Kasia  Dołączyła: 30.06.2008
No dawno moja noga na Zawiszy nie stała ;)
W tym roku już urlopu brak ale jakby w przyszłym zbierała się ekipa to jestem za :D

DeTe  Dołączył: 14.05.2008
W przyszłym roku to już na 100%!!!!

(Już trzeci rok tak sobie powtarzamy :mrgreen: )

zipzip  Dołączył: 06.01.2010
DeTe napisał/a:
A kiedy dokładnie opływasz Grecję, z kim, jaki jacht, ile osób?

Na razie znam tylko organizatorów, Tomek i Piotr. Znasz ich z zawiasa.
Plany na wczesną jesień.

tref  Dołączył: 05.09.2006
Pozdrów chłopaków. Wachtę kambuzową z Tomkiem pełniliśmy zaraz po odcumowaniu. Nie sądziłem, że nie znając się wczeniej z facetem można tak składnie przeprowadzić operację siekania wszystkiego co pod nóż podleci. Chyba żadnemu z nas nie chciało się za długo siedzieć pod pokładem, więc ogarnęliśmy temat wymieniając się krótkimi komunikatami - jak w wojsku. Granat rzuć, ziemniakiem ogłuszaj. Potem to już defiladowo było, jak reprezentacyjna - noże myj, prezentuj broń, na prawo patrz i salwa z obranej marchewki prosto w tarkę. Sieczka normalnie, aż soki płynęły. A reszta tymczasem usiłowała wypłynąć na szerokie wody mieszając sznurkami szmat.

Ja w tym roku średnio z czasem, choć propozycja kusząca :roll:

Czy? jeśli pentaksiarze stanowią 25% stanu załogi to można już mówić o żeglarskim PPD?
Jeśli nie, to może w przyszłym sezonie coś zmajstrujemy.
Niedawno podrzucono mi link https://www.windytv.com/?52.239,21.036,6
Jeśli ktoś ma ochotę, poproszę o sprawdzanie wiarygodności danych przekazywanych na tej stronie. Jest ładnie zrobiona, ale wygląd to nie wszystko.

Pozdrowienia Krzysztof

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
zipzip, masz na myśli meteo?
Młoda(żeglarka) ze swoją ekipą korzysta tylko z tego :) Chyba najlepsza...
http://www.windguru.cz/pl/index.php?sc=5201
oczywiście możesz wybrać inne spoty ;) są tez meteogramy
http://www.windguru.cz/pl...0757&sty=m_menu

DiMarco  Dołączył: 24.01.2012

zipzip, wygląda, że ta prognoza oparta jest na modelu amerykanckim GFS
Nie jestem meteorologiem, ale mam swoje ulubione, europejskie dla naszego kraju lepiej się sprawdzają :)
Jeżdżę nacodzień na rowerku i nie lubię moknąć ;) w górach też
Faktycznie ładnie wygląda.
edit
Już nic nie rozumiem klikając na miejscowość wyświetla się meteoblue (moja ulubiona) która jest szwajcarska, czyli oparta jest też na innych modelach , w tym również europejskim. Powinna być bardzo wiarygodna :) Polecam również tą
http://www.wetteronline.de/wetter/hel

RPM  Dołączył: 28.07.2010
Hm... na morze z ludźmi którzy nie krzyczą "no pospiesz się, idziemy dalej" - marzenie.

tref  Dołączył: 05.09.2006
RPM, jak ostatnio płynęliśmy to było raczej: "czerwoną k... ciągnij, czerwoną, daltonista jesteś?" A potem trap wędrował ku nabrzeżu nabierając przyspieszenia nieziemskiego, bo jednak zielona pociągnięta została, co blokadę luzowało natychmiastowo. I tak przez 10 dni, aż się grecka gospodarka chwiać zaczęła od tych ciągłych wstrząśnień ziemi przy nabrzeżu... Tak, zgrana i cicha załoga... Na pewno tacy jesteśmy jedząc non-stop czosnek i walcząc ze szkorbutem nie oszczędzając niczego wokoło, znaczy waląc na oślep :-P

Michał opisuje ten trap. W rzeczy samej - lot tego ustrojstwa zawsze wywoływał na pokład kapitana - cud, że przeżyliśmy ;-)
Cała reszta rejsu bajkowa.

[ Dodano: 2016-11-06, 23:33 ]
Dziękuję za podrzucenie nowych stronek do "pogody" - będziemy je obserwować - pozdrowienia Krzysztof

RPM  Dołączył: 28.07.2010
No tak... pływałem na maluszkach, gdzie trap był zwykłą (?) deską kładzioną z rufy na nabrzeże.

zipzip napisał/a:
Dziękuję za podrzucenie nowych stronek do "pogody"

My również za Twojego linka, bardzo mi się podoba , 3 modele meteo w wersji webowej i mobilnej , oprawa graficzna miód, stacje pogodowe, szkoda, że apka ma chyba tylko jeden model.
Tu wygrywa "Pogoda i radar" czyli Wetter online na komórki :) wydaje się bardziej przejrzysta w telefonie.

Skocz do: