szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
motaba_virus napisał/a:
W sumie zapytać nie zawadzi... dzięki

Powiem krótko: warto rozmawiać. Nie wiem jak krakusy, ale niemieccy koloniści okazali się elastyczni. Moje "negocjacje" trwały może trzy minuty. "Negocjacje", bo tak naprawdę tylko grzecznie spytałem czy taka zamiana - 35/2 zamiast 27/2.8 - jest możliwa i na jakich warunkach. Nieco zaskoczona taką propozycją pani ekspedientka udała się na piętro do szefa; wróciła nim zdążyłem obejrzeć do końca cieniutki prospekt Ricoha GR II i oznajmiła, że da się to zrobić i cena zestawu nie ulegnie zmianie. No i nie uległa :-)

matteo  Dołączył: 26.03.2013
"Krakusy" są bardzo mili i pomocni, ale niestety nie tak elastyczni. Zestaw ku mojemu rozczarowaniu jest "nierozbieralny". Zastanawiam się cały czas, czy opłaca się wymienić wszystkie graty wyklętej marki na "S" i wejść w Fuji, ale raczej w Internetach nie istnieje nikt kto miałby okazję testować obok siebie np. x-pro1 i nx30 albo przynajmniej nx20 :roll:

schelest  Dołączył: 09.08.2010
Kilka dni temu kupiłem X-T10 z xf35/2. Przy zastosowaniu trwających promocji i casch-baków kosztuje to niecałe 3.400. Trudno mi ocenić czy warto wychodzić z S, ale ja jestem bardzo zadowolony. Kupiłem to jako dodatek do Pentaksa.

janek_wu  Dołączył: 26.05.2008
matteo napisał/a:
Zastanawiam się cały czas, czy opłaca się wymienić wszystkie graty wyklętej marki na "S" i wejść w Fuji, ale raczej w Internetach nie istnieje nikt kto miałby okazję testować obok siebie np. x-pro1 i nx30 albo przynajmniej nx20
Nie miałem nx30 ani x-pro1, mogę jedynie odnieść się do doświadczenia z nx20, który trafił w Twoje ręce, a od strony fuji x-e1 i x-t10. Jeśli chodzi o obrazowanie jpg to lepiej wg. mnie wypada fuji, a ponieważ RAW-ami się nie zajmuję, więc to jest dla mnie istotna cecha. Szybkość i skuteczność AF wydaje mi się porównywalna pomiędzy nx20 i x-e1, x-t10 dzięki detekcji fazowej radzi sobie lepiej w słabym świetle. Śledzącego AF nawet nie próbowałem, bo nie fotografuję biegających dzieci, sportu, itp. Mogę zdecydowanie stwierdzić, że większą frajdę z fotografowania sprawia mi fuji ze względu na klasyczne, analogowe cechy i jakość wykonania zarówno korpusów jak i obiektywów. Samsungi były bardziej plastikowe, dla kogoś to może bez znaczenia, ale ja cenię walory estetyczno-organoleptyczne. X-T10 trochę gorzej mi pasuje niż x-e1 bo mniejszy, ale z kolei ma inne zalety. Czy zamiana będzie opłacalna? Z punktu widzenia ekonomicznego nie (tu rację ma klub ccc), ale ekonomia w życiu nie zawsze jest najważniejsza. Ważna jest także satysfakcja (na miarę możliwości finansowych) z używanego sprzętu. Jeśli NX Ci wystarcza, to szkoda się pozbywać, ale jeśli widzisz jakieś braki które mógłby inny system zapewnić wtedy można się zastanowić nad zmianą. Jeślibyś miał ochotę na porównanie nx20 i x-t10 w praktyce, możesz w sobotę przyjechać do mnie i porobić zdjęcia jednym i drugim.

matteo  Dołączył: 26.03.2013
espresso napisał/a:
matteo napisał/a:
nie istnieje nikt kto miałby okazję testować obok siebie np. x-pro1 i nx30 albo przynajmniej nx20
Większość po prostu robi zdjęcia.

I tak ma być! ;-)

@janek_wu - Dzięki ogromnie za propozycję i chęć pomocy! Na razie się chyba jednak wstrzymam ze zmianą. NX20 zamieniłem jakiś czas na NX30, także bardziej odnoszę teraz do tej puszki swoje wrażenia. "S" by wystarczał na moje potrzeby, gdyby nie bardzo kapryśne, delikatne body ze swoim pełnym niedoróbek firmware.
Najlepsze obiektywy niewiele są warte kiedy nie ma na ich końcu czegoś solidnego. I tutaj Fuji pokazuje swoją przewagę :roll: Przepraszam za mały off-top i jeszcze raz dzięki za pomoc!

Skocz do: