matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Allegro - nieuczciwy sprzedawca
Pytanie.. Czy ktoś składał zawiadomienie na policję o nieuczciwym sprzedawcy z allegro? Mam problem z jednym sprzedawcą, który sprzedawał 3 telefony. Wiem, że pozostali kupcy też nie dostali telefonów, a sprzedawca nie odpowiada na maile, ani na spór allegro mimo, że codziennie loguje się w serwisie. Jak to rozegrać żeby odzyskać pieniądze?
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Miałem, zgłosiłem, po jakichś 14 miesiącach, dostałem na konto zwrot kwoty 21PLN. Ale takich jak ja (przekręt z doładowaniami GSM) było sporo na kwotę ponad 3k PLN - i sporo osób zgłosiło sprawę na allegro. Śmiało zgłaszasz w miejscu zamieszkania, a sprawa trafia do prokuratury zamieszkania delikwenta. Ale tak jak napisałem, sporo poczekasz, a i tak nie masz gwarancji, że odzyskasz pieniądze. W moim przypadku, sprawca dobrowolnie poddał sie karze i zobowiązał do pokrycia strat. Jak powyżej 50 a mniej jak 500 PLN, to nawet bodajże Alledrogo oddaje kasę... Co do kwot nie jestem pewien, ale na pewno trzeba allegro udowodnić zgłoszenie sprawy.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Trzeba trzeba, ale tu chodzi o 300zł. Czytałem o tym programie ochrony kupujących. Tylko co mam przedstawić na komisariacie? Wydrukować historię korespondencji?
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Najlepiej będzie jak zgłosisz się na komisariat w swoim miejscu zamieszkania opiszesz sprawę i oni poinstruują co dalej, zapewne maja dostęp do internetu więc pokażesz im na miejscu co i jak.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Dokładnie, ja dałem wszystko co tylko mogłem. Wydruki aukcji to podstawa. Potwierdzenie przelewu (zapłaty) też się nada. Nawet wszystko na CD nagrałem. No i oczywiście Twoje zeznanie, ale to zazwyczaj robią ręcznie. I trochę to trwa.

I dokładnie nie pamiętam, ale jak zgłosisz na allegro że sprawę kierujesz na policje, to oni już Ci napiszą, co będą chcieli od Policji (jakieś potwierdzenie zgłoszenia, czy coś takiego).
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
python28, dzięki. Tak pewnie zrobię. Właśnie mój sprzedawca dostał negatywa od kupującego z innej aukcji też z telefonem - z przed miesiąca. I wygląda na to, że jeszcze nie odzyskał pieniędzy. Robi się ciekawie :-?

[ Dodano: 2010-02-03, 21:42 ]
SeizeThePicture, no żeby rozpocząć procedurę reklamacji piszą, że sprawę musi przyjąć policja. Więc pewnie potwierdzenie zgłoszenia i przelewu będą chcieli.

 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
python28, z dostępem do internetu to bym nie przesadzał...
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
na przykład jednostka przy krakowskim Rynku nie posiada
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
A tu gość w którego aukcję się władowałem, a pierwszy nie byłem, który wystawił negatywa. Ale w ciągu kilku dni się posypało...

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=618903

:-)
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
matth, musisz mieć dowód wpłaty za transakcje na allegro.
Kopia korespondencji też się przyda przy zgłoszeniu.
Życzę powodzenia w odzyskaniu kasy.
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
Wydział przestępstw internetowych Policji. Raz złożyłem zawiadomienie - kupiłem kaburę do telefonu za 25 zł. Sprzedawca nie wysyłał, nie odpowiadał na maile. Odezwał się po miesiącu - mieli urlop. Odwołałem sprawę na komendzie.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Andre53, urlop? Niepoważni...
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
SeizeThePicture napisał/a:
na przykład jednostka przy krakowskim Rynku nie posiada

To jakby mieszkając przy rzece nie mieć wody. Toć na Rynku internet dla społeczeństwa darmowym jest :-)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Bruinen, co prawda nigdy nie udało mi się do tego Rynkowego internetu zalogować :mrgreen: .
Ale fakt, że na policji powinni uważać na dostęp do sieci, bo jednak na ich komputerach trochę ważnych żeczy napewno siedzi.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Andre53 napisał/a:
Raz złożyłem zawiadomienie - kupiłem kaburę do telefonu za 25 zł. Odwołałem sprawę na komendzie.


I tak by ci odrzucili to zawiadomienie, nie potrzebnie się fatygowałeś. Policja za 25pln palcem nie kiwnie, bo taka sprawa w sądzie (gdyby sie uprzeć nie wiadomo czemu na sprawę) z automatu umorzona - wyjątkowo niska szkodliwość społeczna..
 

a3756  Dołączył: 02 Paź 2008
nie można odrzucić takiego zawiadomienia jest to przestępstwo z art 286 KK. Co to znaczy odrzucić zawiadomienie?. Sprawę trzeba zgłosić na najbliższy posterunek i będzie przekazana do właściwej prokuratury ze względu na miejsce działania sprawcy. Wszystko co masz weż na posterunek.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Chyba nie zrozumiałeś - to o czym pisałem to był komentarz do złożenia zawiadomienia za 25 pln .
 

a3756  Dołączył: 02 Paź 2008
a jakie ma tu znaczenie kwota? Przy oszustwie nie ma znaczenia kwota zawsze jest to przestępstwo.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a3756 napisał/a:
a jakie ma tu znaczenie kwota? Przy oszustwie nie ma znaczenia kwota zawsze jest to przestępstwo.


kwota ma znaczenie newralgiczne w związku ze swoim nierozerwalnym związkiem z tzw szkodliwością społeczną. Działania organów ścigania są nastawione na optymalne ściganie oszustw, to znaczy zawsze powyżej 300pln których utratę uznano za dotkliwą, lub mniejsze kwoty ale tylko przy wysokiej szkodliwości społecznej.

Kabura do komórki za 25pln nie spełnia żadnego z kryteriów, ani to szkodliwość społeczna ani wysoka kwota. Policja cię wyśmieje, (oczywiście jak już sobie pójdziesz) jeśli przyniesiesz takie zawiadomienie i prośbę o ściganie. I na 100% po postępowaniu sprawdzającym (czy jak to się zwie) sprawa nie zostanie podjęta, z obu powodów.

Gdyby system był inny, można by w nieskończoność zawalać sądy o dowolne kwoty i mniej lub bardziej wyimaginowane oszustwa.

[ Dodano: 2010-02-04, 12:18 ]
inaczej mówiać - tak, oszustwo to zawsze przestępstwo, ale jeśli nie spełni określonych kryteriów, to nie będzie ścigane z urzędu na wniosek.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Poniżej 250 zł - wykroczenie, powyżej traktowane jak przestępstwo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach