Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Z przodu wygląda świetnie (zwłaszcza ze srebrną górą), z tyłu już nie. Szkoda, że nie ma wizjera optycznego (no ale wtedy musiałby być lustrzanką).
Ładne nawiązanie olka do własnej historii. Ciekawe czy kiedyś Pentax wskrzesi jakiegoś LX czy ME Super ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Czy ja wiem? NX też się fajnie rozwija... m4:3 było wcześniej i od poczatku rozwijały go równolegle dwie firmy, więc siłą rzeczy jest bardziej rozbudowany...

A ja wiem. W 1985, kiedy Minolta wprowadzala na rynek pierwszy system AF na dzien dobry pokazano 12 obiektywow... Podobnie na dzien dobry Canon z EFem, Nikon i nasz Pentax jak wchodzila seria F. Porownaj sobie to z tym co pokazuje NEX, 1 czy NX. Rzeklbym na odpier...lcie sie, czyli "uda sie to sie uda", po pare szkiel na wybadanie rynku... Sorki, ale nie ma porownania. Producenci bezlusterkowcow poza u4/3 traktuja klientow mocno "eksperymentalnie", nie maja od poczatku przkeonania do tego co robia...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
IMHO do tego aparatu dokupić Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12 mm f/2.0 i jest bajka - swoją drogą to szkło nie jest jakoś bardzo drogie biorąc pod uwagę że jest to ekwiwalent 24/2.0

no i ten system ma tanie jasne szkło portretowe Olympus M.ZUIKO DIGITAL 45 mm f/1.8

[ Dodano: 2012-02-09, 09:23 ]
Tak patrzę to całkiem fajna jest szklarnia do m4/3 nawet fajny wakacyjny zoom mają Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Żaba napisał/a:
Tak patrzę to całkiem fajna jest szklarnia do m4/3 nawet fajny wakacyjny zoom mają Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ

Dostepne w zestawie z OM-D E-M5 za 1300$/1300EURO.
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Małe jest piękne. Nie wiem jak tam z guzikologią, ale może by go tak zamiast k5.
 
ktotek  Dołączył: 22 Kwi 2008
Żaba napisał/a:

Tak patrzę to całkiem fajna jest szklarnia do m4/3 nawet fajny wakacyjny zoom mają Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ

Wakacyjnym zoomem jest raczej m.zd 14-150 - zdecydowanie najmniejszy obiektyw o takich kątach widzenia jaki kiedykolwiek powstał do aparatu z wymienną optyką, prawdopodobnie też najlepszy, w każdym razie optyka mniej więcej na poziomie olkowych kitów, a więc całkiem używalna.
m.zd 12-50 - jest fajny raczej do filmowania - elektryczny zoom daje efekt jak w kamerach.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Im więcej czytam i oglądam tym ten aparat bardziej mi się podoba.
>Fotopolis<

[ Dodano: 2012-02-10, 09:40 ]
cube007 ano, a do ego ten zestaw jest uszczelniony niczym k5 z kitem WR. Swoją drogą fajne szkoło kitowe Olek wymyślił - bardzo uniwersalny zakres.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Żaba napisał/a:
ano, a do ego ten zestaw jest uszczelniony niczym k5 z kitem WR. Swoją drogą fajne szkoło kitowe Olek wymyślił - bardzo uniwersalny zakres.

Nie za ciemne?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jak na szkło wakacyjne absolutnie nie. Nie każde szkło musi mieć 2.8 lub mniej, nie do wszystkich zdjęć jest potrzebna mała GO.
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Jak tak patrzę na tylną ściankę to zaczyna mi się mniej nie podobać ;) Jednak czasy cyfrowe wymuszają taki wygląd a nie inny. Ergonomicznie mogłoby być trochę lepiej - tj przyciski podglądu zdjęć i fn są raczej za bardzo z lewej strony, przypadkowo będą wciskane podczas korzystania z tylnego pokrętła.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Żaba napisał/a:
Jak na szkło wakacyjne absolutnie nie.

Hmm. Ja się nie martwię dużą GO, ale pracą AF na f6.3. Wiesz, jak podepnę pod k-5 18-55 w trybie LV, to kontrastowy AF działa na 18 mm (f3.5) zupełnie przyzwoicie, ale na 55 mm (f5.6) lubi sobie pobłądzić.

Ciemno mu jest ewidentnie. Temu autofokusu, oczywiście... ;-)
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Fajnym posunięciem Olka byłoby wypuszczenie jeszcze wyższego modelu w tym systemie z wymiennymi wizjerami (coś jak w analogowym Pentaksie LX)- to byłby dobry patent na wizjery elektroniczne, które jeszcze nie są doskonałe, a z czasem będą pojawiać się coraz lepsze.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Remek napisał/a:
Fajnym posunięciem Olka byłoby wypuszczenie jeszcze wyższego modelu w tym systemie z wymiennymi wizjerami (coś jak w analogowym Pentaksie LX)- to byłby dobry patent na wizjery elektroniczne, które jeszcze nie są doskonałe, a z czasem będą pojawiać się coraz lepsze.


To już nie czasy, kiedy puszkę produkowano 10 lat i taka wymiana miała sens. Za dwa lata kupisz nowe body. Albo jeszcze lepszy przykład bodajże Panasa GX-1 gdzie slot nie jest kompatybilny z poprzednimi wersjami :-)
Producenci chwycili dojny rynek :-D
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Masz rację. Jednak Olympus tak jaki i Pentax są firmami, które trochę podążają na opak... No ale współczesny rynek niestety rządzi się innymi prawami - nie byłoby to opłacalne zapewne dla tych firm.

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Benek skoro to zoom to ostrość możesz ustawić na szerszej ogniskowej gdzie jest f4 a potem ino zoom i zmiana ognioskowej :-P
 
quub  Dołączył: 09 Sty 2012
TU kilka oficjalnych filmów :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jedyne co dla mnie jest niedopatrzeniem w tym aparacie to brak wbudowanej lampy błyskowej. To małe coś, co producent oferuje jako zamiennik wbudowane to dla mnie porażka. :-/
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jest test na fotopolis:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=14593&p=0

Mnie szczególnie zastanowiły ochy-achy nad jakością obrazu dawanego przez EVF. Ponoć taka sama, albo i nawet lepsza niż dawana przez tradycyjny wizjer optyczny.
fotopolis napisał/a:
Elektroniczny wizjer zastosowany w E-M5 wynagradza niedogodności związane z działaniem ekranu LCD. Ogólnie można odnieść wrażenie, że fotografowanie z wizjerem jest wygodniejsze i przyjemniejsze niż z użyciem ekranu. Duży, klarowny i szczegółowy obraz w wizjerze jest porównywalny z przyzwoitym wizjerem optycznym, a w słabym oświetleniu nawet go przewyższa. Wizjer pozwala na swobodne ostrzenie manualne bez powiększenia obrazu co najlepiej świadczy o jego jakości. Dodatkowo możemy w nim wyświetlić identyczny zestaw informacji jak na ekranie - menu i menu podręczne.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Tiaaa, pierdzielenie. Jeszcze bardziej rozbawił mnie DFV. W jednym numerze zjechali evf alfy (chyba 65), jako nienadający się do studia i gorszych warunków oswietleniowych. Nie było widać w nim, że modelka ma mocno prześwitującą koszulkę :evilsmile: , W następnym nr, w teście 77, pewnie po rozmowie handlowej z Sony :roll: , wypisują podobne farmazony jak na fotopolis.
Ja tam wiem jedno, jeżeli już słabo widzę w wizjerze optycznym to raczej nie dam rady utrzymać takiego czasu. ;-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Live Bulb o-0
Ja to wymyśliłem kilka lat temu! Tzn, chciałem, żeby ktoś wymyślił jak to zrobić o-P Właściwie to nawet wtedy myślałem, żeby chociaż histogram na żywo podczas naświetlania się pokazywał... To było jeszcze przed lustrzankami z live-view o-)
Super sprawa do nocnych zdjęć na długich czasach (kilka-kilkanaście minut, a nie 15s), żeby nie trzeba było tylu próbnych klatek robić do określenia poprawnej ekspozycji... No dobra, "tylu" to się zazwyczaj zamyka w 3-4, łącznie z dopracowywaniem kadru. Ale jednak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach