alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
alkos napisał/a:

Trzeba wieloma zdjeciami zaprzeczyc wizualno-poznawczym stereotypom jakie w nas siedza, zeby przepchnac indywidualne spojrzenie na temat.


W piątek byłem na prezentacji 3 projektów w ramach takiej akcji Discover Katowice, chodziło o to żeby w inny sposób pokazać Katowice. Spodobały mi się dwa projekty.
Pierwszy Milacha pt. "Bardzo piękny projekt". Jak pokazać piękno miasta niepięknego? Spytać ludzi. W efekcie wynikowy fotocast to sylwetki ludzi i ich otoczenia: kobiety, która wygrała w konkursie na najpiękniejszy przybalkonowy ogródek; dziewczyny, która wygrała w konkursie na najpiekniejszy uśmiech; faceta który robi najwięcej pompek itp.
Drugi Kuby Dąbrowskiego... to zapis 35 kilometrowego spaceru, zdjęcia robione kompaktem z jakimś badziewnym filmem w środku, zdjęcia w swej formie totalnie amatorskie, ale wyjątkowo sensownie ułożone. Gość dochodzi do Nikiszowca (takie ładne osiedle robotnicze z początku XX wieku) i w fotocaście dostajemy czarną klatkę i tekst "Nikiszowiec jest tak piękny, że nie wiem jak go sfotografować, zresztą po co fotografować coś co zostało sfotografowane przez tysiące innych fotografów"

Dla mnie świeże, inne. Ale czy zrozumiałe przez nie-fotografów? Bardziej to chyba dyskusja o ograniczeniach fotografii, niż pokazanie Katowic.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
alkos napisał/a:

A jako cos materialnego? Jak wydasz 3 haiku?


Nie... miałem na myśli, że do takiego pojedynczego haiku pasują mi 2 albo 3 zdjęcia, jedno zdjęcie niczym jedna linijka haiku.

[ Dodano: 2012-01-30, 23:03 ]
jorge.martinez napisał/a:
alekw napisał/a:
A ja w dyptykach albo tryptykach :-) Serio, zauroczyła mnie ta forma.
A mnie zauroczyło Twoje wykonanie.


:oops:

bez przesady.....
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
alekw napisał/a:
W efekcie wynikowy fotocast to sylwetki ludzi i ich otoczenia: kobiety, która wygrała w konkursie na najpiękniejszy przybalkonowy ogródek; dziewczyny, która wygrała w konkursie na najpiekniejszy uśmiech; faceta który robi najwięcej pompek itp.
I to jest słuszna ta koncepcja! Po wieloletnich zmaganiach z fotografią również jestem zdania, że należy fotografować przede wszystkim ludzi jako najmniej trwały element krajobrazu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
alekw napisał/a:
Dla mnie świeże, inne.


Bardzo, bardzo ladne. Szczegolnie Milacha.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
technik219 napisał/a:
:oops:

bez przesady.....
Postaw piwo, a wycofam zeznania.

alekw napisał/a:
jedno zdjęcie niczym jedna linijka haiku.


Gdyby jeszcze te linijki w grupie innych haiku korespondowały!
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
jorge.martinez napisał/a:
technik219 napisał/a:
:oops:

bez przesady.....
Postaw piwo, a wycofam zeznania.
To chyba alekw Ci postawi, chociaż nie wymawiam się :-D W Twoim towarzystwie nawet :-B x6
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
technik219 napisał/a:
http://serwisy.umcs.lubli...ewicz/haiku.htm


Tak mysle - Frackiewicz... znam... nie znam? Okazalo sie ze wykladal fotografie na Animacji Kultury na UMCS - studiowalem na pokrewnym kierunku i mialem tam wielu znajomych :-) Pomijajac walory artystyczne strony - bardzo ciekawe to :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Świat to globalna wioska :-D Może i my się minęliśmy gdzieś tam koło studni z kołowrotem?...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kto wie, kto wie? :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach