M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Zdjęcia jako dowód zbrodni/ drastyczne !
Cytat
Zadowoleni chłopcy z Wehrmachtu pozują do zdjęcia obok dyndającego na sznurku człowieka. Za nimi - uśmiechnięty cywil. Na innych fotografiach widać spacerujących ludzi, obok których, z gałęzi drzew zwisają ciała. Niemal każdy z wisielców ubrany jest jak na święto. Takie wstrząsające zdjęcia znalazły się w zbiorach Książnicy Cieszyńskiej.
http://www.dziennikzachod...jecia,id,t.html



Ukraińska Powstańcza Armia

Cytat
zdjęcie
TARNOPOL - region, woj. tarnopolskie. 1943(?) Jedno z drzew polnej alei, nad którą terroryści OUN-UPA zawiesili transparent z napisem w przekładzie na język polski: „Droga do samostijnej Ukrainy". Na każdym drzewie oprawcy tworzyli z polskich dzieci tzw. wianuszki

zdjęcie
BŁOŻEW GÓRNA, pow. Dobromil, woj. lwowskie. 10 listopad 1943. W przeddzień - wigilię Narodowego Święta Niepodległości - 11 listopada, UPA dokonała napadu na 14 Polaków, m.in. na rodzinę Suchaja, stosując różne okrucieństwa. Na planie zamordowana Maria Grabowska ur. Suchaj 1. 25 z córeczką Krystyną I. 3. Matka pokłuta była bagnetem, zaś córka miała złamaną szczękę i rozpruty brzuszek

zdjęcie
PODJARKOW, pow. Bóbrka, woj. lwowskie. 16 sierpień 1943 Kleszczyńska, członek polskiej rodziny w Podjarkowie -ofiara napadu OUN-UPA. Skutek ciosu siekiery napastnika usiłującego odrąbać prawą rękę i ucho oraz zadawanych mąk - okrągła rana kłuta na lewym ramieniu oraz szeroka rana na przedramieniu prawej ręki, prawdopodobnie od jej przypalania.

zdjęcie
http://www.ivrozbiorpolsk...ge=zbrodnie-oun


Jednostka 731

Cytat
zdjęcie

Jednostka 731 (jap. 第731部隊, Dai-nana-san-ichi butai? ) - tajna jednostka wojskowa cesarskiej armii japońskiej. Realizowała ona program badań i rozwoju broni biologicznej i chemicznej, zainicjowany przez generała Shirō Ishii, prowadzony w czasie II wojny chińsko-japońskiej oraz II wojny światowej. Działalność Jednostki 731, a także innych, podobnych placówek "badawczych", jest najbardziej znanym przykładem zbrodni wojennych jakich dopuszczała się armia japońska.

Jednostka 731 oraz pozostałe placówki działały w ramach i pod nadzorem japońskiej policji wojskowej Kempeitai. Razem z kolaboranckimi jednostkami pomocniczymi Kempeitai odpowiedzialna była za dostarczanie osób przeznaczonych do badań. Tworzyli oni specjalny Wydział Dostarczania Materiału Ludzkiego. Osoby, na których przeprowadzono eksperymenty, były przeważnie Chińczykami, Mandżurami, Koreańczykami lub tzw. białymi Rosjanami. Wśród nich znaleźli się także Europejczycy oraz Amerykanie.
http://japonia.pinger.pl/m/3556246

zdjęcie


Post został wyedytowany; obrazy zastąpiłem odsyłaczami. Wojtekk
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
czemu ma służyć ta prezentacja ?!
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Drastyczne.

Jako uzupełnienie polecam najnowszy numer Kwartalnika Fotografia, ktorego tematem przewodnim jest wlasnie fotografowanie smierci:

http://www.fotografia.net...hp?lang=1&id=36
 

jacoz  Dołączył: 08 Sty 2010
Popieram kacperAs, zdjęcia mocno kontrowersyjne(delikatnie mówiąc) po co to wrzucać, to jakieś chore jest
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Chore to jest chować głowę w piasek przed tym, co ludzkość nam zafundowała. Otwórzcie oczy.

Michale, usuń proszę zdjęcia z postu i podaj linki tylko; o ile jest to historycznie ważny i bezcenny wręcz materiał, o tyle w istocie graficznie wysoce intensywny. Mimo wszystko, czasem koło monitorów plączą się dzieci.

Dziękuję ci z góry.
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
kacperAs napisał/a:
czemu ma służyć ta prezentacja ?!


Ta prezentacja to taki malutki krok ku temu, by ludzkość nie zapomniała. Bo jeśli zapomni, to te rzeczy powtórzą się raz jeszcze :-(
 

jacoz  Dołączył: 08 Sty 2010
wojtekk, ludzkość to my i nie musisz mnie uświadamiać historycznie. Takie sytuacje mają miejsce i dzisiaj na całym świecie jest to godne potępienia, ale chorym dla mnie jest samo umieszczenie tych zdjęć bezpośrednio na stronie a nie podlinkowanie co zresztą zaproponowałeś. Może niedługo ktoś wstawi zdjęcia z prosektorium bądź z wypadków samochodowych jako "ciekawostkę" a to będzie chore czy normalne??
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Michale, pozwoliłem sobie wyedytować temat pod twoją nieobecność. Obawiam się, że to jedyne sensowne rozwiązanie. Dzięki za zrozumienie.

Podsyłaj i publikuj dalej, ale jednak ogranicz się do linków, jeśli możesz. Dzięki.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
cywilizacja wyparcia... ależ Wy się ludzie boicie śmierci...
 

sati26  Dołączył: 03 Cze 2009
Jeśli mogę coś od siebie dopowiedzieć to szczerze wątpię by istniała potrzeba pokazywania tego typ obrazów szczególnie na tym forum. Najbardziej mnie szokuje że się komuś chce takie rzeczy wyszukać w internecie i jeszcze rozpowszechniać na forum między zdjeciami ślubnymi a fotografią macro.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
sati26 napisał/a:
Najbardziej mnie szokuje że się komuś chce takie rzeczy wyszukać w internecie i jeszcze rozpowszechniać na forum między zdjeciami ślubnymi a fotografią macro.


Fotografia to nie tylko cukiereczki - to funkcja dokumentacyjna, zapis działań ludzkości. Warto o tym pamiętać, oglądając cycuszki, ślubniaki i robaczki.

Jeśli jest powód, dla jakiego uważam, że te zdjęcia nie powinny być tu pokazane - to pałętające się przy monitorach pociechy. Ale sam post uważam za bardzo wartościowy i będę go bronił.

Mój dziadek uciekał z Ukrainy i opowiadał mi o tych zbrodniach. Kto wie, czy nie odcisnęły się one na życiach Waszych bliskich. Tej świadomości warto nabyć. I niech mi nikt nie pisze, że to nie jest dobry moment albo forum. Na to moment zawsze jest tak samo zły i dobry.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
jacoz napisał/a:
Takie sytuacje mają miejsce i dzisiaj na całym świecie jest to godne potępienia, ale chorym dla mnie jest samo umieszczenie tych zdjęć bezpośrednio na stronie a nie podlinkowanie co zresztą zaproponowałeś.

Odpowiem jak Pan Prezydent: Stłucz pan termometr, nie będziesz miał gorączki....
jacoz napisał/a:
Może niedługo ktoś wstawi zdjęcia z prosektorium bądź z wypadków samochodowych jako "ciekawostkę" a to będzie chore czy normalne??

To zupełnie inna para kaloszy. Nie mieszajmy ich ze sobą.
Kwestie poprawności politycznej to też inna sprawa. Teraz nie można używać określenia "ukraińscy terroryści". Dotyczy to nie tylko Ukrainy....
Uważam, że należy nazywać rzeczy po imieniu , bo dopiero wtedy słowa i obrazy znaczą to co mają znaczyć. Ze "wali" po oczach? Niech "wali", bo ma "walić". Chyba, że mogą oglądać je dzieci, wtedy bardzo ostrożnie. A tak staramy się być poprawni nad wyraz, a potem oburzamy się, że młodzież w Auschwitz fotografuje się z uśmiechem na rusztach pieców krematoryjnych i zamieszcza to na NK .
 

LysyRudy  Dołączył: 10 Sty 2010
W tytule jest podane drastyczne, nie chcesz nie oglądasz. Jesteś ciekaw i jednak oglądasz potem bulwersacja. To tak jak z paleniem czytasz, że dostaniesz raka a jednak palisz a potem po kilkunastu latach zdziwienie, że za miast płuc masz durszlak.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
jacoz napisał/a:
Może niedługo ktoś wstawi zdjęcia z prosektorium

Już były. Jest chyba jeszcze odpowiedni wątek, i nie chciałbym, żebyśmy zboczyli za bardzo w tamtym kierunku- szkoda tego tematu.
Bo trzeba mówić o tamtych zbrodniach- dla wielu z nas wojna jest lub wydaje się całkiem aktualnym wydarzeniem, ale warto pamiętać o młodszych pokoleniach, które nie będą w "żywym" kontakcie z historią (upływ czasu raczej naocznym świadkom nie służy) i, przez to nie będą mieć świadomości co się wtedy działo- na szkołę nie ma co liczyć- tak drastycznego materiału na pewno, w dobie politycznej poprawności, nie zaprezentuje żaden nauczyciel. A nawet jeśli, to komu ? Bandzie gimanazjumowych bezmózgowców (Acephalia ?) ?
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Acephalia = bezgłowie
Anencehpalia = bezmózgowie :evilsmile:
 

ojek  Dołączył: 03 Lis 2007
Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej na temat powstania jednego z tych zdjęć to podaję link,ale uprzedzam o drastyczności
http://www.rzeczpospolita..._minus_a_8.html
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
ojek, dzięki za ten komentarz.

Wprowadza on do dyskusji krytyczny wątek propagandowego wykorzystania fotografii oraz jej fałszywego przedstawienia.
 

ojek  Dołączył: 03 Lis 2007
jorge.martinez, To tak dla "rozlużnienia" nakręcającej się spirali....
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
no własnie, my tu się zrzymamy, że dzieci zobaczą, a Rzeczpospolita nie baczyła na to, że dziecko weźmie przez przypadek gazetę do ręki... 8-)
 

dorota  Dołączyła: 11 Wrz 2010
sati26 napisał/a:
szczerze wątpię by istniała potrzeba pokazywania tego typ obrazów


Myślę że jednak jest taka potrzeba, bo owszem drastyczne, ale gdzie byłaby nasza świadomość gdyby właśnie nie takie takie fotografie?

A tak na marginesie, to ostatnio zupełnie przypadkiem przewinęła mi się przez ręce taka książka http://www.nortom.pl/db_i...85068ff5862.JPG , jest to dokumentacja fotograficzna tamtych wydarzeń i na prawdę robi wrażenie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach