WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Blesso napisał/a:
główna wada pentaxowego systema pozostala

K-5 chyba - wcześniej narzekali, że P-TTL nie doświetla, to na pożegnanie Hoya wysłuchała lamentów :evilsmile: ;-)
 
katwolf  Dołączył: 11 Gru 2010
to akurat paranoja biorąc pod uwagę że k5 dobrze wyciaga z cieni :)
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Może ktoś bardziej komunikatywny napisałby jakiś "pozew zbiorowy" czy jak to można nazwać bo nie ukrywam że jest to dla mnie bardzo uciążliwa wada...
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
dialer, predzej kupisz chyba jakas lampe z wlasna automatyka niz to zrobia...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wg stopki to chyba ma...
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
AF-360fgz(SEF-36PZF) ma własną automatykę ale ciągle trzeba o tym pamiętać.
Generalnie to powinien być ich problem a nie nasz...
Czy toś wysyłał aparat do serwisu w celu usunięcia tej wady?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
pamietac o automatyce? ja raz ustawilem w lampie na A i mam to za kazdym razem.... dla mnie to niestety nie jest wielki problem dlatego nie wysyalalem aparatu do serwisu na pare tygodni tylko po to aby pozniej uslyszec ze wszystko jest ok ;P
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
W af 360fgz musisz wyłączyć aparat przełączyć lampę w "A" i dopiero włączyć aparat.
Po każdym wyłączeniu i włączeniu lampy uruchamia się w P-ttl, przełączyć w "A" można tylko przy wyłączonym aparacie.
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
Czy widzi ktoś różnice, pomiędzy 1.1 a 1.12? Mam 1.1 i kusi do zmiany bardzo :). Chwile już minęło czasu od wejścia 1.12 zatem, dostrzegliście jakieś wady zalety?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Nie dostrzegłem wad- oprócz lekkiej tendencji do jeszcze większego przepalania fotek robionych za pomocą lampy błyskowej. Śmiało aktualizuj soft- nie bój nic !
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Basso napisał/a:
Czy widzi ktoś różnice, pomiędzy 1.1 a 1.12? Mam 1.1 i kusi do zmiany bardzo :). Chwile już minęło czasu od wejścia 1.12 zatem, dostrzegliście jakieś wady zalety?


Tak, jest jedna zasadnicza wada, aparat zmienił kształt, zaczął gdakać i dziobnął mnie w palec sqrczybyk jeden...

A tak na serio, to jeszcze nie zmieniłeś? Matko jedyna :-) Tak się będziesz zastanawiać pewnie jeszcze z rok cały :-)

Ja jedną z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem (po naładowaniu aku) była aktualizacja softu do ówczesnej najnowszej 1.11. Teraz mam 1.12 i jak aparat działał tak i działa. Żadnych różnic pomiędzy 1.11 a 1.12 nie widzę (do 1.1 nie mam porównania, bo w zasadzie nie używałem)
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
laaval napisał/a:
Tak, jest jedna zasadnicza wada, aparat zmienił kształt, zaczął gdakać i dziobnął mnie w palec sqrczybyk jeden...


No własnie i się boje, że mnie pogryzie ... dzięki za info :) Jeszcze poczekam z miesiąc, może jakieś cuda wyskoczą, bo może mniej pstrykacie przy tych mrozach :)
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Zmieniłem na 1.12 od razu jak się pojawił (tego samego dnia). Od tego czasu zrobiłem sporo zdjęć (z 2-3 tysiace) róznego typu: deko reporterki (koncerty, turniej piłkarski), krajobrazówki troszkę (także rzeźkiej w padajacym śniegu), 2 sesje fashion i wsio bezproblemowo śmigało. Jedyne co to zaliczyłem 2 twarde zwisy aparatu (musiałem wyciagać baterie z body by zatrybił), jednakże to K-5 miał już przed zmianą FV (de facto to przypadłosc trapiąca te puszki od początku; w przypadku ostrego używania AF.C i szybkiej serii) więc nie licze tego za zawinbione przez 1.12.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ja te zwiechy lapie wtedy gdy bateria albo w body albo gripie juz powoli siada..
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
RiddlerPL napisał/a:
Zmieniłem na 1.12 od razu jak się pojawił .................. Jedyne co to zaliczyłem 2 twarde zwisy aparatu (musiałem wyciagać baterie z body by zatrybił), jednakże to K-5 miał już przed zmianą FV (de facto to przypadłosc trapiąca te puszki od początku; w przypadku ostrego używania AF.C

1/firmware aktualizuje natychmiast a 1,12 zainstalowałem zanim pojawił się pierwszy post na ten temat,ale czym tu się chwalić ?
2/ww zawiechy -już dawno wspominałem o nich :-P
wydaje mi się ,że jest to związane z brakiem energii w accu.
Przykład:
wczoraj przy używaniu różnych obiektywów wskaźnik pokazywał :full.
Po założeniu Sigma 120-400 i włączeniu stabilizacji obiektywu -zawiecha a na wskaźniku czysto,
po bateriowym resecie 2 kreski są,ale jakieś takie biedne.
wniosek mój -niekoniecznie słuszny:
zawiechy to skutek braku dostatecznei ilości energii :-/ .
Tak jak z akumulatorem samochodowym :napięcie jest a pojemności nie ma :-P
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
Jest już 1.13 -> http://www.pentax.jp/engl...ital/k-5_s.html

yyy sorryy, nie było podpisane w temacie, dołączyłem zatem do tego wątku.

 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach