Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Olympus OM-D
Coraz więcej zapowiedzi nowego olympusa.
Odgrażają się dziadkiem OMem, może być ciekawy pojedynek w dziale bezlusterkowców.
http://photorumors.com/20...e-olympus-om-d/
http://photorumors.com/20...ontent=FaceBook

ps. to zdjęcie to oczywiście jest fake ;)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
A będzie grał "Enola Gay"?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No ale ten wycinek juz nie wyglada na fake ;-)
http://www.43rumors.com/f...d-leaked-image/
Fajnie, ze sie dzieje tyle nowego. Teraz jeszcze czekamy na bezlusterkowca Pentaxa z duza matryca ;-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ładniutki. Czekam teraz na ME Super D :-)
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Są i zdjęcia:


Jakby miał matrycę aps-c (lub większą) i bagnet K brałbym w ciemno :)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
No właśnie, matryca 4/3 i ja już dziękuję. Chorobę miałem, wyleczyłem się mimo ze wygląda zupełnie przyzwoicie (w odróżnieniu od tego designerskiego pentaxa k-01:)
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Jest też cała rodzina: :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Bardzo mi się podoba, bez gripa i windera oczywiście. :mrgreen:
Ale ze względu na matrycę, nie wróżę mu sukcesu. :-/
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
fajny szczególnie srebrno czarny i ta 75 1.8 prawie jak ltd :evilsmile:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ładny a mocowanie? 4/3 czy m4/3?

Od przodu wygląda bardzo klasycznie, z tyłu nieco dziwnie, ale i tak fajny.
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Patrząc na ten aparat nie mogę się pozbyć skojarzeń z pewnym dowcipem o agencie usa zrzuconym do rosji, który pił, jadł i klął jak rusek ale chyba im uciekło, że był czarny.
Niby całkiem fajny ten korpus tylko ten telewizor zamiast wizjera i matryca, której rozmiar i format 5 lat temu chwalono jako cud techniki i oczekiwań konsumenckich a okazała się strzałem w kolano. No, poza kilkoma wyznawcami marki.
Patrząc na kilka podstawowych korpusów w mm widzę, że amatorskie to wszystkie małe, z wizjerem i większą matrycą. Reszta zależy od fotografa. Ech... ciężkie ma życie olek przed sobą.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Żaba napisał/a:
4/3 czy m4/3?

m4/3
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
opiszon dzięki, czyli po prostu kolejny bezusterkowiec. Ciekawe jak to cenowo z PEN się poukłada.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Piękny aparacik, żeby tylko były do niego obiektywy w takich cenach jak do Szajsunga NX i o 2/3 EV jaśniejsze odpowiedniki ogniskowych z APS-C to bym kupił.
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
Żaba,masz rację...kolejny...OM-D.Nic,poza fajnym dizajnem nie pokazali.Cena?Z tymi wszystkimi ficzerami?Mała nie będzie.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Żaba napisał/a:
Ciekawe jak to cenowo z PEN się poukłada.
$999 za korpus na początek.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czyli taniej niz K-5. Mimo wszystko fajna propozycja. I trzeba przyznac, ze ze wszystkich bezlusterkowcow to tylko m4/3 mozna nazwac obecnie systemem za wybor szkiel i akcesoriow. Mala matryca jak zwykle ma swoje wady ale i zalety. Mysle, ze OM-D raczej przysporzy nowych uzytkownikow temu systemowi niz odejmie i pewnie sprzeda sie tego wiecej niz Fuji X-Pro1 - przeszacowanego cenowo jak do niedawna Sigma SD1
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
sylwiusz napisał/a:
ze wszystkich bezlusterkowcow to tylko m4/3 mozna nazwac obecnie systemem za wybor szkiel i akcesoriow.
Czy ja wiem? NX też się fajnie rozwija... m4:3 było wcześniej i od poczatku rozwijały go równolegle dwie firmy, więc siłą rzeczy jest bardziej rozbudowany...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Fajnie to wszystko się prezentuje, tylko strasznie malutki jak na "profi" ;-) sprzęt. Ciut większy od X10, który jest dla mnie absolutnym minimum, jeżeli chodzi o możliwość w miarę swobodnego trzymania w łapie:
http://camerasize.com/compare/#289,129
Nie wyobrażam sobie doczepienia lampy, większego obiektywu i pracy z OM-D dłużej niż 15 min. Za to z nowymi szkiełkami 12/45/75 na pewno będzie wyglądał cudnie, ślinotok gwarantowany.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
tylko że znowu prawdopodobnie będzie tak że niebo dla oczu będzie oznaczało równolegle czyściec dla portfela :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach