Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
pawgra napisał/a:
nawet od MZ-s'a ;-) między innymi ze względu na niewykastrowany bagnet
A od kiedy MZ-S ma wykastrowany bagnet ? I który egzemplarz ? Bo mój ma normalny. Chyba że mu odrósł. :-P
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
a jak zmieniasz przysłonę w szkiełkach bez pierścienia ?? o to mi chodziło...

[ Dodano: 2012-02-03, 17:29 ]
moderatorzy - wyedytujcie proszę mojego posta i sprostujcie wykastrowany bagnet na niemożność pracy ze szkiełkami bez pierścienia
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
To nie MZ-S ma wykastrowany bagnet, tylko szkiełka. :mrgreen: Nie ma sterowania przysłoną z korpusu w szkłach z bagnetem KAF-2. Ale tak samo nie ma tego MZ-5n, MZ-3, MZ-10 i parę innych korpusów z "kultowym" MX-em i ME -Superem włącznie. A nikt nie powie że one mają wykastrowany bagnet. :-P
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Dada, potwierdzam popełnienie błędu. w zamyśle było niemożność sterowania przysłoną z poziomu korpusu.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Zdano, w naszej pentaxopedii stoi jak byk, że była wersja Z-20p... Następny błąd popełniłem?
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
pawel_fan napisał/a:


Tak czy inaczej mój wniosek odnośnie tematu jest taki, że zarówno Z-1/Z-1p jak i Z-20/Z-20p będzie lepszym wyborem, niż SFX/SFXn.


I pod tym się podpisuję obiema rękami.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U Bojidara nie ma. Zapewne tłumacz się pomylił.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
pawel_fan napisał/a:
była wersja Z-20p

Była wersja Z-20 i PZ-20 (sprzedawana w USA)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lampa w Z-1p kryje kąt 28 a w Z-1 35 stopni. W Z-1p istnieje też możliwość ustawień użytkownika, które osiągamy przestawiając przełącznik w pozycję "USERS". Ustawień dopasowujących aparat tzw. Pentax Funktion też ma więcej niż Z-1. No i wbudowana lampa ma redukcję "czerwonych oczu". Pzdr.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Ok, w takim razie jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Jest piątkowe popołudnie, każdy może się pomylić, nawet kilka razy... ;-)
 
danpe_
[Usunięty]
Chyba, że jesteś saperem, albo akurat wybierasz sobie żonę.
Czasami w wizjerach nie ma też różnicy pomiędzy omawianymi aparatami? Jak byłem na kupnie to czytałem o Z-1 oraz Z-1p i coś mi tam mignęło o różnicach w wizjerze.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Różnice, o których tu jeszcze nie było:
- z-1 (z tego co pamiętam) ma interwałometr, którego już nie ma w z-1p (choć chyba nigdy go nie użyłem - 36 klatek to trochę mało, żeby zrobić z tego film poklatkowy :-P )
- z-1p ma jaśniejsze matówki (przy zamianie matówek między z-1 i z-1p będzie przekłamany pomiar światła)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Moderator powinien zmienić nazwę wątku, albo wydzielić osobny "Różnice między Z-1 a Z-1p" ;-)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Powrócę do tematu wątku :-)
Mam SFX`a i kiedyś porównywałem jego głośność do SFXn`a. Jak pamiętam to raczej oba były jednakowo hałaśliwe, to faktycznie jest chyba jego największą wadą, ale też czasem pozytywem, bo jak trzeba zwraca uwagę :-)
Powiem jedno - nadal robię mnóstwo zdjęć na filmie i nie wiem czy nie najczęściej używam właśnie SFX`a, pomiomo że inne fajne body też czekają na załadunek filmu (między innymi Z1p,).
SFX ma bdb matówkę, dobrze się trzyma choć jest ciężki. Jedyne co mi brakuje do szczęścia, czego nie mogę kupić, to grip na 4 x AA, z tym aparat byłby rewelacyjny, gdyż na baterii litowej lampa błyskowa jest praktycznie nie do wykorzystania (po kilkunastu błyskach bateria pada - podobnie w Z1p, ale do tego nie ma żadnego gripa na AA).
Seria MZ jest jak dla mnie zbyt plastikowa, SFX sprawia wrażenie bardziej solidnego.
 
archetwist  Dołączył: 13 Cze 2010
I na taką odpowiedź czekałem ;-) , ponieważ zamówiłem już z UK pięknego SFX-a. Na eksperymenty z bardziej zaawansowanymi konstrukcjami typu Z-1p przyjdzie czas. A właściwie która lustrzanka Pentaksa z lat 80. była kierowana do zawodowców? Bo nie SFX i nie SF7 ani Program...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
LX
 
archetwist  Dołączył: 13 Cze 2010
Ach, dziękuję :-) .
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
pawel_fan napisał/a:
Na pewno nie było tych Z-20p?

To w takim razie jeszcze większy unikat niż Z-5 i Z-5p.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Ten Z-5p wygląda świetnie
http://www.aohc.it/cameras/z5p_01.jpg

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach