Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Najwięcej awarii zdarza się podczas włączania sprzętu, występują wtedy największe przeciążenia, największy pobór prądu itd., dlatego tak konstruuje się układy żeby jego elementy nie włączały się równocześnie. Podpięcie zasilania do włączonego aparatu pominęło tą procedurę i prawdopodobnie wtedy coś nie wytrzymało nagłego obciążenia. Ponadto w takiej sytuacji może dojść do przeskoku iskry i wytworzone wysokie napięcie może spalić/uszkodzić układ.
Sam kilka razy przez nieuwagę wpiąłem "świeżą" baterię a nie zauważyłem że aparat jest włączony, na razie działa choć stresa lekkiego miałem zawsze.

Karty zmieniam zawsze przy włączonym aparacie (sprawdzam czy się nie świeci kontrolka zapisu) dlatego że mam ich kilka i zdarzyło mi się że były tam jakieś nieskasowane starsze zdjęcia, a wtedy aparat po włączeniu kontynuuje numerację zdjęć z włożonej karty i robi się bałagan. Gdy go nie wyłączam utrzymuje prawidłową numerację.
Obiektywami również się nie przejmuję.
 

pentajar  Dołączył: 12 Mar 2011
W kiksie klapkę bardzo łatwo otworzyć niechcący, co więcej zdarzyło mi się nie raz. Jeśli producent nie zabezpieczy klapki baterii tak jak np w k-5, co uniemożliwia samoistne otwarcie klapki i wypadnięcie baterii, to gwarancja MUSI zadziałać i nie ma co dyskutować, tylko trzeba wysłać sprzęt do Apollo i już.
Nie sądzę, aby były problemy i mam nadzieję, że autor wątku poinformuje nas o tym, jak się sprawa zakończyła.
 
anteater  Dołączył: 17 Paź 2011
Na miejscu autora wysłałbym sprzęt do serwisu bez zbędnego zwierzania się co do przyczyn awarii. Serwis powinna zadowolić informacja jak w tytule wątku ;)
 
berlingo  Dołączył: 18 Sty 2012
wysyłasz bez bateri i bez karty piszesz nie działa. Serwis ma za zadanie ustalić przyczynę nie działania aparatu i ją naprawić
 
hellbike  Dołączył: 14 Sty 2012
aparat naprawiony (naprawiany w UK, nie mieli problemow z polska gwarancja).

w opisie pisze "replaced main pcb".


aparat ma odczepiony pasek i wyglada jak nowy - wiec albo go bardzo dokladnie wyczyscili, albo pomimo opisu wyslali nowy.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
hellbike napisał/a:


aparat ma odczepiony pasek i wyglada jak nowy - wiec albo go bardzo dokladnie wyczyscili, albo pomimo opisu wyslali nowy.


A nie masz w karcie gwarancyjnej wpisanego nr seryjnego? Ja w swojej mam :)
 

miko1990  Dołączył: 04 Cze 2009
co do wyjmowania baterii to nie sprawdzałem w moim k10d jak to wygląda, wolę nie ryzykować, ale otwarcie klapki karty pamięci w kadyszce skutkuje wyłączeniem aparatu, trzeba potem przełącznik na off i znowu on, żeby zaskoczył.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach