Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
espresso czy robiąc zdjęcia przyrodnicze ze statywu masz wyłączoną stabilizację? używasz opcji wstępnego podnoszenia lustra czy na ostro ze spustu ciachasz fotki?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak się człowiek uprze to można i starociami fotografować dzikie zwierzaki. ;-)
Tu zdjęcia z Tokiny RMC 400/5.6 i DA 55-300 (pierwsze trzy):
https://plus.google.com/photos/105089390038358258407/albums/5986863541107971729?authkey=CNCg98C_uPzm7AE
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Nigdy nie fotografowałem szkłem dłuższym od 300mm, ale wyczytałem kiedyś, że wstępne podniesienie lustra zapobiega wstrząsom, które mogą być zabójcze dla zdjęcia przy długich tele.
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
endriu Odnośnie tamrona 150-600 mam odczucia pozytywne. 600mm. to jest to! Stabilizacja super. AF bardzo przyzwoity. Aberacje bardzo dobrze skorygowane. Na 600 mm. trzeba przymknąć przynajmniej o jedną działkę. Jakbyś mieszkał w okolicach Chełma to moglibyśmy porównać z twoją sigmą.

[ Dodano: 2014-03-10, 21:27 ]
6d, 552mm, iso 1600, f8, 1/640 sec
i crop około 100 procent


[ Dodano: 2014-03-10, 21:30 ]
robione z ręki

 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Mały, średni i łysy. Wszystkie pstryki z ręki Sigmą 150-500/500mm/f8/800iso. Robione wczoraj odpowiednio z około 5, 70-100 i trochę więcej metrów. Oczywiście cropy




 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
andremobile napisał/a:
Odnośnie pentaxa 150-600 mam odczucia pozytywne.

Tamrona ;-)

Ładnie szkiełko, po cropie widzę, że 600mm jest w pełni akceptowalne. Szkoda, że nie robią pod Pentaxa, bo K-3 z 600mm to byłby świetny zestaw na pokazy lotnicze. C nie ma nic sensownego do zaprezentowania w APS-C więc chyba będzie trzeba się uśmiechnąć do D7100.
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Dzięki schwefel, już poprawiłem. Myślę że powinni zrobić i pod pentaxa. Obiektyw cieszy się dużym powodzeniem, pierwszą partię tych obiektywów w Polsce sprzedali jak świeże bułeczki i przez pewien czas był niedostępny.
 
endriu  Dołączył: 22 Lut 2008
andremobile dzięki.Masz 6d to jest chyba pełna klatka, a jak myślisz, czy na 7D obrazek dużo by się pogorszył?
Żeby była chociaż nutka nadziei że zrobią 150-600 pod P to bym czekał, ale Tamron to chyba definitywnie wykluczył.
Zapytam jeszcze czy rzeczywiście T150-600 ma na 400mm przesłonę 5.6 i obraz jest porównywalny z C100-400.
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Tamron 150-600 jest nawet ponoć lepszy na rogach od C 100-400. Przysłonę 5,6 trzyma do około 420-430mm. Nie mam pojęcia jaka jakość będzie na apsc. Wejdź sobie na forum canona, tam jest sporo informacji na temat tego obiektywu i sporo linków.
http://www.canon-board.in...3-vc-usd-93364/
 
endriu  Dołączył: 22 Lut 2008
schwefel napisał/a:
C nie ma nic sensownego do zaprezentowania w APS-C
.
Patrząc na test na dpreview C7D wypada lepiej niż N D7100.
Andremobile, tamrona na 500mm trzeba mocno przymykać żeby dał ładny obraz?
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Pod jakim względem? Miałem kilka rawów z 7D i możliwości obróbki w porównaniu do K-5 czy D7000 były bardzo ograniczone.
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Endriu, nie wiem, może znajdę chwilę w najbliższym czasie to sprawdzę.
 
endriu  Dołączył: 22 Lut 2008
Andremobile, ok. dzięki.
Schwefel,porównywałem K5IIs,7D i D7100 pod względem ostrości.Moim zdaniem najlepiej wypadł K5IIs później 7D a najgorzej D7100.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
endriu napisał/a:
Schwefel,porównywałem K5IIs,7D i D7100 pod względem ostrości.Moim zdaniem najlepiej wypadł K5IIs później 7D a najgorzej D7100.
A co porównywałeś?... :-P
Akurat D7100 ma z tych trzech ZDECYDOWANIE najwyższą rozdzielczość i nie wynika to tylko z ilości megapikseli.
 
endriu  Dołączył: 22 Lut 2008
Nie wiem czy to jest ostrość, czy rozdzielczość.Ściągnąłem rawy otworzyłem na pełnym ekranie i porównałem obrazy, szczególnie drobne detale takie jak piórka, bo to mnie najbardziej interesuje.Na K5IIs detale piór były bardzo wyraźnie widoczne, na 7D zamglone czy rozmyte, a na D7100 jeszcze bardziej.
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
endriu napisał/a:
otworzyłem na pełnym ekranie
Tak to będzie chyba trudno ;) Porównywałeś podglądówki, czy rawy wyświetlone w wołarce do 100% ?
 
endriu  Dołączył: 22 Lut 2008
Rawy wyświetlone w wołarce.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Co to za RAW-y, czym i jak zrobione, jaka wołarka?
 
endriu  Dołączył: 22 Lut 2008
Pisałem wyżej, rawy ściągnięte ze strony dpreview.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Przeglądam sobie ten watek dość regularnie i zauważam pewną mitologizację bardzo długich ogniskowych, które mają pomóc w uzyskaniu dobrych ujęć. Na pewno jest to prawdą w przypadku chęci fotografowania małego ptactwa o kubaturze wróbla, mniej więcej. W większości pozostałych przypadków w zupełności powinny wystarczyć ogniskowe do 300 mm, no może w przypadku kuropatw granicę tę przesunąłbym do 400 mm. Wynika to, moim zdaniem, z pewnej niecierpliwości serca, że tak powiem. Niestety chcąc uzyskać fajne fotki zwierzyny dziko żyjącej trzeba się uzbroić w cierpliwość albo mieć dużo wolnego czasu. To jest naprawdę ciężki kawałek chleba, że tak powiem.
Po pierwsze wiatr, chcąc uzyskać ładne ujęcia trzeba zawsze chodzić pod wiatr. Jeżeli chodzimy z wiatrem zwierzyn dzika wie o nas znacznie wcześniej, niż jesteśmy to sobie w stanie wyobrazić. Im silniejszy wiatr tym lepiej, będzie zagłuszał robiony przez nas hałas. Strój maskujący jest niezbędny, będzie ułatwiał wtopienie się otoczenie. Ale tak naprawdę nasza obecność w terenie nie będzie w większości wypadków żadną tajemnicą. Sójki a także inne ptaki sygnalizują naszą obecność w okolicy, zwierzyna staje się czujna i może zareagować na najmniejszy zauważony ruch, a także odbicie światła w soczewce obiektywu. Do tego warto zapoznać się z biologią zwierzyny, którą chcemy fotografować. Na przykład samce sarny mają ściśle ograniczone rewiry, które regularnie oznaczają gruczołami zapachowymi. Do 4 roku życia potrafią pozostawiać swoje znaki zapachowe na swoim terytorium z regularnością międzynarodowego pociągu ekspresowego. Więc jeżeli zobaczycie młodego rogacza np godz. np. 17 spacerującego przez jakąś charakterystyczną okolicę możecie się spodziewać, że następnego dnia ponownie spotkacie go w tym samym miejscu o tej samej porze, jeżeli nie jest niepokojony. Kozy, samice sarny, mają w większości niewielkie biotopy, ale można je spotkać w tej samym miejscu w różnych porach dnia. To jest ułatwienie, ale dotyczy niestety tylko saren. Pozostałe ssaki nie wykazują takiej chęci do współpracy. Dlatego trzeba zrobić sobie czatownie zrobione pod kątem fotograficznym. Myśliwskie zwyżki w większości wypadków dają możliwość wykonania ujęcia "z góry", które nie jest przesadnie atrakcyjne wizualnie, dlatego jeżeli chce się korzystać z ambon trzeba wybierać te które stoją w jakiś zagłębieniu terenu i dają możliwość fotografowania mniej więcej w poziomie. Dlatego zachęcam do zrobienia sobie fotograficznych czatowni, sezonowych lub nawet całorocznych. Nie jest to przesadnie skomplikowane, można sobie kupić parawan w barwach ochronnych lub wojskową siatkę maskującą. Można też użyć gałęzi. Siedząc w takiej czatowni nie wywołujemy niepokoju w terenie i mamy większe szanse na udaną fotkę. Jeżeli mamy stała czatownię dobrze jest przed wyjście zostawić w niej butelkę odwróconą denkiem w miejscu gdzie zazwyczaj umieszczamy obiektyw, zwierzyna przyzwyczaja się do ewentualnych odbić światła i jest mniej zaniepokojona, może podejść bardzo blisko do naszego miejsca ukrycia i ułatwić zrobienie fajnej fotki. Reasumując podstawa to czatownia a do tego cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Tak sobie myślę, że podczas tegorocznych grzybków dobrze byłoby zrobić jakiś wykład na ten temat. I żeby nie było nieporozumień że mam siebie na myśli, liczę na to że uda mi się namówić leśnika, który ma na koncie wiele pięknych zdjęć zwierzyny. Mam nadzieję że da się zachęcić do podzielenia się z chętnymi swoimi doświadczeniami w tym względzie.
Pozdrówka i cierpliwości życzę - Kuszelas.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach