Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Fajny ten aparacik, aczkolwiek dla mnie sporym minusem jest matryca 4/3.
Ciekawe jak on bardzo wpłynie na sprzedaż k-01, którego największym minusem jest brak EVF.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Największym minusem k-01 jest to, że wygląda szkaradnie o-)
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Generic napisał/a:
Największym minusem k-01 jest to, że wygląda szkaradnie o-)

Kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje...
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Wizjer elektroniczny też kwestia gustu. Jakoś cała gama Olympusów u4/3 na brak zainteresowania nie narzeka, a wizjerów wbudowanych nie mają. To znaczy, że to chyba nie jest jakiś bardzo istotny czynnik DLA MAS. A to masy decydują o rynkowym sukcesie lub porażce.
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Mi osobiście ten model bardzo się podoba. A co najważniejsze na ergonomie narzekać nie można. Ciekawi mnie tylko cena.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
W teście fotopolis na samym początku podali że niby 999$, całkiem nieźle jak na metalowy uszczelniony korpus z dobrym wizjerem cyfrowym. Gdyby nie to że mam już X100, pewnie bym go kupił, bo bardzo mi się podoba a z słoikiem panasłoika 20/1.7 to byłby genialny zestaw (tylko obiektyw plastikowy trochę)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred, rozumiem Kolegę ;-) Ja po ostatnich wycieczkach z dzieckiem z przodu w nosidełku i plecakiem z K-5 dochodzę do wniosku, że chyba jestem za stary na noszenie gratów fotograficznych - a przecież K-5 z 2 limitedami taki ciężki nie jest. Tylko mnie kusi Fuji (X100 odpada bo nie ma wymiennych obiektywów) i właśnie ten Olek. 3 obiektywy do tego i można iść... Szlag mnie trafia na Pentaksa za ten g...y K01. :evil:

[ Dodano: 2012-03-20, 22:15 ]
Eldred napisał/a:
Gdyby nie to że mam już X100, pewnie bym go kupił, bo bardzo mi się podoba a z słoikiem panasłoika 20/1.7 to byłby genialny zestaw (tylko obiektyw plastikowy trochę)

Mi wystarczy w sumie 45/1.8 oraz 12/2.0 - ładne, małe, całkiem dobre optycznie. ;-) Do tego ten nowy 75/1.8 i chyba komplet ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mnie by wystarczyło 20/1.7 i 45/1.8 8-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
MacRayers napisał/a:
Tylko mnie kusi Fuji (X100 odpada bo nie ma wymiennych obiektywów) i właśnie ten Olek. 3 obiektywy do tego i można iść...


No to można jeszcze zainwestować trochę więcej pieniędzy i pomyśleć o Fuji X-Pro1?
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Generic napisał/a:
MacRayers napisał/a:
Tylko mnie kusi Fuji (X100 odpada bo nie ma wymiennych obiektywów) i właśnie ten Olek. 3 obiektywy do tego i można iść...


No to można jeszcze zainwestować trochę więcej pieniędzy i pomyśleć o Fuji X-Pro1?


Zainwestować? Na amatorski użytek? Jak dla mnie to jest konsumpcja a nie inwestycja.
A ten Fuji to bardzo droga konsumpcja by była....już za korpus a gdzie jeszcze te 3 obiektywy do tego? Ta "inwestycja" nie jest więc dla wszystkich niestety.

Ja już jakiś czas temu doszedłem do tego wniosku co MacRayers i jestem z tej decyzji bardzo zadowolony.
Używam najtańszego systemu czyli NX i wciąż póki co mam 1 obiektyw 30/F2 (ekw.46 mm - kita 18-55 nie liczę) no ale chyba wydłubię w końcu na 16/2,4 te 800 PLN....
Tak czy inaczej taki mały aparat z naleśniczkiem to jest to! Na spacerku czy nawet na rowerze wieszam po prostu na karku dynda sobie z przodu i jest w każdej chwili gotów do użycia.
Takie stałeczki płaskie malęńkie miożna nieść w małej kieszeni torba jest zbędna.
Do tego Olka tylko optyka typu 20/1,7 choć jak dla mnie to wychodzi drożej i nie lepiej niż NX.
Szkoda też, że nie ma flasha w tm korpusie - przy NXie często się mi przydaje ten podręczny dopalaczek jednak. Zaletą stałeczki F2 jest spory zakres kontroli GO, (którego w kicie i takich wynalazkach jak np Canon G1 X brak) a ponadto świetne inne parametry optyczne dzięki czemu nie napracujemy sie w PP.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Kfan - są na świecie kompletni amatorzy którzy kupią OM-D albo X-Pro1, nawet jeśli NXa będą rozdawać za darmo. Pisanie w kółko że NX jest niby lepszy - bo tańszy - nic nie zmieni.
Dla Twojej wiadomości - w zestawie z OM-D jest lampka błyskowa, uszczelniana.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Kfan napisał/a:
Do tego Olka tylko optyka typu 20/1,7 choć jak dla mnie to wychodzi drożej i nie lepiej niż NX.
jeśli ogniskowa Ci obojętna to pewnie że tak, mnie nie, 30mm to dla mnie za wąsko jak na codzienną stałkę, za to odpowiednich 35-40mm jest w sam raz. Taki x100 to tak jakbyś kupił metalowego limiteda 23/2 od razu z aparatem i to świetnym aparatem.
A teraz porównaj ~3800 za x100 z ceną np. k-5 z 31ltd, pewnie z dwa razy taniej wyjdzie. A masz aparat mniejszy, z tak samo świetną matrycą, kosmicznym wizjerem optycznym który pokazuje histogram itd :-)
Myślę że z tej perspektywy już nie wydaje się tak drogo, zresztą porównując w ten sposób Olympus OM-D czy fuji x-pro też wychodzą drożej.

Kfan napisał/a:
Zaletą stałeczki F2 jest spory zakres kontroli GO, (którego w kicie i takich wynalazkach jak np Canon G1 X brak) a ponadto świetne inne parametry optyczne dzięki czemu nie napracujemy sie w PP.
piszesz jakby inne trego typu aparaty nie miały jasnych stałek, owszem podoba mi się system samsunga, i to bardzo, cenami bije wszystko, ale nie ma stałki z moją ulubioną ogniskową więc niestety odpadł na starcie. Miałem długi czas sigmę 30/1.4 na aps-c i jakoś nie mogłem się przyzwyczaić.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Generic napisał/a:
No to można jeszcze zainwestować trochę więcej pieniędzy i pomyśleć o Fuji X-Pro1?

Tak, to bardzo prawdopodobne rozwiązanie. Tym bardziej, że X-Pro1 jest wielkościowo podobne do tego Olka.

[ Dodano: 2012-03-21, 10:01 ]
Kfan napisał/a:
Zainwestować? Na amatorski użytek? Jak dla mnie to jest konsumpcja a nie inwestycja.
A ten Fuji to bardzo droga konsumpcja by była....już za korpus a gdzie jeszcze te 3 obiektywy do tego? Ta "inwestycja" nie jest więc dla wszystkich niestety.

W Pentaksa wpakowałem jakieś 15 tysięcy jak sobie policzyłem, więc bez przesady. Dużo ? Pewnie. Ale jak ktoś pali papierosy to niech sobie przeliczy:
1 x 11 zł x 30 dni = 330 zł miesięcznie x 12 = 3960 rocznie
15 000 / 3960 = 3,8 roku palenia papierosów.... A teraz wyglądamy za okno i szukamy osób, które przez 4 lata przepalają sobie fajny zestaw fotograficzny. By nie było - po 2,5 roku wróciłem do palenia, ale pewnie niedługo to się skończy.

[ Dodano: 2012-03-21, 10:05 ]
Kfan napisał/a:
Używam najtańszego systemu czyli NX i wciąż póki co mam 1 obiektyw 30/F2

Świetnie, ale dla mnie Samsung na razie jest wielką niewiadomą jeżeli chodzi o rozwój swojego mocowania. Bardziej wierzę Fuji - nawet gdyby do X-Pro1 miało więcej nie powstać obiektywów niż te 3 (a to nieprawda, wystarczy poczytać plany jakie mają związane z tym aparatem). Do Olka przekonują mnie dobre i jasne stałki - włącznie z Panasonikiem/Leiką 25/1.4. Bardzo podoba mi się jak ten obiektyw rysuje - szczególnie poza obszarem ostrości - http://pliki.optyczne.pl/lei25mik/lei25_fot01.JPG - przypomina mi FA31 (przypomina, nie naśladuje...)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Kfan napisał/a:
Zainwestować? Na amatorski użytek? Jak dla mnie to jest konsumpcja a nie inwestycja.

Inwestycja może też być we własne szczęście. I jeśli akurat taki aparat będzie sprawiał, że komuś banan z twarzy nie będzie schodził, to trudno to przeliczyć na pieniądze.
U niektórych zadowolenie może powodować świadomość, że ma najlepsze za najniższą cenę a u innych sam wygląd aparatu bez względu na cenę.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Generic napisał/a:
Inwestycja może też być we własne szczęście.
dokładnie, coś o czym ludzie ciągle zapominają :-> :-B :-B :-B :-B :-B :-B
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Tak tylko by doprecyzować, nad czym warto się zastanowić - grubość EVIL'a. K-5 to świetny i mały aparat jak na lustrzankę. Ale jak się porówna grubość do np. OM-D czy też X-1Pro to...




No właśnie - i grubość i waga jednak znacznie mniejsza.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jak się odejmie głębokość gripa, to już ta różnica tak szokująca nie jest
a akurat uchwyt pionowy jest przydatny zazwyczaj ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
opiszon, ja nie narzekam na K-5. Gdyby Pentax dał mi szansę na takiego OM-D / X-1Pro to bym go kupił od ręki. Niestety, mając dziecko i wycieczki w plener/miasto, będąc obładowany tysiącem tobołków każdy gram ma znaczenie. Liczyłem po cichu na K-01 że będzie to fajny EVIL na spacery - niestety, grat jest tak samo gruby jak K-5. GXR + APS-C + przejściówka na bagner K ? Hm... jakoś tego nie widzę.
Takiego OM-D schowam w każdą kieszeń. K-5 schowam w kieszeń kurtki / bojówek. Jak sobie pomyślę, że miałbym brać na spacer Canona EOS5DMkII z 24-105 to mnie ciarki przechodzą... Powiem otwarcie - nie brałbym aparatu wcale.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mnie się w głowie nie mieści czemu Pentax nie zrobił czegoś takiego jak olek ale wzorowanego na Me Superze. Nawet jeśli by to oznaczało bardzo małą ilość nowych szkiełek, to komu potrzeba więcej niż kita/2-3 naleśniki do takiego aparatu?

[ Dodano: 2012-03-21, 10:39 ]
A tak jest k-01 który jest gruby i paskudny bo ma tak jakby wbudowaną przejściówkę na K.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Mnie się w głowie nie mieści czemu Pentax nie zrobił czegoś takiego jak olek ale wzorowanego na Me Superze.

Ja nawet myślałem o takim EVILowskim K1000 :evil: + 3 podstawowe naleśniki. Jak ktoś chce to przejściówka na K z przenoszeniem AF-a i jest pozamiatane. Niestety nie jest, bo K01 to żaden EVIL w rozumieniu tego, co miał EVIL dać - brak lustra/mniejsze rozmiary.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach