Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A dlaczego nie różowy ?
 
danpe_
[Usunięty]
Mam taki sam telewizor :mrgreen:
Może jego wartość wzrośnie...
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
z deski kreślarskiej.

Że na drzwiach od kibla niektórzy kreślą to wiedziałem. Ale że na desce też? Da się jednocześnie na niej siedzieć i kreślić? Musi być jednak z niego prawdziwy artysta.

[ Dodano: 2012-02-02, 21:02 ]
Pewną inspirację widać w nazwie K-01. 00 jest czasami na tych właśnie drzwiach.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Wszyscy tu dyskutują nad wyglądem, a ja zwrócę uwagę na inną rzecz -> nazwa.

Na samym początku wydawała mi się dziwna, bo po co to zero przed jedynką, jakoś dziwnie to wygląda. Ale uświadomiłem sobie, jak to brzmi po angielsku: kej oł... KO, czyli skrót od nokautu po angielsku. Niezła próba, Pentaksie :mrgreen:

(za wiki: KO -> wyeliminowanie przeciwnika poprzez spowodowanie jego niezdolności do podjęcia dalszej walki w określonym czasie, najczęściej z powodu utraty przytomności, zamroczenia, wyczerpania, bądź kontuzji :-B )
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Coś w tym jest. Pewnie będzie kupowany
Fenol napisał/a:
najczęściej z powodu utraty przytomności, zamroczenia, wyczerpania, bądź kontuzji
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Biorąc pod uwagę kształt cegły, to kontuzje mogą się pojawić u tych, którzy będą wyśmiewać nowy aparacik :evilsmile:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jezu jakie to szkaradne.. Dobrze, że nie czekałem i zanabyłem nx'a.. Pentax'ie dokąd zmierzasz... :roll: :roll: :roll:
 

pablo  Dołączył: 15 Cze 2007
matth napisał/a:
Jezu jakie to szkaradne..

Liczy się wnętrze ;-)

A sądzicie, że K-01 ma szansę przyciągnąć "nowych" do Pentaxa?

Pozdrawiam!
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
danpe_ napisał/a:
Nie rozumiem tylko dlaczego tam nie ma żadnego wizjera.


Wpakowaliby do K-01 wizjer, aparat byłby jeszcze większy, jeszcze droższy, a jakość tego co widać w EVF paskudna (jak wszędzie).

I co, wtedy nie byłoby narzekania...?
:evil:
 

tajny  Dołączył: 18 Lis 2011
Ktoś to na pewno kupi, bo nie jest jakiś dramatyczny, ale życzę powodzenia w czyszczeniu tych wszystkich zagłębień...
 

bartwaw  Dołączył: 28 Paź 2009
No myślę, że kowali na pewno zaintryguje ...
Peter Gabriel też by go polubił

"I want to be your sledgehammer
why don't you call my name
you'd better call the sledgehammer
put your mind at rest
I'm going to be-the sledgehammer
this can be my testimony
I'm your sledgehammer
let there be no doubt about it"

:)

On jest tak kontrowersyjny, że aż fajny...
 

slaw35  Dołączył: 25 Lip 2010
Uważam, że jest retro, zwłaszcza z naleśnikiem, a inspiracją dla Pana Marc Newson były zabawki sprzedawane na odpustach w czasach minionego systemu. Takie plastikowe telewizorki, w których oglądało się fotosy westernów, a na nich: John Wayne, Kirk Douglas , Gary Cooper i inni. Może niektórzy pamiętają?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Paskudny z każdej strony, chyba najbrzydszy aparat XXI wieku, a jeżeli nie naj- to i tak góry tabeli top 10. Jak widać są i tacy którym się podoba, czyli zupełnej tragedii nie ma. IMHO patrząc ten aparat odnoszę wrażenie, że powstał z myślą o japońskiej przestylizowanej młodzieży. Pasuje do nich jak ulał.

KO czyli oglądając go można poczuć się jak po nokaucie :mrgreen:

Swoją drogą ciekawy jestem jak często w wątkach o wyborze sporzętu pojawi się info w stylu: "Pentaxa nie biorę pod uwagę z powodu tego jak wygląda" i cięzko będzie taki argument uznać za absurdalny.

Przy tym aparacie Fiat Multipla jest piękny!
 

bartwaw  Dołączył: 28 Paź 2009
to się zdziwicie jak wygra
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Swoją drogą widać jakie są rezultaty jak za projekt aparatu bierze się designer, który o projektowaniu sprzętu foto nie ma pojęcia.
Choć np. Nikon też korzystał z pomocy znanych stylistów, ale z o niebo lepszy rezultatem.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Żaba, o gustach nie dyskutuje, ale co z nim jako aparatem jest nie tak? Pomijając przycisk korekty ekspozycji do którego trzeba będzie za bardzo moim zdaniem cofnąć palec wskazujący, pozostałe wydają się być tam gdzie trzeba.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Żaba napisał/a:
Przy tym aparacie Fiat Multipla jest piękny!

:mrgreen:

Jakaś dziwna polityka trochę - Pentax robi świetne małe, pancerne lustrzanki i za to się go ceni. A tutaj największy bezlusterkowiec (trochę jak najszybszy zegarek i największy walkman), który wygląda jakby zaprojektowała go gromadka przedszkolaków z klocków Lego.

Dla mnie bezluterkowce mają sens jeśli mieszczą się w kieszeni i ważą tak 1/2 tego co lustrzanka (no może nie Pentaxa, ale taki średni NiC). Bo dla tak niedużej różnicy w rozmiarze wolał bym jednak coś z wizjerem i szybszym AF (vel K-5 albo nawet K-r).
Ten chyba faktycznie przyjmie się świetnie, ale w Japonii ;-)
 

godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
ja tam w tym miłym folklorystycznym akcencie widzę jeden duży plus...przestrzeń pomiędzy matrycą a mocowaniem - zawsze można sobie kilka drażetek orbit schować, żeby ich po kieszeniach nie szukać 8-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Nie wierzyłem w evila z bagnetem K i mocno się zdziwiłem. Nie było w tym wypadku innej opcji niż "cegła". Chociaż nie można powiedzieć, że nie wzbudza emocji, zwłaszcza żółty :mrgreen: . Tylko, że od początku nie widziałem sensu konstruowania takiego sprzęta. Dla mnie sprawa jest prosta, nie ma wizjera -> nie ma aparatu :-P . Ale nie wątpię, że wśród "pokolenia zombie" znajdzie zadowolonych nabywców.
Może być też świetną opcją dla filmowców, jeżeli możliwości sterowania będą odpowiednio rozbudowane.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Marc motorówkę zaprojektował piękną. Jak chce to potrafi.

[ Dodano: 2012-02-02, 22:08 ]
Bez wizjera też można zrobić aparat używalny nie tylko "na zombie". Odchylany do poziomu ekran w NEX-3 umożliwia mi kadrowanie z poziomu brzucha, podobnie jak TLR. Przy okazji można solidnie oprzeć dłonie z aparatem o korpus (własny) i używać nawet z F300/4.5 (choć to trochę ekstremum ;-) ).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach