dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Kto ma Samsung GX-10 (GX10)
Witam
Przewertowalem forum, i nic aktualnego o tym aparacie nie widze.
Czy ktokolwiek z forumowiczów posiada takowy?

Mam dylemat. Ciekaw jestem Waszych opinii w sprawie:
mam kasy tyle, żeby kupić k100d + 18-55, albo w to miejsce
GX10 + dualkit (samsung).

Nie wiem, czy brać więcej, bo nie wiem jak na przykład te
obiektywy z logo samsunga wypadają przy kitach pentaxa?

Nie śmiejcie się tylko, że mam taki dylemat, czekam na odzew.
Dziękuję!
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jesteś pewny że chodzi o GX-10 z dwoma obiektywami, w cenie porównywalnej do kasetki z jednym? Brałbym bez zastanowanie ...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dagio, mówisz raczej o GX-1. Bo jak masz GX-10 w takiej cenie, to... to jest niemożliwe :-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
hehehe :mrgreen: ja Panowie wiem o czym mówię :mrgreen:

ale mam kilka ALE:
- GX10 nie jest na paluchy, tylko akumulator litowo jonowy, nie wiem czy mi to pasuje..
- RAW robi w 10mpix.. zaleta wiadoma, a wady to zajmowane miejsce i ponoc jakosc w matrycach 10Mpix nie jest idealna..

dlatego nadal zastanawiam sie nad k100d, tyle ze moze uda mnie sie tanio kupic rowniez z dwoma szklami?

Powiedzcie szczerze czy bredze? Czy jesli moge miec cos pokroju GX10 to powinienem faktycznie brac bez zastanowienia? Moze i tak, zglupialem nieco..
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
to chyba jakaś prowokacja ;-)
pytanie w stylu: mam kupić EOSa 30D z dual kitem (ciężki i wielki) czy EOSa 300D z kitem (fajny, mały, poręczny i jedno zero w nazwie więcej)
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
zdecydowanie wygląda to na podpuszkę jakowąś :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dagio, bierz gx10 i nawet się nie zastanawiaj. Jednego, czego nie mogę pojąć, to skąd wytrzasnąłeś gx10 z dwukitem w cenie kasetki - jeśli gx10 nie jest rozjechany przez czołg albo podprowadzony (a mam nadzieję, że nie idziesz na taki deal...) to jest nie-mo-żli-we. To aparat o klasę lepszy. No chyba, że masz wujka w korei :-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
... no, dziwne to wszystko. Niech dagio uchyli choć rąbeczka tajemnicy, bo w takie okazje wierzyć się nie chce, choć by się chciało...
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Już tłumaczę jakotako:

Chodzi o 10% rabat w pewnej sieci sklepów w Anglii, co obniża cenę GX-10 znacznie.
Zastanawiam się tylko jak z gwarancją, bo co prawda nie zamierzam robić raczej
testów na BF i FF, ale jak coś mnie będzie strasznie drażnić, to chciałbym móc to
na gware oddać w PL..

Mówicie że prowokacja? Skądże znowu, może po prostu nie chodzi o mentalność,
żeby mieć najwięcej nawet, jeśli tego nie wykorzystam, tylko starać się dobrze
określić swoje potrzeby na dzień dzisiejszy..

Gwoli ścisłości, to różnica w cenie k100d+1 w Polsce a GX10+2 tam, to jakieś
400-500zł, więc nie do końca to samo, ale jak sami widzicie blisko..

Pewnie się zdecyduję, tyle że skąd wezmę kase na drugi aku i karte pamięci, hehe
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
dagio, to nadal nie pasuje. W takim układzie cena GX10+2 mogłaby być tylko porównywalna do K10D+1. Ceny w Angli z reguły są odrobinę wyższe niż u nas (lub podobne).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dagio, mimo wszystko - bierz g10, jeśli tylko wiesz co to czas migawki i przysłona :-) Wykorzystasz wygodniejszy (większy) grip, lepszy wizjer, ogólnie lepszą ergonomię (więcej rzeczy pod guzikami a nie w menu). Wykorzystasz szybszy AF, nieco lepszą (podobno) stabilizację, a w przyszłości obiektywy z USM i być może gripa, jak Cię najdzie fantazja. Za to to nawet 10MP można przeżyć ;-) (rozumiem Cię, bo dla mnie to też niepotrzebne).

Nawet biorąc pod uwagę różnicę w cenie, to za 500zł nawet nie dokupisz do kasetki drugiego kita, więc tu nawet nie ma argumentu "bierz tańszą puszkę, to dokupisz więcej szkła".
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
jeszcze tylko taka mala sprawa.. czy chce byc "pionierem" GX10..
Zdaje sobie sprawe z wielu wielu zalet lepszej technicznie puszki
no i sklaniam sie ku niej, pozyjemy zobaczymy.. Dzieki :-B :-B
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dagio, no tak - ale gx10 to praktycznie to samo, co k10d (różni się tyko obudową i softem), więc nie zginiesz samotnie, kadychę ma tu mnóstwo osób :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
dagio napisał/a:
Już tłumaczę jakotako:

Gwoli ścisłości, to różnica w cenie k100d+1 w Polsce a GX10+2 tam, to jakieś
400-500zł, więc nie do końca to samo, ale jak sami widzicie blisko..


w Polsce (ceny z foto-netu)
K100D+1 = 2300
GX10+1 (+2 nie znalazłem ale +1 oczywiście jest taniej) = 3600

różnica 1300, dodając drugi obiektyw do GX10 wyjdzie jeszcze większa, więc nie wiem gdzie w Polsce znalazłeś takie ceny, żeby różnica była 400-500 zyli
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Pentagram napisał/a:

w Polsce (ceny z foto-netu)
K100D+1 = 2300


ja na gorszą cenę k100d patrzyłem, a z Anglii mam GX10 za około 3000zł z dualkitem.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
dagio napisał/a:
ja na gorszą cenę k100d patrzyłem, a z Anglii mam GX10 za około 3000zł z dualkitem.

to za ile mają tam samo body?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Pentagram napisał/a:
to za ile mają tam samo body?


To nie do konca tak, ze "mają", to ja jestem nieco uprzywilejowany rabatem,

CENY NORMALNE:
dualkit - 650F
body - 550F

tyle że ten tu szczęściaż chyba będzie miał 15% rabatu.. :evilsmile:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Kupuj GX-10, najwyżej zamienisz się (ze mną :mrgreen: ) na kasetkę z dopłata różnicy. ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
albo ze mną ;-) nawet ci jakiś obiektyw dołożę :evilsmile:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dagio, za 3 tys. to BIERZ. Jak Ci się nie spodoba, to puścisz na allegro za 3.5 tys. i kupisz sobie kasetkę :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach