BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Zdano napisał/a:
Nie musisz pisać w jakich okolicznościach nastąpiła usterka


wystarczy ze my juz wiemy.. poza tym jestem na 95% przekonany ze ludzie z apollo siedza na tym forum :)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
hellbike napisał/a:
sprzetem elektronicznym nie powinno sie tez rzucac, ale jesli spadnie z niewielkiej wysokosci rowniez nie powinien sie zepsuc i gwarancja bedzie to obejmowac.'

Wiekszosc dotychczasowych odpowiedzi jest niestety beznadziejna.


Jesli sprzet psuje sie od byle p*****(szczegolnie, jesli ta p***** rownie dobrze mogla wyniknac bez winy uzytkownika), to gwarancja w 99% bedzie to obejmowac.


Kolego, jeśli potrzebujesz odpowiedzi na dręczące cię pytania, to nie obrażaj się tylko z tego powodu, że ktoś dał ci odpowiedź inną, niż oczekiwałeś. Instrukcja mówi, że aparat przy wyjmowaniu baterii ma być wyłączony, twój był włączony. Zatem uszkodzenie jest z winy użytkownika. Serwis może pójść ci na rękę - lub możesz ich oszukać i podać wydumane okoliczności awarii - ale jeśli odmówią naprawy i udowodnią, że aparat był włączony w czasie wyjmowania baterii, to choćbys się napinał i stękał, nic nie ugrasz.

A jeśli wiesz lepiej od wszystkich to nie pytaj, tylko napisz ksiażkę...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
paradziqs napisał/a:
ludzie z apollo siedza na tym forum

I są wstanie zapamiętać każdy uszkodzony aparat i dodatkowo skojarzyć nick z nazwiskiem reklamującego.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
daśko napisał/a:
marfalc napisał/a:
W kiksie pisze że nie wolno wyjmować baterie gdy jest włączony str 39.

w K-x klapka od baterii potrafi się otworzyć "sama".

No to mamy odpowiedź. Napisz w opisie usterki, że sama się otworzyła... No i niestety można się liczyć z odmową naprawy. Ale to idiotyczne, zabezpieczenie sprzętu przed uszkodzeniem przy wyjmowaniu baterii jest banalne...

paradziqs napisał/a:
a nie trzeba? kurcze ja to zawsze cykora lapie jak mi sie zapomina wylaczyc..
bez przesady... ;-)
paradziqs napisał/a:
ps. a karte pamieci mozna wyjmowac i wkladac gdy aparat jest wlaczony?
można, otwarcie klapki od karty sygnalizuje aparatowi, że będzie się tam grzebać.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
rbucz napisał/a:

No to mamy odpowiedź. Napisz w opisie usterki, że sama się otworzyła... No i niestety można się liczyć z odmową naprawy. Ale to idiotyczne, zabezpieczenie sprzętu przed uszkodzeniem przy wyjmowaniu baterii jest banalne...



W moim (każdym :-D ) K-5 poza otwarciem klapki trzeba jeszcze wcisnąć blokadę. Nie chce mi się odkręcać gripa od k-20, ale tam chyba - o ile pamiętam - też. Więc samo otwarcie klapki, aczkolwiek zakazane w instrukcji, nie powinno spowodować uszkodzenia, bo bateria jest dociskana do styków. Choć może w K-R jest inaczej, nie mam tej puszki.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Apas, w kiksie baterie są dociskane klapką.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
marfalc napisał/a:
Apas, w kiksie baterie są dociskane klapką.


no to juz wiemy po co napisali ze nie wolno otwierac tej klapki przy wlaczonym apracie.. grozi to awaria.. tak jak u autora watku.. coz.. bede jeszcze bardziej uwaznie zmienial baterie..
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
marfalc napisał/a:
Apas, w kiksie baterie są dociskane klapką.


Być może w K-R jest podobnie (bo o K-R tu chyba chodzi?). Jednak na zdjęciach w teście na Opacznych widac coś jakby blokadę akumulatora, a i sami Brokatowi piszą, że trza użyć paznokci do otwarcia zatrzasku pokrywy baterii co bywa niewygodne... Bajka może się nie udać...
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
o k-x
hellbike napisał/a:
nie mam teraz dostepu do karty gwarancyjnej. pentax k-x.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
marfalc napisał/a:
o k-x
hellbike napisał/a:
nie mam teraz dostepu do karty gwarancyjnej. pentax k-x.


Aaaaa.... Doczytałem. No to bajka może się udać ;-)
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Apas napisał/a:
No to bajka może się udać

Niekoniecznie "bajka". Już kilka razy zbierałem baterie z chodnika. A aparat dalej działa.
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
Cytat
To, ze aparat zepsul sie w skutek akcji uzytkownika nie znaczy, ze wina lezy po stronie uzytkownika
oczywiste producent powiniem zrobić zabezpieczenie przeciwko głupocie :!: przypomina mi się tu dowcip o hrabinie co miała potrójne zabezpieczenie. moze innym razem :-P
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
daśko napisał/a:
Apas napisał/a:
No to bajka może się udać

Niekoniecznie "bajka". Już kilka razy zbierałem baterie z chodnika. A aparat dalej działa.


Bajka, bo założyciel wątku wyraźnie napisał, że wyjął baterię zapomniawszy wyłączyć aparat. Jeśli więc na potrzeby naprawy gwarancyjnej zmieni wersję, to MY wiemy, że będzie wciskał kit i nie chodzi obiektyw kupowany wraz z aparatem... :-P
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
rbucz napisał/a:
Pamiętam, że w jednym z Canonów było napisane, że przed zmianą obiektywu, należy wyłączyć aparat. Takie asekuranctwo producenta.

Osobiście widziałęm Nikona, po wymianie jakiejść części elektroniki, która strzeliła po wymianie obiektywu na włączonej puszce. To nie musi być asekuranctwo...
 

c2h5oh  Dołączył: 21 Lis 2010
Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana ...
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Wyobraźcie sobie,że jesteście właścicielem sklepu.Sprzedajecie sprawny wysokiej jakości towar, a klient wraca po 2 tygodniach z reklamacją(awarią).Przecież nie powiecie:królu złoty -proszę bądź łaskaw wziąć następny nowy sprzęt ..... .
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Arti napisał/a:
Osobiście widziałęm Nikona, po wymianie jakiejść części elektroniki, która strzeliła po wymianie obiektywu na włączonej puszce.

wcale mnie to nie dziwi, ostatnio miałem klienta który zepsuł D5100 podpinając do niego... jakiegoś manualnego Zenitara 50/2 (na bagnet F) - elektronika dostała szału - AF nie działał potem z żadnym obiektywem AF-S, a podpinałem 3 różne modele, cały czas errora miały (er2 czy jakoś tak)...
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
hehehe i dobrze mu tak po co brał nikona ?? każdy wie że słuszny system JEST TYLKO JEDEN !!!!
pozdrowienia od pentaliba :D :-B
 

krondar  Dołączył: 13 Maj 2010
Hmm... ja mam odruch wyłączania do wyciągania baterii, karty i obiektywu. Baterii - bo nie chciałbym jakiegoś zwarcia przy włączonej puszce, karty - bo szkoda stracić zdjęcia, a obiektywu - bo jak włączam puszkę, to pyta mnie o ogniskową zawsze dla SRa ;) Niby dmuchanie na zimne, ale patrząc na ten wątek - chyba warto cholera :)

P.S. Do autora - genialny tytuł wątku! :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach