Ekajana  Dołączył: 30.11.2006
Fujifilm FinePix X-Pro1 Cytuj
Temat już znany i napoczęty w innym wątku, ale wart osobnego. Mamy w końcu nowy system, nowe mocowanie.
http://www.optyczne.pl/45...o_tygodnia.html

Czyżby to miał być ten megawymiatacz co położy średni format jak rzekomo zapewniał producent?
Jeśli tak to zapewne chodzi o tę nową, przedziwną technologię, która w uproszczeniu pozwala na niestosowanie filtra AA. Nie łąpię zasady działąnia tego sensora X-Trans, ale zapewne ma on dać wyższą rozdzielczość niz klasyczn, interpolująca matryca. Choć nie wiem czy tu będzie coś na zasadzie foveona, Chyba raczej jakaś ewolucja Bayera. Foweon to jednakt punkt=punkt tu zaś jakies losowe bloki 6x6.
W każdym razie jest to coś nowego, w pięknej magnezowej obudowie. Cena zapewne wielu ostudzi.

Ciekawe czy A oznacza tu Automat czy priorytet przysłony haha Kółeczko z czasami, obiektywy z pierścieniem przysłon. Noo łądne, łądne retro ale chyba tylko sony nie boi się nowego designu (z jakim skutkiem to inna sprawa).

No i te obiektywy... Fajne są.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Ekajana napisał/a:
Noo łądne, łądne retro ale chyba tylko sony nie boi się nowego designu (z jakim skutkiem to inna sprawa).
Sony jak to sony. Czuja się dalej pępkiem świata. Mają takich magików od marketingu że do dziś nie wiedzą że ich telewizorów nikt już prawie nie kupuje :-P
Wracając jednak do fuja... piękny sprzęt, stałki... Pentax może mieć problem.

Benek  Dołączył: 18.09.2008
A te stałki będą metalowe?

To za parę miesięcy można się spodziewać odczuwalnego spadku ceny X100.

White  Dołączył: 31.10.2008
Na kółku jest tryb T. Rewelacja!

Benek napisał/a:
A te stałki będą metalowe?
oby nie. Metal nie jest najlepszym pomysłem na korpus obiektywu. Może kiedyś, dawno jak technologie tworzyw i kompozytów nie były na takim poziomie, ale dziś? Po Co?

espresso napisał/a:
Po Co?

Chodzi o filing. Taki fajny chłodny metalowy korpus się kroi, a obiektywiki do niego będą w dotyku jak DA 35/2.4? :shock:
;-)

jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
Filling i wyważenie.

Np. taki x100 wygląda miodnie, ale w dotyku i wadze to małpka.

Jak DA i FA limitedy.

Oczywiście filingiem nie robi się zdjęć. Ale przecież to połowa sukcesu takiego x100.

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Po raz pierwszy zacząłem zastanawiać się nad zmianą systemu.

Na podstawie kilku niesprawdzonych fotografii i przecieków?

amatorek  Dołączył: 16.03.2011
To prawda połowa sukcesu X100 to wygląd, a druga połowa to zdjęcia.

Dada  Dołączył: 01.03.2007
Michu, na Nikona ? :-P

Dada napisał/a:
Michu, na Nikona ? :-P
z D4 można się dowartościować. Jednak myślę że wielu użytkowników pamiętających sprzęt widoczny w nagłówku naszego forum z pewnym sentymentem patrzy na propozycje konstrukcjnie podobne. Gdyby tak jeszcze do X-Pro1 stabilizację matrycy włożyli... X-Pro1 ma jeszcze jedną istotną zaletę. Nie nazywa się N czy też C. :mrgreen:

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Zastanawiać się nie oznacza - zmieniam.
Design to jedno, ale tu rozwala mnie ergonomia - pierścień przysłon na obiektywie (zawsze wolałem w ten sposób zmieniać tę wartość), kółko czasów, kółko korekty ekspozycji. I jak widzę, nie za dużo przycisków (w np. K-5 jak dla mnie kilka jest zbędnych).
Oczywiście przede wszystkim zaczekam, by zobaczyć jak rysują szkła. Ale na chwilę obecną jest to już system kompletny - jak na to, w co się bawię, czego potrzebuję.

Lipa Dołączył: 20.04.2006
no no! może i ja bym się skusił, pięknie to wygląda!!! pozostaje tylko mały drobiazg... po co?

Lipa napisał/a:
po co?
nie zaszkodzi :-P

jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
Michu napisał/a:
Ale na chwilę obecną jest to już system kompletny - jak na to, w co się bawię, czego potrzebuję.

Biorąc pod uwagę nasze rozmowy w samochodzie we wrześniu, to się nieco zdziwiłem :-)

Ja nie mogę wyjść z przekonania, że takie aparaciki to sprzęty czysto uliczno-reporterskie. Taki cyfrowy Contax G.

No i to wciąż nie FF :mrgreen:

denvi  Dołączył: 09.11.2008
Przykukałem, że jakoś tak sporo soczewek w "lunetce" się znalazło. Bałem się nawet głośno myśleć o takim ficzerku. No ale wyciekła specyfikacja, w tym dane wizjera optycznego:
Magnifications : 0.37x / 0.6x
JEST ZOOM W WIZJERZE!
Teraz zostaje tylko głęboko oddychać i czekać na oficjalną prezentację. ;-)

alkos  Dołączył: 18.04.2006
denvi napisał/a:
ZOOM W WIZJERZE

, zewnetrzny AF,

3 jasne stalki

...

mi to wyglada na G2D.

Ex3  Dołączył: 27.08.2009

rbucz  Dołączył: 01.12.2006
Co tu dużo mówić - piękny sprzęt.

Skocz do: