M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Słynne czarno-białe zdjęcia w kolorze
Cytat

Zdjęcie Eddiego Adamsa z 1968 r. przedstawiające egzekucję żołnierza Viet Congu, wersja pokolorowana przez Sannę Dullaway (mygrapefruit)


"V-J Day in Times Square", fotografia Alfreda Eisenstaedta z 1945. Po prawej wersja pokolorowana przez Sannę Dullaway (mygrapefruit)


Pierwszą fotografią, którą przerobiła Sanna Dullaway było słynne zdjęcie Malcolma W. Browne "Burning Monk" z 1963 r. Zdjęcie przedstawia buddyjskiego mnicha z Wietnamu, który dokonuje aktu samospalenia w proteście przeciwko dyktaturze i prześladowaniom buddyzmu w Wietnamie Południowym przez rząd katolickiego prezydenta Ngo Dinh Diema.
http://deser.pl/deser/51,111858,10955651.html?i=0
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pocalunek jest sympatyczny, ale jak sobie mysle jak dziewczyna siedziala pare godzin i dorabiala kolorki na twarzy zastrzelonego czlowieka - i z jakiej wlasciwie pobudki - to mi sie wlos troche jezy.

Z drugiej strony zdjecia czarno-biale wydaja sie duzo bardziej odlegle w czasie... Nie pomaga napominanie mozgu ze to to samo zdjecie - kolorowe mogloby sie zdarzyc wczoraj, czarno-biale co najwyzej przed moim narodzeniem...

Gdyby skupila sie na zdjeciach kontrowersyjnych, to jeszcze moglbym to wszystko w ten sposob interpretowac (taka transformacja a'la Libera, tylko o czym innym). Ale ten miszmasz swiadczy imho o tym, ze po prostu wziela co bardziej znane fotografie i zmamidłowała...
 
marszek  Dołączył: 23 Kwi 2007
A mnie osobiście to wnerwia, to kolorowanie ... Zaczęło się od filmów fabularnych, potem kolorki zaatakowały dokumenty, a teraz fotografię. Na Discovery czy ViaSat History to już standard, wszystkie filmy kręcone w czasie WWII są już kolorowe. Moim skromnym zdaniem to morderstwo zwyczajne w biały dzień robione. ;-) To trochę tak, jakby nagle pomalować Wenus z Milo i inne antyczności. Tutaj nawet można by powiedzieć, że przywracamy obiekty do stanu oryginalnego... :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
marszek napisał/a:
To trochę tak, jakby nagle pomalować Wenus z Milo i inne antyczności.

Strzeliłeś jak kulą płot, antyczne rzeźby były malowane.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
marszek napisał/a:
Na Discovery czy ViaSat History to już standard, wszystkie filmy kręcone w czasie WWII są już kolorowe


A czy przypadkiem nie mowisz o oryginalnie barwnych materialach z WWII? Tez popularna sprawa ostatnio, odnajduje sie tego calkiem sporo ostatnio...

Ale co do filmow fabularnych, to w 100% sie zgadzam.

[ Dodano: 2012-01-13, 16:42 ]
plwk napisał/a:
antyczne rzeźby były malowane.


Racja :-) Kolory zachowaly sie tylko na tych pogrzebanych pod popiolem w Pompejach - m.in. stad wiemy :-)



http://www.colourlovers.c...ical-antiquity/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
alkos napisał/a:
A czy przypadkiem nie mowisz o oryginalnie barwnych materialach z WWII? Tez popularna sprawa ostatnio, odnajduje sie tego calkiem sporo ostatnio...

raczej nie
w Nowy Rok, jak odchorowywałem Sylwestra u rodziców, miałem okazję oglądać na Discovery (nie mam u siebie) cykl o II Wojnie Światowej (chyba z 6 odcinków pod rząd) - wszystkie materiały kolorowane i było to jasno przedstawione w napisach końcowych/początkowych
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Paskudztwo zatem :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zgadzam się - zarówno mój żołądek w Nowy Rok, jak i kolorowane filmy z IIWŚ ;-)
jakoś tak nie trafiają do mnie - normalnie jakbym oglądał poważną wersję "Jak rozpętałem II Wojnę Światową" ;-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
signum tempori...
http://bash.org.pl/4819370/
:-/
 
marszek  Dołączył: 23 Kwi 2007
plwk napisał/a:
marszek napisał/a:
To trochę tak, jakby nagle pomalować Wenus z Milo i inne antyczności.


Strzeliłeś jak kulą płot, antyczne rzeźby były malowane.


marszek napisał/a:
Tutaj nawet można by powiedzieć, że przywracamy obiekty do stanu oryginalnego...
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Nieee pocałunek zdecydowanie traci w kolorze :-D

BTW uwielbiam współczesne filmy robione w BW, np. Pi, Szklane usta, Głowa do wycierania, Truposz.... dobra bo robi się OT
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
w Nowy Rok, jak odchorowywałem Sylwestra u rodziców, miałem okazję oglądać na Discovery (nie mam u siebie) cykl o II Wojnie Światowej (chyba z 6 odcinków pod rząd) - wszystkie materiały kolorowane i było to jasno przedstawione w napisach końcowych/początkowych


To ten tak samo:

Cytat


Kronika krwawej wojny koreańskiej (1950-1953), w której wykorzystano odtajnione niedawno materiały archiwalne oraz prywatne filmy i zdjęcia z frontu. Wojska Północnej Korei wspierane były przez komunistyczną armię chińską, Koreę Południową popierały siły ONZ. Skutki wojny były mocno odczuwalne jeszcze długo po jej zakończeniu. Twórcy dokumentu prezentują m.in. inwazję na Inchon, bitwę o Seul, kampanię na rzece Naktong i bombardowania Korei Płn. W filmie wykorzystano też materiały reżysera Johna Forda na temat walk 1. Dywizji Korpusu Piechoty Morskiej USA oraz prywatne filmy żołnierzy ukazujące wizytę Marilyn Monroe w Korei.
http://filmin.pl/video/N5...e-E01--Poczatek


Jaki zespół rockowy wykorzystał (okładka płyty) to zdjęcie :-)

Cytat
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
M.W napisał/a:
Jaki zespół rockowy wykorzystał (okładka płyty) to zdjęcie


Rage Against the Machine, pierwsza płyta, tylko tam zdjęcie jest chyba lekko zielonkawe
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Rage Against the Machine, pierwsza płyta, tylko tam zdjęcie jest chyba lekko zielonkawe


:-B


http://www.youtube.com/wa...feature=related

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach