliszy.
Różnica jest znaczna, ale nie oszałamiająca. W dodatku to nie jest kwadrat. :-/ Dlatego mimo posiadania M645 i kilku szkiełek, zrezygnowałem i upłynniłem go. Wolę jednak kwadrat.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Cytat
The mamiya 645 mount has a shorter flange distance than the pentax, so if you did mount them with an adaptor you'd not be able to focus to infinity

http://photo.net/medium-f...hy-forum/00URue
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mam okazję kupić Pentaksa 645 za 600zł, niestety bez obiektywu, i tu pojawia się pytanie:
- słyszałem że jest przejściówka umożliwiająca podpięcie szkieł z psixa do p645, jakie to wprowadza ograniczenia w obsłudze aparatu, czy mierzy światło poprawnie, czy przesłonę można przymykać do roboczej i na niej ostrzyć w takiej konfiguracji? (bo raczej na pewno aparat sam jej nie przymyka).

- nie jestem w stanie sprawdzić egzemplarza który mogę kupić bo nie ma do niego szkła, dlatego mam pytanie czy przy wyłączonym aparacie na ekraniku lcd powinna się pojawiać informacja o czasie? w tym momencie jest tam ciągle wyświetlona informacja "M1000"

- czy przewijanie filmu rzeczywiście tak szybko zużywa baterie? na ile filmów wystarcza?

ciągle się waham bo uwielbiam kwadrat a 645 mi przypomina 4/3 :-P
ale ta możliwość bliższego ostrzenia w portretach i ew. podpięcia sonnara 180/2.8 mnie bardzo kusi.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
1. Światło mierzy poprawnie. Ostrzysz na roboczej przysłonie.
2. tak
3. Sprawdź w instrukcji. Nie pamiętam ile tam jest napisane, ale tragedii nie ma.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Stachu, dzięki! :-) :-B :-B :-B
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
espresso, w raysfoto mają :) A przynajmniej mieli jak szukałem mając 645.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Ja kupowałem na znanym portalu aukcyjnym. Moge dac namiar na sprzedawce.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ja kupowałem tutaj:
http://www.dvdtechnik.com/
Bez rewelacji, ale swoje zadanie spełnia całkiem nieźle.

W RaysFoto mają chyba tylko w katalogu. Przynajmniej jak ja szukałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach