romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
espresso napisał/a:
Jak niebawem pewnie spadnie jego cena

Tylko na to czekam :-) Ale może zgłupiałem na starość i powinienem wyczekiwać jakiejś pełniejszej klatki?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso
Czy koledze grabber może się nie podobać OMD? Mnie się też nie podoba, ani na zdjęciach ani wtedy, kiedy trzymałem go w swoich rękach. Nie odpowiada mi estetyka pseudo-retro, jakość wykonania detali (także guzików), ergonomia i nagromadzenie przycisków na tylnej ściance, grubaśny i niepasujący do całego korpusu wyświetlacz. Z pękąjącą ramką, dodajmy...

Teraz napisz, że mimo wszystko aparat ma fajną estetykę, świetną jakość wykonania detali (także guzików), doskonałą ergonomię i idealną ilość guzików na tylnej ściance, cienki i pasujący do całego korpusu wyświetlacz. Oraz że ma fantastyczną niepękającą (pekąjącą? już sam nie wiem) ramkę wyświetlacza. I że w związku z tym nie może mi się ten aparat nie podobać.

;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso napisał/a:
pomimo tego może się komuś nie podobać. :-P

No to Wesołych Świąt i Wszelkiej Pomyślności!
:-)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
espresso napisał/a:
matrycę dającą obrazki na poziomie canona 7D

Naprawdę jest tak słabo? :-|
 

serafin1  Dołączył: 14 Lis 2011
http://www.dxomark.com/in.../(brand2)/Canon

tylko nic nie warty ranking ale może coś tam obrazujący ?!

tyle, że 7D jest z roku 2009

OM-D w porównaniu do poprzednich modeli (4/3, m4/3) REWOLUCJA.

Do matryc aspc....mocne OK ale bez szału. Inaczej OM-D dogonił z powodzeniem matryce zastosowane w modelach d90,d300s, canony 50,60D, 7D tyle, że to są modele sprzed kilku lat.

mam nadzieję, i chyba pewność, że format m4/3 nie skończy za parę lat tak samo jak skończył 4/3. No właśnie ale...coraz więcej na rynku bezlusterkowców z APS-C, coraz częściej ich korpusy nie są wcale większe od konkurencji z mniejszymi matrycami. Ciekawe na ile starczy sił Olympusowi.

Jak chyba Benek kiedyś zauważył, Ameryki nie odkrył ale trudno się z nim nie zgodzić. Fizyka jest nieubłagana, i matryce m4/3 zawsze będę goniły osiągi matryc APS-C.

Choć ja osobiście nie wykluczam, że kiedyś m4/3 ostatecznie polegnie, tak jak poległ system 4/3. Na nic się nie zdał marketing i gorące zapewnienia, że matryca 4/3 wcale nie jest odczuwalnie gorsza od APS-C. System 4/3 niestety padł.

Jakbym wchodził w bezlusterkowca to albo nex, fuji or samsung.
 

serafin1  Dołączył: 14 Lis 2011
zapuść coś porównywalnego z k-5 IIs, może być troche dobrze ale też szału nie ma ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
espresso napisał/a:
JPG z puszki 45/1,8. ISO 640, światło mieszane z przewagą świetlówek. Balans bieli auto... aby nie psuć sobie humoru nie pokażę jpg z IIs

No i co z tego? W tabelkach wychodzi po MTF-ie słabiej, więc do kosza.

Czytałeś, że OM-D zbudowany jest ze słabych materiałów, do tego pęka i takie tam. Marku, tutaj nie o zdjęcia chodzi... Moja jest mojsza niż twojsza, ślepa miłość i talibanizm w jednym...
serafin1 napisał/a:
Do matryc aspc....mocne OK ale bez szału. Inaczej OM-D dogonił z powodzeniem matryce zastosowane w modelach d90,d300s, canony 50,60D, 7D tyle, że to są modele sprzed kilku lat.

Chciałbym dogonić umiejętności fotografów sprzed nie 2-3 ale kilkudziesięciu lat.

serafin1 napisał/a:
Jakbym wchodził w bezlusterkowca to albo nex, fuji or samsung.

Z takim podejściem, proponuję od razu tego ostatniego... ;-) Zakon już czeka :mrgreen:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
serafin1 napisał/a:
Jakbym wchodził w bezlusterkowca to albo nex, fuji or samsung.
Masz racje - nic mniejszego niz APS-C nie ma prawa przyzwoicie obrazowac :roll: Nic nie warty ranking, ale może coś tam obrazujący...

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Po co prowokujesz głupią kłótnię. Nikt tu nie twierdził, że aparaty z matrycami m4/3 źle obrazują. Padło tylko stwierdzenie, że w chwili obecnej matryce 4/3 doszlusowały osiągami do poziomu matryc APS-C sprzed kilku lat. I tak jest.

A dokładniej rzecz biorąc, osiągi najnowszych, najlepszych i technologicznie najbardziej zaawansowanych matryc m4/3 są w chwili obecnej na poziomie dobrych entry level i advanced APS-C z 2008 i 2009 r.

I nie ma tu co zacieśniać turbana, tylko wystarczy popatrzeć na obrazek.





Pytaniem jest, czy użytkownicy sprzętu m4/3 zadowolą się ostatecznie jakością obrazu dawanego przez ich zabawki, kiedy - dajmy na to - za trzy-cztery lata następca OMD-E5 osiągnie poziom k-5. A może za jakiś czas będą mieli dość faktu, że posiadany przez nich sprzęt jest o kilka lat do tyłu za konkurencją, która używa matryc APS-C. Użytkownicy systemu 4/3 podziękowali, nie wykluczam, że podziękują też użytkownicy m4/3.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Przewrotnie można powiedzieć, że niby tak samo APS-C ciągle goni FF. Wyniki też można sobie porónać na DXO :mrgreen: Niektórym się ciągle w głowie nie mieści nic oprócz czarno-białego podziału typu "bo efef musi być najlepsze bo to efef panie, więc jakże to tak?"
Benek, akurat to co pokazałeś to jest poziom, który ciągle jest aktualny w lustrzankach APS-C Canona. A że w porównaniu z konkurencją jest już lekko nie na czasie to inna sprawa - stąd wczesniej się spytałem "czemu tak słabo?" na wzmiankę o 7D.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
No tabelki coraz lepsze, ale zdjęć jakoś lepszych nie widać. Chyba, że chrupki albo ściany cegieł. W sumie, to każdy może tam sobie wykorzystywać sprzęt jak chce. Ostatnio choruję na M8: stara matryca kodaka, nie FF (APS-H), do tego w zakresie samych tabelek wielokrotnie przepłacona (a to jak widać w niektórych wątkach sprawa najważniejsza), ISO800 zjadliwe... Ale podłączając Skopara 40 banan nie schodzi z twarzy patrząc na zdjęcia. No ale, przecież to jak nic talibanizm i zadzieranie nosa.... Albo taka Bessa, Contax....
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wyczyszczono z bezsensownych przepychanek na temat kompletnie nie związany z wątkiem
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
MacRayers, stara M8 jest warta swojej ceny. Nie znam Skopara 40, ale z Noktonem 35/1,2 na pewno Ci się spodoba ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
amatorek napisał/a:
Nie znam Skopara 40, ale z Noktonem 35/1,2 na pewno Ci się spodoba

Bo popieprzyło mi się Piotrze. Skopar 35/2.5 a nie 40. 40 to chyba Ultron jak pamiętam... Co do ceny i wartości - to tutaj jest ryzykowne takie stwierdzenie ;-) Na ebaju znalazłem M9 w dobrej cenie. W sumie to taki aparat chyba na zawsze, więc jak się policzy wydatki na przestrzeni lat.... ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
MacRayers napisał/a:
Skopar 35/2.5
Moje najlepsze szklo od czasow gdy pogonilem G2 z 35/2 i 45/2. Pieknie rysuje to malenstwo.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jak już o takich szkiełkach to w komisie obok mojej pracy widziałem niedawno Vojtka 35/1.2 pod leikę, czy to można podpiąć pod jakąś tańszą puszkę? czy tylko Łajki?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Jak już o takich szkiełkach to w komisie obok mojej pracy widziałem niedawno Vojtka 35/1.2 pod leikę, czy to można podpiąć pod jakąś tańszą puszkę? czy tylko Łajki?

Możesz podpiąć od GXR-a z bagnetem M (focus peaking na plus), przez Neksa z przejściówką na bagnet M + focus peaking, po wszystko co może mieć przejściówkę na bagnet M. Tylko uważaj, to uzależnia. ;-) Dlatego nie rozumiem postawy FujiFilm, która mogłaby wiele zyskać wprowadzając focus peaking. Może to nie jest pełnia szczęścia, ale tak jak pisałem - prosty z wyglądu aparat + manualne ustawianie czasu, przesłony + bagnet M i dla mnie bomba.
Jak film - to why not Bessa R3A? :evilsmile:
Dobra, zejdźmy na ziemię...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://www.dpreview.com/n...of-2012-results
OM-D EM-5 aparatem roku 2012 według czytelników dpreview.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
IMO MFT może z powodzeniem utrzymać się na rynku ale musi o krok wyprzedzać technologię matryc (aby nadrobić do większych nawet gorszych) choć tu kiedyś nastąpio kres więc musi jednocześnie oferować jaśniejszą opytykę o 2/3 EV.
Jeżeli kit do APS_C ma F3,5-F-5,6 to kit do MFT winien mieć F2,8-F4 zwłaszcza, że kit do Fuji X-xx jest już na podobnym poziomie.
Ze stałkami nie jest źle w tym systemie ale może być lepiej choć głównym polem do popisu w rywalizacji dla tego systemu podobnie jak i zresztą Nikon 1 są jasne zoomy.
Do tego trzeba spuścić z tonu jeżeli chodzi o ceny - masa robi kasa panie Olympus...

No i na pewno wielu ludzi chętniej spojrzy na małe maszynki z pewnym AF użytecznym wygodnym jasnym zoomem niż na klocowate lustzranki.

BTW na cyberfoto niejaki Fatman znany tam od lat forumowicz i fotograf ślubny opisał wrażenia z obcowania z OMD, którego zabrał jako dodatkowy aparat na ślub.
Polecam do poczytania bo ciekawie napisane i jak to u Fatmana udokumentowane fotkami przy tym napisane rzetelnie bez klapek na oczach.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Właśnie niejako przez przypadek stałem się posiadaczem Olka OM-D. Tera to się zacznie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach