BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
soft zrobiony, nie odwracaja sie kadry..
 

gamic1  Dołączył: 29 Sie 2009
Arkadiusz, - tak było od samego początku - zdjęcie zrobione w pionie, a w podglądzie trzymając aparat poziomo wyświetla je w pionie... Ale problem w tym, że jest wtedy małe... i jak chcesz obrócić aparat w pionie, żeby je troszkę powiększyło - to lipa... bo nie obróci
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Soft załadowany i jak nie obracało, tak nie obraca :) A czy zaszły jakieś inne zmiany? To się okaże w praniu :)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Co Wy macie z tym obracaniem , przeciez pokazuje w pionie i poziomie . Chyba ze mam zepsuty aparat .
 
adamk.  Dołączył: 01 Gru 2010
Dla mnie, tak na gorąco (sprawdzone wczoraj wieczorem) wreszcie nie trzeba robić korekty stosując wbudowana lampę błyskową!!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gezeb napisał/a:
Co Wy macie z tym obracaniem , przeciez pokazuje w pionie i poziomie . Chyba ze mam zepsuty aparat .

W K-7, niezależnie od pozycji, aparatu dół zdjęcia jest przy chwilowo dolnej krawędzi wyświetlacza.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Znaczy żyroskop nie działa . Niech w nastepcy wsadza kwadratową matryce 3x3 to odpadnie im problem obracania ;)
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
adamk. napisał/a:
Dla mnie, tak na gorąco (sprawdzone wczoraj wieczorem) wreszcie nie trzeba robić korekty stosując wbudowana lampę błyskową!!


Na niemieckim forum wyczytalem, ze owszem poprawa jest ale tylko przy stalym ISO,
a wiec przy P, Tv, Av.
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
Mam w swoim 1.01 . Jeśli ktoś potrzebuje testów to pytajcie co sprawdzić. To sprawdzę i napiszę jak to się pod starym softem ma.
 

caroos  Dołączył: 11 Maj 2010
paradziqs napisał/a:
caroos, wal palnikiem prosto w twarz :) nie wiem czy od sufitu to miarodajne testy :P


Dziwne, z palnikiem ustawionym na wprost przepala (jest ok dopiero po korekcie -2EV), z palnikiem skierowanym w sufit nie trzeba ustawiać korekty, a wcześniej miałem oczywiście te -2 na stałe :roll: Dziwne... ale kto powiedział, że z P-TTL będzie łatwo ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
caroos, trzeba bylo kupic 58 af-1..
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
caroos napisał/a:
z palnikiem ustawionym na wprost przepala
Z jakiej odległości ?
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Z tym obracaniem to problem trochę wydumany bo wystarczy którąś tam opcję w menu przestawić, żeby nie obracał automatycznie przy podglądzie i w ten sposób mamy wszystkie kadry na całym ekranie. Trzeba pokręcić aparatem, ale przynajmniej pionowe kadry są na całym ekranie a nie znaczki pocztowe.
 

caroos  Dołączył: 11 Maj 2010
paradziqs napisał/a:
caroos, trzeba bylo kupic 58 af-1..

Jak kupowałem lampę to miałem jeszcze K100Ds, a 58 af-1 nie przepala?
Dada napisał/a:
Z jakiej odległości?

"oświetlałem" pokój tak 4x6 m. Wrzuciłbym gdzieś te zdjęcia, ale za duży bałagan mam :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie chodzi mi o pokój, tylko w jakiej odległości był pierwszoplanowy obiekt, który Ci prześwietliło ?
 

caroos  Dołączył: 11 Maj 2010
A przepraszam za sianie defetyzmu, sprawdziłem jeszcze raz i wydaje mi się że jest ok, bo drobna korekta in minus 0,5 EV praktycznie załatwia sprawę. Wcześniej po prostu celowałem na koniec pokoju no i tu przepalało, teraz celując w konkretny obiekt z różnej odległości wychodzi to znacznie lepiej. Zresztą najbardziej interesuje mnie jak to się wszystko zachowuje przy świetle odbitym, bo tego najczęściej używam.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
caroos, co do metz 58 - korzystam z jego automatyki..
 
mimit  Dołączył: 21 Lis 2009
Nie wiem jak inne lampy, ale Metz 48 w połączeniu z P-TTL i K-5 przepala wszystko o około 2EV w przypadku „strzelania na wprost”. Przy korzystaniu z automatyki lampy i strzałach od sufitu wszystko jest „ok”. Testowałem na firmware 1.11 i 1.12.

Ta sama lampa podłączona do K-x działa „odwrotnie”. Zdjęcia z P-TTL na wprost są „ok”, a z automatyką lampy „i sufitem” niedoświetlone o około 2EV.

Metz ma załadowany najnowszy firmware.

Sytuacja bierze się pewnie ze zmian jakie Pentax wprowadził w definicji „punktu szarości”. W K-x kierując aparat na "białą ścianę" aparat równa ekspozycję do szarości 20%, K-5 równa do około 50% (zjawisko najlepiej widoczne na histogramie).
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Niestety zmiana softu nic nie zmienia w temacie współpracy z lampą zewnętrzną, przepala identycznie :-(
Do tego, nie wiem jak ten p-ttl mierzy, że zdjęcia przy palniku w sufit wysuniętym kartoniku i dyfuzorze są bardziej przepalone niż bez kartonika i dyfuzora.
Dla mnie to jakieś nieporozumienie początkowo miałem oddać aparat do serwisu ale z tego co czytam nikt nie wie jak ten problem rozwiązać (oczywiście pozostaje automatyka lampy całe szczęście jej k-5 nie przeszkadza :)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
dialer napisał/a:
Do tego, nie wiem jak ten p-ttl mierzy

Tego nikt nie wie, łącznie z projektantami :evilsmile: . Też nie widzę zmian w pracy lampy. Jak przepalał - tak przepala. Na szczęście korekta ok -0,5 w większości sytuacji załatwia sprawę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach