Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
paradziqs, Z jakiej odległości to zdjęcie ? Weź łaskawie przeczytaj instrukcję od lampy i zwróć uwagę na to od jakiej odległości poprawnie działa P-TTL.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
58-AF1 ma LW 58 dla ISO 100 (najwęższy kąt padania), ale już LW 232 dla ISO 1600 i LW 464 dla ISO 6400 (na szerokim spadną te wartości do połowy albo i wiecej, ale itak pozostaną dosyć spore). IMO w takiej sytuacji niewielka wydawłoby się pomyłka (np o 1/4-1/8) w doborze mocy lampy może mieć znaczący wpływ na efekt zdjęcia (przepały itp).
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
powalos, przelaczylem na M.. zmniejszahac do 1/256 wciaz mam przepalenia.. wiec poprostu tak jak pisalem wczesniej.. i co mi sie wydawalo..
ze moc lampy jest zbyt duza, i maksymalne zmniejszenie i tak jest zbyt duze na takie parametry ekspozycji..

[ Dodano: 2012-01-20, 21:56 ]
Dada, tak z hm.. 1.5 metra..

[ Dodano: 2012-01-20, 21:57 ]
ps. instrukcja jak zwykle schowana gdzies gleboko..

[ Dodano: 2012-01-20, 21:58 ]
ps2. w trybie A lampy jest to samo.. sprawa dla mnie jest jasna.. niczego sie juz nie czepiam.. ale jedno teraz napewno sie nauczylem.. ze nawet w trybie A, lepiej na "sztywno" ustawiac w apracie iso.. bo na auto-iso lampa mocno wariuje..
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Zazdroszczę Wam szczerze :-P ,
tyle fajnych problemów do rozwiązania - też bym tak chciał :-/ ,
ale qurcze nie wiem od czego zacząć ?,jaki problem sobie wynaleźć(poza lampą ) ,bo mam tylko tzw nocną :-P ,
szaleńców pozdrawiam :-B
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
....Po ustawieniu ręcznym przysłony na obiektywie, wylicz liczbę przewodnią dla maksymalnej mocy błysku z uwzględnieniem pozycji zoom na lampie i czułości filmu. Podziel liczbę przewodnią przez ustawioną liczbę przysłony W ten sposób uzyskasz
maksymalną odległość. Minimalną odległość uzyskasz przez podzielenie uzyskanego wyniku przez 10....Przykład:
Dla filmu ISO100 i obiektywu 85mm z przysłoną f/4
- Dla pozycji zoom = 85mm i czułości filmu ISO100, liczba przewodnia wynosi 54.
- Liczba przysłony wynosi f/4, 54 (liczba przewodnia)/4 (przysłona) = 13.5m ( maks. odległość )
- 13.5m (maks. odległość)/10 = 1,35m (min. odległość) Zasięg błysku wynosi około 1,35m - 13,5m.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Dada, jak wspomniałem,nie mam lampy-nie mam problemu,
ale czy nie dałoby się prościej tego wytłumaczyć ,tak na decyzje w 5 sekund a nie obliczenia ??,gdybym tę lampę na kilka minut dostał do łap ? -być może nie ?
bo to brzmi jak z uwadnianiem fenantrenu:
uwodniony fenanren daje parhydrofenatren ,który z połączeniu z cyklopentanem daje:cyklopentanoperhydrofenatren ,
pzdro :-B
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ogolnie to trzasnelismy tutaj niezly OT :P glownie ja :D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Najprościej : wg moich obliczeń P-TTL działa prawidłowo na czułości ISO100 od 1,5 m. Na ISO 200 od ok. 2 m Po prostu układ nie jest w stanie obciąć błysku poniżej pewnego minimum. Im większa czułość, a mniejsza odległośc, tym to minimum jest większe i przy mniejszej odległosci musi powodować przepały.
paradziqs, ale ten OT jest wyjątkowo w temacie :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak szybko sprawdzić minimalną odległość? W PTTL głowicę na wprost i wyświetlony zasięg podzielić przez 10.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
plwk napisał/a:
Jak szybko sprawdzić minimalną odległość? W PTTL głowicę na wprost i wyświetlony zasięg podzielić przez 10.


no to przy tych moich zdjeciach.. gdy daje iso 6400.. to min. odleglosc to 11 metrow ;D przy iso 1600- 5,8m, przy iso 100 - 1,4m..
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
To już wiesz czemu przepala. Nie tylko Tobie zresztą i z tego samego powodu. Robię z lampą na ISO 100, ustawienie na X i od 1,5 m w górę i jakoś mi wychodzi dobrze. :roll:
 
seba_d  Dołączył: 31 Gru 2011
Blesso szkoda , że te Twoje foty są nieklikalne - z cropa bym może jakiegoś schabowego wypatrzył bom głodny ... ;-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Dada napisał/a:
To już wiesz czemu przepala.

Tak to jest jak się ma zbyt mocną lampę :-)
 
katwolf  Dołączył: 11 Gru 2010
właśnie mnie olśniło dlaczego jak robiłem foty z metra to mi przepalało na iso 1000 :D. i musiałem redukowac błysk ... albo głowica za siebie. Ale coś jest z tym szerokim kątem. Też zauważyłem że kiedy robiłem na ogniskowej od 30 w górę było ok a poniżej waliło zbyt mocno. Oczywiście iso 1000 i odległość w obu strzałach ta sama ( około 1 do 2 metrów)
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Dodam kolejny ciekawostkę, w trybie błysku wireless u mnie zawsze naświetla poprawnie, nawet jeżeli lampa jest obok aparatu ( w identycznych warunkach na stopce przepala o 2 - 2,5 EV
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
Co wy z tymi lampami !? Przeciez tematem jest FW 1.12....Zaraz to sprawdze....
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
doors napisał/a:
Co wy z tymi lampami !?
Światła nam brakło:-P
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
Zaraziliscie mnie...Blysnalem zonce prosto w oczy, zaladowalem FW 1.12 i jeszcze raz blysnalem. Zaprawde powiadam wam, ze jak przepalalo, tak i przepala...:)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
doors napisał/a:
Blysnalem zonce prosto w oczy
No to ciesz się że od żonki nie oberwałeś. :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przestała widzieć to nie trafiła.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach