dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
rbucz napisał/a:

Tego nikt nie wie, łącznie z projektantami :evilsmile: . Też nie widzę zmian w pracy lampy. Jak przepalał - tak przepala. Na szczęście korekta ok -0,5 w większości sytuacji załatwia sprawę.


Niestety u mnie zależy to od iso dla 800 jest właśnie ok -0.5 a dla 5000 jest -2 bez kartonika i -2,5 z kartonikiem
Wolałem jak Pentax miał dobrych inżynierów, teraz chyba kryzys spowodował że zwolnili inżynierów i postawili na marketing :)
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
Arkadiusz napisał/a:
Witam,

Na pierwszy rzut oka działa obracanie zdjęć. Z wbudowaną lampą nie przepala - zewnętrznej nie mam więc sprawdzić nie mogę.



I jak w końcu z tym odwracaniem w tym sofcie? Zastanawiam się czy wgrywać 1.12 :). Moja maszynka na 1.01 spisuje się cudnie, zatem obawy są.

W ogóle jakieś bug-i, ktoś wyłapał?
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Jak masz dobrze to nie ruszaj. Nie wiesz, że lepsze jest wrogiem dobrego?
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
dobry tekst => akurat tego nie słyszałem. Ale podoba mi się :). Bo już, nie raz się przejechałem na "ulepszeniach" nie koniecznie sprzętu fotograficznego.

No ale wiadomo, kusiło, nowy soft , poprawione błędy, poprawiony af w słabym oświetleniu.

U mnie ostrzy znakomicie nawet przy małej lampce nocnej i jestem w szoku -> ale jak w upgrade piszą, że polepszony no to jeszcze "LEPIEJ" :)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Basso napisał/a:
Moja maszynka na 1.01 spisuje się cudnie, zatem obawy są
Moja też się dobrze sprawiała i wgrałem 1.11 potem 1.12 i nic się z tej dobroci nie ulotniło.
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
A 13 stycznia na japońskich stronach pojawiła się jakaś informacja o akumulatorach D-LI90... próbowałem tłumaczyć w google z japońskiego ale nie wiele zrozumiałem... :-)

Czy ktoś wie o co może chodzić?
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
JackDeJack napisał/a:
Moja też się dobrze sprawiała i wgrałem 1.11 potem 1.12 i nic się z tej dobroci nie ulotniło.


A polepszyła się dobroć?
 

Wodnick  Dołączył: 03 Paź 2009
Panowie, zerknijcie na komentarze pod informacją na temat aktualizacji na Optycznych. Nasi zdrowo ognia dają.
Teraz to już nie ma wątpliwości, że pentaksiarze za jeszcze większych świrów będą uważani :mrgreen:
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
zaiste cieszą mnie te słowa pisane na optyczne, bo jakże to?
powieści o firmware 1.12 powstają a nawet trochę komiczne,
a cieszy mnie niezmiernie pentaxa gromadka,
toż to chyba sami artyści, nieprawdaż?

eeee chyba nikt nie pomyśli że Pentaxo-maniacy to świry? :roll: :roll: :mrgreen:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
A me serce w smutku pozostaje, iż główna wada pentaxowego systema pozostala, a nawet uwidoczniła się bardziej.
Po lewej - nowe firmware, po prawej stare ( 1.11)

[sorry- za kuchnie przedobiadową]
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
wiem ze te przepalenia podobno pojawiaja sie czesciej na szerszym kacie.. sam az jestem ciekaw czy cos takiego wystepuje u mnie..
jaka mam przetestowac ogniskowa?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z jakim pomiarem robisz?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
u mnie (testowanie na sigmie 10-20 @ 20mm) pttl przepala, dodatkowo zauwazylem, ze gdy mam ustawione auto-iso w zakresie powiedzmy 100-800, i robie zdjecie sie zrobi z iso 800 to przepalan (metz w trybie A), gdy natomiast "na sztywno" ustawie mu iso 800 to automatyka dziala poprawnie...
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
paradziqs napisał/a:
natomiast "na sztywno" ustawie mu iso 800 to automatyka dziala poprawnie...

I tutaj bym szukał klucza do sukcesu. Jeśli używam lampy to zawsze ustawiam ręcznie ISO i rzadko kiedy mnie zaskakuje prześwietleniem - to się zdaża tylko gdy lampa nie może już bardziej zredukować błysku gdy stoję zbyt blisko.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
romeoad, tylko ze tutaj pisze tylko o trybie A w lampie..
niestety takie sztywne ustawienie, nawet iso 100 na lampie nie powoduje ze pttl dziala poprawnie.. ale ja sie tam nie znam, i zdaje sie zawsze na automatyke lampy ;)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
paradziqs napisał/a:
nawet iso 100 na lampie nie powoduje ze pttl dziala poprawnie
Co ma ustawienie ISO na lampie do PTTLa?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
iso 100:


iso1600:


iso6400:


moze czegos nie rozumiem.. ale ja widze ze jednak cos ma...
tak jak pisalem wczesniej.. nie znam sie na tym..dlatego uzywam automatyki lampy i najczesniej blyskam po sufitach..
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
paradziqs, może to prostackie pytanie, ale rozumiem, że czułość na lampie też jest zmieniana? Pzdr.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
powalos, w pttl aparat nie odczytuje tego z body?

[ Dodano: 2012-01-20, 20:52 ]
pewno to teraz jakos glupio na swoj sposob tlumacze.. ale wydaje mi sie ze poprostu przy takim iso, takim czasie i przyslonie, moc lampy jest zbyt duza i juz bardziej nie mozna jej zredukowac.. stad takie przepalenia..
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
paradziqs, powinien, ale zawsze możesz sprawdzić na wyświetlaczu czy ustawia się tak samo jak w korpusie.
P.S.
A w 58-mce nie można ręcznie zmieniać mocy?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach