marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Dlaczego wzrosła cena K10D???
Zdziwiła mnie dziś jedna rzecz. Wybrałem się dziś do pobliskiego MediaMarktu (na Ostrobramskiej w Warszawie) w poszukiwaniu filtru UV do mojego kitowego obiektywu. Oczywiście rzuciłem okiem na leżącą w gablocie Kadyszkę i okazało się, że jej cena wzrosła...
Kupowałem K10D (z kitowym obiektywem) w tym samym sklepie w ostatnich dniach marca za 3999 zł. Dziś kosztował 4199zł... Nie wiecie czemu? Tamta cena nie wydawała mi się specjalnie promocyjna. Nawet się zastanawiałem czy jeszcze trochę nie poczekać, aż zleci do bardziej przyjaznej. :) Dobrze, że jednak niecierpliwość zwyciężyła.

A filtru oczywiście nie było... ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
e tam, MM ceny szalone. olać.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
marichi25, Ceny w MM są różne w zależności od... widzimisię kierowników. W Krakowie na pocz. było 3999,- Pierwsza dostawa we Wrocławiu 1. market 4299,-, 2.market 4449,- I chyba tak do dziś. W Saturnie w Katowicach była wyprzedaż (ponoć 6szt.) z 4299,- na 3299,- z kitem! Teraz z powrotem 4299,-
Nie mogłem wtedy pojechać, a w ogóle to sądziłem, że przy 1000 zł obniżce, to jest jakiś wymacany 1 egzemplarz.
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
emigrant napisał/a:
, W Saturnie w Katowicach była wyprzedaż (ponoć 6szt.) z 4299,- na 3299,- z kitem! Teraz z powrotem 4299,-


O qrdelebele! Atom przegapił :-/
Kiedy taka promocja była..? :shock: Qrcze to było złe założenie, że najpierw rozglądam się za autem, a potem za aparatem... sądziłem naiwnie, że cena K10 i tak powoli będzie spadać...

Przy okazji: właśnie w katowickim Saturnie, sprzedawca oznajmił mi, że po C i N - Pentax jest na trzecim miejscu wśród sprzedawanych lustrzanek i zainteresowanie ponoć spore.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Przed Świętami w krakowskim Saturnie przechodziłem koło lustrzankowej gablotki i widziałem K10D plus kit za 3550 z groszami. Ale się śpieszyłem, więc nie miałem czasu pytać, czy to tak już będzie, czy to może na wystawowy egzemplarz, czy jak. K100D z dwoma kitami było za 3000 bez kilku złotych, zdaje się.
 
Prysiu  Dołączył: 24 Lut 2007
emigrant napisał/a:
marichi25, Ceny w MM są różne w zależności od... widzimisię kierowników.


Właściwie, to nie widzimisię... Ceny są takie, jakie kierownik wynegocjuje z przedstawicielem. Zależne też od ilości zamawianych egzemplarzy...
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
PiotrR napisał/a:
Przed Świętami w krakowskim Saturnie przechodziłem koło lustrzankowej gablotki i widziałem K10D plus kit za 3550 z groszami. Ale się śpieszyłem, więc nie miałem czasu pytać, czy to tak już będzie, czy to może na wystawowy egzemplarz, czy jak. K100D z dwoma kitami było za 3000 bez kilku złotych, zdaje się.


Dokładnie. We wtorek 3.04 byłem w Saturnie i sprzedawcy powiedzieli mi, że od środy rana K10D będzie za 3550. Zarówno K10D jak i 2kit K100D mieli także oryginalnie zapakowane.
Gdyby nie to, że kadyszka ma matrycę 10Mpix brałbym ją, dla mnie matryca 6Mpix w kadyszce byłaby jak marzenie. Prosto z Saturna pojechałem więc do MM, i kupiłem to co widać poniżej :-D
W MM stała kadyszka za 4299. O ile nadal stoi to pewno wnet i na nią będzie promocja - radzę czuwać ;-)

W tę środę widziałem, że nawet wystawowy dualkit K100D ze Saturna zniknął.
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
ceny rosną nie bez powodu teraz sie zaczyna okres komunijny ;-)
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
sebostek napisał/a:
ceny rosną nie bez powodu teraz się zaczyna okres komunijny ;-)

Kurczę, za moich czasów to dostawało się tylko zegarek :cry: .
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A za moich rower marzeń: Wigry 3. Pomarańczowy.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
A za moich rower marzeń: Wigry 3. Pomarańczowy.


tez taki mialem, ale czerwony. Skladany. W tamtych czasach to bylo cos.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
tez taki mialem, ale czerwony. Skladany. W tamtych czasach to bylo cos.


Ja sobie kupiłem po wycofaniu wkładu z SKO ;-)

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No i mamy następny "kultowy" obiekt :-D
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
A ja nic nie miałem i nic nie mam! Chociaż.......??? Mam fajną żonę dwóch małoletnich synów i jednego dorosłego. I jak zwykle zbieram na następny aparat, czyli K10. No może jak wszyscy będą mieli K20, lub K30 kupię wreszcie tego K10. ;-) :-/ :-B :-B :-B
Cóż trzeba się cieszyć chyba z tego co się ma 8-) :-P
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
ms napisał/a:
We wtorek 3.04 byłem w Saturnie i sprzedawcy powiedzieli mi, że od środy rana K10D będzie za 3550. (...) W MM stała kadyszka za 4299. O ile nadal stoi to pewno wnet i na nią będzie promocja - radzę czuwać ;-)


Kurde, jednak do 999 dolców wciąż daleko. Czasem ciężko być Pentaxianinem w Polsce... :-/
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Korba napisał/a:
sebostek napisał/a:
ceny rosną nie bez powodu teraz się zaczyna okres komunijny ;-)

Kurczę, za moich czasów to dostawało się tylko zegarek :cry: .



E, były i aparaty. Ja dostałem smienę, ale nie pamiętam już od kogo. Widocznie teraz kupuje się dzieciom kadyszki.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Ja sobie kupiłem po wycofaniu wkładu z SKO


ja swja kase z SKO zdefraudowalem, ale nie pamietam na co poszla.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Witam (po raz pierwszy i mam nadzieję nie ostatni).
Jako były pracownik MM wiem dokładnie jak się sprawa z cenami w tymże sklepie przedstawia. Otóż tak jak już tutaj pisano, zależy ona od tego, jak pójdą negocjacje z przedstawicielem, ale nie tylko... Bardzo częstą praktyką jest zamawianie kilku sztuk aparatów + jeden demo na wystawę jako bonus od dystrybutora. Dzięki owemu bonusowi (często kupowanemu za 1,22PLN!!) kierownik może: obniżyć ogólnie cenę na całą partię, bądź jeśli ładnie się ona sprzedaje... sprzedać jedną lub dwie ostatnie sztuki za śmieszną kwotę. Ja np. zakupiłem swoją K10D+kit za 3000zł jakiś już czas temu! Cena półkowa, oscylowała wtedy w granicach 4399zł.
Na koniec mam dobrą wiadomość: ceny w MM często rosną przed planowaną obniżką! Podwyżki cen mają na celu zablokowanie sprzedaży, tak aby sprzęt leżał do czasu promocji, lub przy np. sprzedaży bez VAT zapobiegają dużej stracie marketu przy sprzedaży (przy czym cena "bez VAT" jest i tak zawsze zauważalnie niższa niż standartowa). Warto również polować na egzemplarze z ekspozycji. Zwykle są to ostatnie sztuki, których kierownik musi się pozbyć przed zamówieniem nowej partii (zwykle po niższej cenie, nie chce on uśrednienia cen z towarem zamówionym wcześniej). Egzemplarz z ekspozycji zwykle już kilka zdjęć zrobił, jest pobieżnie sprawdzony i zwykle w przypadku lustrzanek, leżakuje tylko w przeszklonej gablotce, więc się zbyt mocno nie kurzy.
Poza tym zawsze polecam negocjacje ze sprzedającym. Dobre podejście czyni cuda :)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
asklop napisał/a:
ja swja kase z SKO zdefraudowalem, ale nie pamietam na co poszla.


a ja oszczędzałam, oszczędzałam, a potem była koszmarna inflacja i mi zostało na cukierki :-/
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
screwdriver, Witaj. Mowisz z sensem. :-B dla Ciebie.
W takim razie spodziewam się, że wreszcie we Wrocławiu coś drgnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach