DeTe  Dołączył: 14.05.2008
Żeglarskie PPD Cytuj
W związku z ciekawym, imho, pomysłem espresso przedstawionym w TYM WĄTKU chciałbym się wstępnie zorientować czy byłoby zainteresowanie ze strony forumowiczów udziałem w takim przedsięwzięciu.
Fajnie by było gdyby zebrała się jakaś grupka pentaksiarzy bo zawsze to przyjemniej ze "swoimi" :-D
Rejs miałby się odbyć na pokładzie Zawiszy Czarnego końcem sierpnia lub początkiem września br.
Planujemy wyprawę ze szkołą Sekstant. W grę wchodziłby kilkudniowy rejs na Bornholm lub do Karlskrony bądź Liepaji.
Tutaj więcej szczegółów: http://www.sekstant.pl/Re...za,Czarny,.html

Zdano  Dołączył: 23.10.2006
Właściwie to dlaczego nie, prawdziwym żaglowcem nie pływałem, jestem zainteresowany.

tref  Dołączył: 05.09.2006
Nie wiem jak będzie z czasem, ale wstępnie jestem zainteresowany.

kunasagobi  Dołączył: 16.05.2010
Ja jestem chętny ale niestety życie stawia pewne warunki:
- nikt nie będzie mnie zmuszał do gimnastyki na bryfokrei ;-)
- i (bardziej serio) termin rejsu - 2 września muszę odebrać córkę z obozu żeglarskiego w Trzebieży i dostarczyć ja w okolice Świętego Miasta - więc rejs jak dla mnie musiałby rozpoczynać się nie wcześniej niż 4-5 września

mygosia  Dołączyła: 19.04.2006
Tak z ciekawości - +/- ile to kosztuje?

Niestety nie pojadę - mdli mnie na sam widok kiwającego się statku, albo kogoś kręcącego sie na krześle obrotowym [pozdro dla Kuzyna ;-) ].
No i mam nadzieję być wówczas gdzieś, gdzie jest cieplej ;-)

Nie wiem czy ktoś wcześniej sprawdzał terminy, ale z informacji umieszczonych na stronie armatora "Zawiszy Czarnego" wynika, że jacht wraca na Bałtyk w okolicach 8 września i póżniej też ma dość upakowany kalendarz rejsów :-( http://www.cwm.zhp.pl/zaw...rny---2012.html

tatsuo_ki  Dołączył: 01.03.2009
mygosia, w tym linku: http://www.sekstant.pl/Re...za,Czarny,.html od DeTe piszą, że na wiosnę rejs to 800-850 zł. nie wiem, na ile na cenę wpływa prawo popytu, ale we wrześniu podejrzewam, że może być trochę taniej.

no i ja też przedwstępnie byłbym zainteresowany, ale kto to wie, jak będzie po wakacjach? :roll:

kunasagobi napisał/a:
jacht wraca na Bałtyk w okolicach 8 września i póżniej też ma dość upakowany kalendarz rejsów

Oszzz, faktycznie :-/ Pierwszy rejs Sekstant ma zabukowany dopiero 25.X.
Więc trzeba by się szybko decydować żeby złapać jakieś miejsca.
Tylko czy to nie będzie już trochę za zimno :roll:
espresso, jak myślisz?
Cholera, a w 2011 pływali we wrześniu :-(

zipzip  Dołączył: 06.01.2010
Wstępnie jestem zainteresowany, chociaż w moim przypadku musi się poskładać parę rzeczy w jedną całość.
Pozdrowienia Krzysztof

b-bar01  Dołączył: 09.07.2010
kurczę..... szkoda że proponowane terminy mi nie pasują :-( bo brakuje mi kilku godzin do PU.
mygosia napisał/a:
Niestety nie pojadę - mdli mnie na sam widok kiwającego się statku

Mygosia.... zapewniam Cię...... nic tak nie łączy jak wspólne rzyganie..... :mrgreen:

parę fotek z rejsu do Liepaji:

magdku  Dołączyła: 20.04.2006
Re: Żeglarskie PPD Cytuj
Przyznam, ze zawsze marzyl mi sie taki rejs wiec ja chetnie:)Nie wiem tylko czy moj polowek da sie namowic:)No i termin .... u mnie wszystkie poczatki miesiaca, tak do 8ego wypadaja z racji specyfiki tego co robie w pracy.

b-bar01, kiedy był ten rejs?
Przyznam się, że ja wolę cieplejsze klimaty ale zimowy Bałtyk też trzeba kiedyś zaliczyć ;-)

espresso  Dołączył: 30.04.2007
mygosia napisał/a:
mdli mnie na sam widok kiwającego się statku
oddasz neptunowi co mu się należy i na następny dzionek jest super. Ważne aby na początku jeść kisiel. Przy żyganiu nie haczy o zęby :-P .
DeTe napisał/a:
Przyznam się, że ja wolę cieplejsze klimaty ale zimowy Bałtyk też trzeba kiedyś zaliczyć
nie słyszałem aby ktoś zamarzł...

Nieco radosnej twórczości z rejsu (sporo geotagowanych) https://picasaweb.google.com/statyw.eu/ZawiszaCzarny?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMGLk7uqkuGBkAE&feat=directlink

mygosia  Dołączyła: 19.04.2006
espresso napisał/a:
Ważne aby na początku jeść kisiel. Przy żyganiu nie haczy o zęby :-P .

I w obie strony smakuje tak samo ;-)

pawgra  Dołączył: 29.05.2008
ja wchodzę w ciemno ;-) pisz mnie proszę na TAKI REJS ;-)

b-bar01  Dołączył: 09.07.2010
DeTe napisał/a:

początek marca

b-bar01 napisał/a:
DeTe napisał/a:

początek marca

Aaa, to jeszcze zima :mrgreen:
Koniec października na pewno będzie cieplej.
Po niedzieli zadzwonię do Sekstanta i dowiem się o mozliwości rezerwacji.
Ale odpowiem dopiero wieczorem, po nartach - właśnie zacząłem ferie :-D

[ Dodano: 2012-02-08, 16:52 ]
Kurcze, napisałem maila do nich bo w tych górach zasięg do dupy i dodzwonić się nie mogę, ale do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi :-/

PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
b-bar01 napisał/a:
bo brakuje mi kilku godzin do PU.

A to jeszcze jest jakieś PU? Jak to teraz jest z tymi patentami w ogóle, bo się tym, szczerze mówiąc, od kilkunastu lat nie interesowałem.

PiotrR napisał/a:

A to jeszcze jest jakieś PU? Jak to teraz jest z tymi patentami w ogóle, bo się tym, szczerze mówiąc, od kilkunastu lat nie interesowałem.

Już dawno nie ma. Nie ma nic pośredniego miedzy sternikiem a sternikiem morskim.
Teraz zdaje sie egzaminy tylko na pierwsze 2 stopnie - żeglarza i sternika jachtowego (na sternika jest już wymagany staż 200 godzin w rejsach pełnomorskich). Pozostałe dwa wyższe stopnie uzyskuje się bez szkoleń i egzaminów - składa się tylko do PZŻ papierki dokumentujące odpowiedni staż (z tego co pamiętam coś ok. 600 h dla sternika morskiego i 1200 dla kapitana) + badania i odpowiednia opłata. Zmieniły sie też znacznie uprawnienia na poszczególne stopnie - teraz sternik ma takie uprawnienia jak kiedyś sternik z PU.

PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
A jak ja mam sternika zrobionego kilkanaście lat temu (przed reformą) i niedokończony staż do PU, to gdybym chciał wrócić do pływania po morzu to jak? Mam uprawnienia starego sternika i muszę dokończyć staż, żeby mieć "nowego", czy jakoś inaczej?
(Generalnie pytanie mało istotne, bo różnica w uprawnieniach dotyczy morza, a z moim mizernym morskim doświadczeniem i tak sam bym się tam nie pchał, ale mnie to po prostu ciekawi).

Skocz do: