Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 024
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania, dzielić się wątpliwościami i takie tam.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc024.pef

Ciągle czekam na kolejne Wasze RAWy.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 23.04.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Jpgi proszę pakować w zipa, i nazywać:
- rc024_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc024_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc024_nick.zip - załączony zip
Maile prosze tytułować podobnie - [rc024]_nick.

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
"Facet jest jak auto. Chwila nieuwagi i juz pod nim leżysz."

1. Bronek
Troche pokrecilem krzywa - zwiekszenie kontrastu w cieniach, zmniejszenie w swiatlach. WB na podstawie cienia na sniegu, lekko skorygowany. Wyostrzanie sposobem Benjamina Kanarka: USM 200% / 0.4px i potem 10% / 60px.


2. Cypis
RAW jak zwykle wrzucony do PPL, balans bieli: lekkie oziebienie temperatury barw plus mini docieplenie suwakami green itp. Potem krzywe - walczylem o wydobycie dziewczyn z cienia (bo fajne sa :)), ale jednoczesnie chcialem zachowac (choc szczatkowo) kontrastowosc foty. Lekko przegialem co widac na prawej oponie. Nie chcialo mi sie jednak walczyc trzeci raz - za pierwszym nie zapisalem pliku ;-) Poza cieniami, chodzilo mi tez o w miare naturalna kolorystyke takiego cieplego, ale zimowego dnia - czyli lekko niebieskawe cienie, wyrazne (ocieplone sloncem) brazy itp. i zmarkotniala zielen. Jeszcze w PPL calosc lekko podostrzylem. I to chyba wszystko.


3. Dancer


4. Jarek Dabrowski
Postanowilem zrobic wersje minimalistyczna kolorystycznie - sprowadzic co sie da do rdzawej pomaranczy (oprócz sniegu i ludzi oczywiscie). Taki dwukolorowy obrazek. Suwakami w Lightroomie udalo sie to co widac - dodatkowo recovery na max, i zdjecie niebieskiego z cieni (dzinsy troche na tym ucierpialy). Duzy kontrast, taki jak domyslam sie byl naprawde.


5. Macioh


6. Matb
Teraz niewygodny PPL. Balans bieli ustawiony pipetka na jakies przepalenie sniegu. A potem giecie delikatne krzywa, zeby z cieni wyciagnac co trzeba a przy okazji nie przedobrzyc i nie przepalic niczego. Jeszcze "do smaku" lekko skorygowana ilosc amberu i magenty. I uznalem, ze wiecej juz nie trzeba nic robic. Miniatura podostrzona nieco.


7. Milo


8. Mrqs
Poniewaz w poprzedniej edycji moje zdjecie bylo koszmarnie zbyt ciemne, choc u mnie wygladalo inaczej (widac mam zla kalibracje :-( ) tym razem rozjasnilem fotki wiecej niz widze i mam nadzieje. ze bedzie o wiele lepiej. Jesli nie, to wyrzucam monitor przez okno.


9. Nichiren
Zdjecie mile, sympatyczne w odbiorze, nie bylo tu duzo do roboty. Lightroom, rozjasnienie, podbicie kolorow, lekkie giecie krzywej, na koniec jeszcze raz zabawa kolorami, przejscie do PS CS lekko podrasowane opcja 'swiatlo/cien', wyostrzenie mniejszego obrazka.


10. Serioza
Podkrecone ustawienia tonów. Dodane troche kontrastu. Potem korekta na kanalach. Na koniec podostrzenie i redukcja szumów. Lekkie odbarwienie niebieskawego sniegu. Cala obróbka w Lightroom.


11. Solus


12. Valdis62
Wolane w PPLu (korekta krzywej), nastepnie w PS-ie wyostrzenie i lekki balans kolorów. Staralem sie nie miec czarnej plamy pod samochodem, wiec podnioslem jasnosc i lekko obnizylem kontrast. Wszelkie moje próby poprawienia faktury sniegu dawaly mi zle odwzorowanie kolorystyki postaci, wiec dalem sobie spokój.


13. Witsu
Poprzedni rc byl ponad moje sily. Dzis wracam na ring :-) Tym razem do wywolania uzylem LightZone. Nie bede sie rozpisywal jakie dokladnie parametry uzylem, bo najzwyczajniej nie wiem. Ale coraz bardzie mi sie ten program podoba. Chyba bedzie to mój podstawowy soft.


14. Zdano

 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Bezsprzecznie - najlepszy dziś dla mnie był Bronek - zachował największą naturalność kolorów, a jednocześnie - ich żywość, Cypis podobnie, ale nieco za ciemno.
Oceny dokonałam na LCD niekoniecznie wysokiej klasy ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
cotti, dziękuję :oops:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
"Facet jest jak auto. Chwila nieuwagi i juz pod nim leżysz."
tak na początek - uwielbiam wstęp do każdego RC.
Moje typy:
Bronek, Dancer.
Milo - trochę za blade, wyprane trochę.
Pozostali coś nie tak z kolorami [zazielenienie], ale to moja opinia [a jak wiadomo, każdy kolory odbiera inaczej, zwłaszcza daltoniści] :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a to i ja postawię na Dancera - jak dla mnie ciut za jasno, ale w sumie czepiam się na siłę.
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Na moje oko.... i na moim monitorze fajnie wygląda praca Macioha : )

Cypis troszkę za ciemno
Jarek fajnie pordzewiał samochód ;-)
Matb przesadził z kontrastem ale wyszło ciekawie
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Dancer napisał/a:
Cypis troszkę za ciemno


za ciemno? to zabawne, bo dla mnie jest nawet za jasno i chciałem nawet przyciemnić - nie mówię o kontraście... I tak to monitory nas oszukują :-/ Trzebaby oglądać odbitki - może wtedy byłoby obiektywnie.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Najbardziej podoba mi się praca Macioha
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dla mnie Dancer numero uno.

Mrqs - tym razem Twoje zdjęcie jest OK jeśli chodzi o jasność, ale jak dla mnie ma zielono/żółty zafarb i jest trochę mdłe.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Dla mnie najlepiej wygląda fota 11. Solus ale ale! - trzeba ciut rozjaśnić - cienie za ciemne.
Macioch nr 2 wszystko Ok tylko skóra ma nie taki kolor no chyba że to mojego monitora wina.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach