bakulik  Dołączył: 20.04.2013
No i dojechały.

Wyszło po 9,22 zł za sztukę. Dane do przelewu rozesłałem. Mam nadzieję wysłać wszystko przed Świętami.

rulerz  Dołączył: 23.02.2015
bakulik napisał/a:
No i dojechały.

Wyszło po 9,22 zł za sztukę. Dane do przelewu rozesłałem. Mam nadzieję wysłać wszystko przed Świętami.

Cześć. Przelew wykonany, dane do wysyłki podałem w tytule przelewu.
Odpisuję na forum gdyż z jakiegoś powodu wiadomość PW nie chce opuścić skrzynki. Cały czas wędruje do katalogu "Do wysłania" :(

DZIĘKUJĘ BARDZO!!!!!!
Pozdrawiam
Arek

-----
Jednak PW poszło. Czyli jadnak cierpliwość popłaca :)

rulerz napisał/a:
z jakiegoś powodu wiadomość PW nie chce opuścić skrzynki. Całyczas wędruje do katalogu "Do wysłania"

Tam przebywają wiadomości dopóki adresat ich nie odczyta. Dopiero wtedy przechodzą do „wysłane”. Już przeczytałem. :-)

Dada  Dołączył: 01.03.2007
rulerz napisał/a:
z jakiegoś powodu wiadomość PW nie chce opuścić skrzynki.
Znaczek nakleiłeś ?

Dada napisał/a:
rulerz napisał/a:
z jakiegoś powodu wiadomość PW nie chce opuścić skrzynki.
Znaczek nakleiłeś ?

Próbowałem, ale cały czas odklejał się od ekranu.
;-)

Effendi  Dołączył: 20.04.2006
No nieee! Akurat dzisiaj, po wielu latach leżakowania postanowiłem wziąć mojego perfekcyjnego MZ-Ma na spacer. Jeden testowy strzał wystarczył i lustro wisi... A tu już pozamiatane widzę. :(
Może ktoś ma nadliczbowe kółeczko do odsprzedania? :)

Przezornie zamówiłem więcej. ;-) Szczegóły na PW.

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Trybiki do mnie dotarły, dzięki bakulik!

Proszę bardzo. :-)

Wszystkie opłacone przesyłki są już w drodze, jak widać, niektóre nawet u celu. Apeluję do osób, które zadeklarowały swoją chęć na zakup trybików, a jeszcze nie zapłaciły, o wykonanie przelewu. Maleństwa czekają…

Sebastian  Dołączył: 19.04.2006
Ja też już mam :-) Dzięki!

Generic  Dołączył: 09.11.2007
Dobra, to jeszcze tylko teraz napiszcie dokładnie jak się objawia awaria zębatki, żeby wiedzieć czego szukać na allegro o-P

Terkocze/bzyczy i lustro stoi, migawka stoi?

Erczu  Dołączył: 12.01.2015
Melduję przybycie trybików :-) Dzięki!

MixerB  Dołączył: 16.01.2010
Właśnie odebrałem kopertę.
Dzięki Łukaszu.
M.

Mam jakieś awizo, więc chyba dzisiaj również dotrze do mnie przesyłka.
Ale póki co pytanie. Może głupie, ale zaryzykuję.
W którym miejscu na ośce silniczka umieścić zębatkę? Centralnie (B), bardziej od strony silniczka (A), czy może wprost przeciwnie (C)? Stara już jakiś czas temu została wyjęta. Była umieszczona centralnie, ale oczywiście mogła się przesunąć.

I jeszcze jedno. Wcisnąć i zostawić czy może jeszcze dla bezpieczeństwa dać kropkę kleju.
Była o tym mowa tutaj: http://www.pentaxforums.c...tml#post1382083

blade74  Dołączył: 25.02.2009
Potwierdzam otrzymanie 2 szt. zębatek. Czy ktoś z okolic Łodzi jest mi w stanie pomóc przy wymianie tego? Ktoś ma jakiś schemat, komuś się udało samodzielnie to zrobić???

Przesyłka dotarła. Łukasz - wielkie DZIĘKUJĘ!!

Trybik już zainstalowany, metodą siłową.
Wyjąć stary - prosta sprawa. Włożyć nowy - chyba godzinna męka. Zresztą włożenie to jedna sprawa, druga to prawidłowe umiejscowienie trybika na ośce. Sporo się namęczyłem z przepchnięciem go do odpowiedniej pozycji.
Odpowiadając na swoje powyższe pytanie, trybik powinien znajdować się w pozycji B. Dokładnie pod szaro-białą zębatką. Pozycja A - zazębienie na 1/2 zębatki, pozycja C - nasz trybik zacznie współpracować z niewłaściwą zębatką (zieloną).

Trybik podczas instalacji miałem przyklejony taśmą dwustronną na lekko zakrzywionym śrubokręcie - "łyżeczce".

Tak więc mój pierwszy analog (po dwudziestu kilku latach) gotowy do akcji!
Klisze z dużą niecierpliwością chłodzą się w lodówce ;)

[ Dodano: 2015-04-08, 20:26 ]
Generic napisał/a:
Dobra, to jeszcze tylko teraz napiszcie dokładnie jak się objawia awaria zębatki, żeby wiedzieć czego szukać na allegro o-P

Terkocze/bzyczy i lustro stoi, migawka stoi?

W mojej MZ-tce po naciśnięciu spustu migawki słychać było tylko dźwięk pracującego silniczka. Lustro się nie podnosiło, migawka nie otwierała.

[ Dodano: 2015-04-08, 20:35 ]
blade74 napisał/a:
Potwierdzam otrzymanie 2 szt. zębatek. Czy ktoś z okolic Łodzi jest mi w stanie pomóc przy wymianie tego? Ktoś ma jakiś schemat, komuś się udało samodzielnie to zrobić???

Podczas wymiany zębatki korzystałem z poniższego odnośnika. Wszystko ładnie opisane.

kefa napisał/a:
Zrobiłem prostego pdfa z kilkoma komentarzami do pobrania wymiana zębatki w serii MZ

Do mnie dzisiaj dotarł piękny egzemplarz MZ-7 - po naciśnięciu spustu słychać tylko cichutkie "tyk". Jak tylko znajdę czas będę rozbierał :evilsmile:

Generic napisał/a:
żeby wiedzieć czego szukać na allegro o-P

Ja tą MZ-7 właśnie na allegro kupiłem, za całe 9zł + przesyłka :mrgreen:

Generic  Dołączył: 09.11.2007
Zapomniałem napisać - do mnie również maleństwo dotarło we wtorek.

Fenol napisał/a:
Ja tą MZ-7 właśnie na allegro kupiłem, za całe 9zł + przesyłka

Na takie właśnie okazje liczę o-P

Czy MZ-7 ma na pewno taką samą średnicę wewnętrzną tego trybika co inne MZ-ki? Bo za nic nie mogę go założyć na ośkę silnika. Niby u góry siadł, ale za nic nie da się go przepchnac, jakby był minimalnie mniejszy otwór.

Fenol napisał/a:
Czy MZ-7 ma na pewno taką samą średnicę wewnętrzną tego trybika co inne MZ-ki? Bo za nic nie mogę go założyć na ośkę silnika. Niby u góry siadł, ale za nic nie da się go przepchnac, jakby był minimalnie mniejszy otwór.

Mam co prawda MZ-5n, ale też sporo wysiłku musiałem włożyć w przepchnięcie zębatki. Śrubokręty z prostą końcówką - porażka. Dopiero wciskanie końcówką wygiętą w formie łyżeczki przyniosło efekt.

Skocz do: