wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kefa napisał/a:
W tym przypadku porownanie do streeta jest bardzo trafione.


Bo to w zasadzie jeden wór; to, co się dzieje teraz, moment, chwila, ale jednocześnie z jakąś tam refleksją. No i tyle samo w tym (czyli za grosz) oryginalności, co w streecie w pojęciu popularnym ;)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
wojtekk napisał/a:
kefa napisał/a:
Ciekawi mnie co ma najwiekszy, wplyw na fotografow i ich fotografie, chociazby, takich jak w FJORD, czy to nie po czesci spuzcizna Eggleston'a, Shore'a?


Myślę, że na pewno - ale to, co jednak trochę przeraża to to, że w zasadzie wszystkie z tych zdjęć są takie same. Tak naprawdę, oryginalności brakuje ich autorom i to bardzo, tyle, że tego w nurcie podziwu dla zjawiska jako takiego ("młodzi robią dobre zdjęcia") często się nie zauważa.

Z jednej strony bardzo podobają mi się te prace i chciałbym mieć tak otwartą głowę kiedy miałem 20 lat, z drugiej... Trochę za dużo w tym (nieświadomego?) naśladownictwa.


IMHO takie zdjęcia to pójście na łatwiznę.... trochę widoczków, trochę krzaków żeby było tajemniczo, portret z lampą na wprost i może jeszcze jakiś detal w postaci skarpetek albo butów i mamy portret społeczności

z drugiej strony zdjęcia są lekkie, przyjemne i nie trzeba za bardzo nad nimi myśleć. Jednak za zdjęciami autorów zaprezentowanych w "Fotografii jako sztuce..." jest coś więcej, chociaż bez wytłumaczenia, pewnie w ząb nie zrozumiałbym tych zdjęć.

[ Dodano: 2012-01-17, 10:27 ]
dzerry napisał/a:
Na przyklad, gdyby na tym zdjeciu stal Opel Astra rocznik 2010, a nie Plymouth zywcem wyciagniety z Uncommon Places albo American Prospects, to czy to zdjecie tak samo by gralo?


Tak, grałoby. Gdyby zamiast tej drogi była autostrada i jeszcze 1/3 zdjęcia przesłaniał billboard reklamujący najnowsze jogurty fit 0% tłuszczu, 0% cukru :-D

Na zdjęciu Shore patrzysz na historię + na mit samochodowej Ameryki lat 70'tych, to musi wzbudzać nostalgie.

Za 30 lat ten Opel Astra też będzie ciekawy, chociaż może bez nutki sentymentu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach