pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Imperator napisał/a:
Jak wygląda praca TC z Tamronem 70-200?


Na niemieckim forum systemowym ktoś porobił testowe fotki.
Spadek ostrości ciut większy niż z DA300 i 10% pomyłek AF odnotowano.
Wyglądało to bardzo dobrze, jako że na pełnej dziurze 70-200 i tak nie jest demonem ostrości, ale na f 4.0 to można się pokaleczyć ...

Jak się z tym TF uwiną, to potestuję już na urlopie.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Czy na horyzoncie można się spodziewać akcjii grupowej z konwerterem w roli głównej (a nie tylko statkiem pirackim)?
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
No to przyjdzie nam poczekać na konwerter do sierpnia :cry:
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Skąd takie info?
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Od przedstawiciela dystrybutora Pentaksa na Polskę
 
emwi  Dołączył: 02 Paź 2011
Podpiąłem TC do sigmy 70-200/2.8 HSM EX DG. AF błądzi, niestety, co potwierdza obserwacje innych użytkowników. Z Tamronem 70-200/2.8 podobno działa.
Za to z DA 70 Limited działa bez zarzutu. Potwierdzone na własnym przykładzie.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Czyli problem przeniesienia napędu HSM dalej pozostał. :-/
T70-200 i DA70 to wiertarka, więc marne pocieszenie.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Bo do przedłużenia wiertarki była cała masa TC, a do HSMa nie ma żadnego poza Tamronem, który nie przelicza ogniskowej. To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że jak ma być długo to nie Pentax.
 

misiakuu  Dołączył: 02 Sty 2012
Chciałem zapytać, czy ktoś ma konkretne doświadczenia z podpiętym telekonwerterem Pentaxa 1.4x HD i Sigmą APO 100-300/4. Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź![/list]
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Na stronie jednego ze sklepów widnieje informacja "Konwerter na chwilę obecną nie jest możliwy do sprowadzenia. Dystrybutor nie zna przybliżonej daty dostępności" Nie wróży to niczym dobrym .... może na gwiazdkę zdążą ?
 

Weyland  Dołączył: 02 Mar 2014
TC wreszcie pojawił się w sprzedaży w śladowych ilościach. Jutro spodziewam się kuriera po prawie czterech miesiącach oczekiwania.
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Mam pytanie odnośnie tego konwertera (może ogólnie konwerterów), czy minimalna odległość ostrzenia się zwiększa? np *300 f4 ma min. odległość ostrzenia od 1,4m, czy z konwerterem będzie ona większa?

PS
Czy już udało się jakiemuś szczęśliwcowi kupić go z polskiej dystrybucji? bo ja cały czas czekam i jak na razie ni huhu ;-) .
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
W tym TC jest to najfajniejsze, że nie zmienia odległości ostrzenia.
Idealny się wydaje do macro po podpięciu 1:1. DA 300*/4 + TC na ważki jest jak znalazł.
Odległość taka że jeszcze nie uciekają, a ogniskowa robi swoje ....





Fotki zmniejszone i +10 ostrości ....

Ogólnie miło maluje, ostrości troszeczkę brakuje .... ale to zbyt częste obcowanie z T 70-200 przymkniętym na f@4.0 to wypacza światopogląd.

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po podpięciu konwertera (jakiegokolwiek) minimalna odległość ostrzenia się nie zmienia.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
pipeman napisał/a:
W tym TC jest to najfajniejsze, że nie zmienia odległości ostrzenia.

Nie spotkałem się z konwerterem, który by zmieniał.
 

Weyland  Dołączył: 02 Mar 2014
_rado napisał/a:
Czy już udało się jakiemuś szczęśliwcowi kupić go z polskiej dystrybucji? bo ja cały czas czekam i jak na razie ni huhu ;-) .

W piątek zostałem takim szczęśliwcem ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Oc, czy ktoś próbował robić porównanie DA*300 z konwerterem vs crop z łysego DA*300 vs sigma 50-500?
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Sigmę 50-500 znam z autopsji, DA*300 tylko z sampli. Widziałem też próbki DA z konwerterem. Tak na oko wydaje mi się, że DA*300 z konwerterem wypada znacznie lepiej. Takiego obrazka jak ww. zestaw Sigma nie da nawet po przymknięciu.
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Oglądałem obrazki z "nowych 150-600" i tak na oko :-P chyba nie za bardzo by się zbliżyły.
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
To na pewno.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach