michopawel  Dołączył: 03 Sty 2008
[ analog] mz-7 problem
stało się coś dziwnego od jakiegos czasu podczas naciskania spustu migawki aparat jakby sie blokował tzn. jakby sie zatrzymywał nie przechodził do kolejnego zdjęcia robił sie czarny obraz przez wizjier. trzeba było wyciągnąc baterie i dopiero ruszał dalej. teraz zablokował sie i nie chce się ruszyć. Przez wizjier widać czarny obraz tzn. widać obraz tak jakby coś przesłaniało . Jak się ściągnie objektyw to widać normalnie tzn.jasno przy kilku innych objektywach jest tak samo więc wykluczam wine objektywu. Coś można z tym zrobic czy też serwis??? Sory za niefachowy opis.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witaj michopawel na naszym forum :-)
W jakich warunkach temperaturowych to się dzieje? Baterie wymieniane/świeże?

 
michopawel  Dołączył: 03 Sty 2008
Temeratura w domu czyli jakieś 24 stopnie na bateriach zrobiłem z 4 rolki ale zakładałem nowe i nie chce pociągnąć . Mam cos pecha do pentaxa. A Witam Wszystkich.

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Zawiesilo sie lustro.
Po pierwsze spróbuj wymienic baterie na swieże, jesli to nie pomoze to delikatnie popchnij lustro w dol. Jesli i to nie pomoze to tylko serwis.
 
michopawel  Dołączył: 03 Sty 2008
Dzięki a pytanko czy jest sens tego naprawiania ?? Tzn. czy koszt nie przekroczy drugiej używki?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
michopawel, przyczyna moze byc smieszna, np przeskoczylo cos, kwestia rozebrania i zlozenia, a mz-7 to dobry korpus wiec warto. Ja proponuje oddac do serwisu, niech wycenia i pozniej zdecydujesz co robic.
 
michopawel  Dołączył: 03 Sty 2008
tak też zrobie dzięki za informacjie. Fajne forum macie tu!
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
michopawel napisał/a:
Mam cos pecha do pentaxa.

eee tam na pewno nie - całego pecha do pentaksa* (i nie tylko) wzioł na siebie jeden użyszkodnik :mrgreen: :mrgreen:



*a przy okazji taka mała lekcja języka polskiego (też kiedyś błędnie pisałem) - napisałeś pentaxa przez X a w takim i podobnych przypadkach X zamieniamy na KS czyli "pentaKSa" :mrgreen: :-B

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
milo napisał/a:
Zawiesilo sie lustro

Skoro widać obraz, tylko przyciemniony, to stawiam na blokowanie popychacza przesłony - obraz jest widoczny, w przypadku podniesienia lustra w wizjerze można zobaczyć tylko własne odbicie.
Zobacz jak to działa prze różnych nastawach - tak przy 1,7 i 22 jeśłi będzie różnica to bingo. Czy się da naprawić? Nie znam się na tym.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
michopawel napisał/a:
Fajne forum macie tu!

ale ostrzegamy - ta choroba jest niezwykle rzadko uleczalna :shock: ... zdaża się, że mocno atakuje serce z jednoczesnym charakterystycznym ściskaniem w dołku :roll: a propos czy jest na sali lekarz? (ktoś widział Trefa?)

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
sołtys napisał/a:
ta choroba jest niezwykle rzadko uleczalna
a rekonwalescencja bywa długa i bolesna
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
rychu napisał/a:
Skoro widać obraz, tylko przyciemniony, to stawiam na blokowanie popychacza przesłony - obraz jest widoczny, w przypadku podniesienia lustra w wizjerze można zobaczyć tylko własne odbicie.


No tak, moja wina jakos zle to odczytalem.

michopawel, czy bez obiektywu na body, jak spojrzysz na matowke to jest jasna?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
a propos czy jest na sali lekarz? (ktoś widział Trefa?)
sołtys napisał/a:
W jakich warunkach temperaturowych to się dzieje? Baterie wymieniane/świeże?
Jestem. Nie wiem czemu mnie wołacie, ale miło mi. Jeśli chodzi o MZ7 - fajny korpusik. Warto o niego powalczyć. Z jakim szkłem Ci się to dzieje? Z manualną jakąś M/A50? Moim zdaniem rychu, ma rację, to coś z popychaczem. Jeśli dzieje się tak tylko z jednym szkłem, to jest to wina szkła - sprawdzić smarowanie listków przysłony. Jeśli jest tak z różnymi szkłami [wersja M oraz FA] to trzeba popatrzeć na korpus. Pewnie się blokuje w położeniu roboczym :-/

A może szkło DA podpinasz? To inna bajka.

[ Dodano: 2008-01-03, 21:59 ]
Przeczytałem jeszcze raz Twój post. Skoro jest tak w różnych szkłach [i nie są to DA] to wina korpusu.

[ Dodano: 2008-01-03, 22:00 ]
michopawel napisał/a:
objektywach
obiektywach :-D
 
michopawel  Dołączył: 03 Sty 2008
[/quote]michopawel, czy bez obiektywu na body, jak spojrzysz na matowke to jest jasna?[/quote]

Tak na samym body widać jasno lecz nie wyrażnie jestem amatorem który lubi sobie popstrykać. Sorki za ortografie.
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
sołtys napisał/a:
michopawel napisał/a:
Mam cos pecha do pentaxa.

eee tam napewno nie...


*a przy okazji taka mała lekcja języka polskiego...

Jeśli już jesteśmy na lekcji języka polskiego, to "napewno" piszemy na pewno: "na pewno".
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
.
Proszę o uwagę!

Szanowni Państwo - proszę nie komentować błędów ortograficznych (lub innych) w swoich postach - jak już ktoś musi, to prosze wysłać PW do tego, kto robi błędy!

Uzgodnione zostało, ze błędów nie poprawiamy i uwagi nie zwracamy!

Jeśli chodzi o mnie - będę kasował takie posty, bo one nic nie wnoszą do żadnej dyskusji.

Dziękuję za uwagę.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Uzgodnione zostało, ze błędów nie poprawiamy i uwagi nie zwracamy!

Z tego co pamiętam uzgodnione było, że można delitkatnie zwrócić uwagę, że ktoś walnął orta, ale dajemy czas wygaśnięcia postu możliwie krótki.
Coś się zmieniło?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia, delikatnie zwrócić uwagę == napisać PW.
Zwracanie uwagi w treści napisanego posta nie jest, IMO, delikatne. Delikatnie mówiąc. :evilsmile:


--------
[Dodane] zmieniłem śmieszka, bo poprzedni był omyłkowo użyty,
a ten co teraz jest widoczny, jest tym, który pierwotnie miałem wstawić.

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
zorzyk, oki...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dobra, zrobiłem ankietę na ten niezwykle interesujący temat ;-) .

Zawieszam niniejszym swoje niecne inkwizytorskie zapędy do czasu zakończenia ankiety :evilsmile: :-B i ogłaszam pokój. Może być z kuchnią ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach