WarLord  Dołączył: 19 Cze 2010
Hi Key
Drodzy forumowicze, przymierzam się do sesji w studio i chciałem przy tej okazji poćwiczyć oświetlenie hi key, zastanawia mnie czy mieliście okazje wykorzystywać ta technikę ? Jakie problemy napotykaliście ? może jakieś rady jak za pierwszym razem uniknąć poważniejszych błędów ? Wiem, że większość wychodzi i tak w trakcie ale przeczytałem już trochę artykułów na temat tej techniki mimo to brakuje mi trochę wiedzy z praktyki.

Z góry dzięki za pomoc ;)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
ja mogę co najwyżej podać link (do bardzo dobrego poradnika): http://www.szerokikadr.pl...h_key_i_low_key
w internecie znajdziesz duzo poradników, na YT jakieś filmiki instruktażowe.
generalnie: tło jasne przepalone albo na granicy przepalenia, model/ka jasno ubrany/a delikatny makijaż, (jasne nie znaczy że musi być białe, beż czy błękit też będą ok)
ważna też jest późniejsza obróbka...
Zrób sobie w domu małą próbkę - znajdź jasną figurkę (baranek? aniołek?) postaw na kartce, oświetl mocno rozproszonym światłem (np z okna) podbij ISO jeśli będzie za ciemno :-) trenuj, trenuj trenuj. a potem się tu pochwal
 
WarLord  Dołączył: 19 Cze 2010
Mam zamiar się pochwalić ;) Ten poradnik co posłałeś czytałem i jeszcze kilka innych ;) Tak się zastanawiam bo wydaje mi się że przepalone tło nie powinno być chyba problemem w tym wypadku zazwyczaj ? i czy lepiej od razu ustawić światło na granicy przypaleń czy jednak zrobić tak by RAW był trochę mniej naświetlony i potem dopiero to obrobić ? Poza tym wiem właśnie o tym rozproszeniu światła i równomiernym oświetleniu modelki tak by uniknąć cieni.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
WarLord napisał/a:
i czy lepiej od razu ustawić światło na granicy przypaleń czy jednak zrobić tak by RAW był trochę mniej naświetlony i potem dopiero to obrobić ?

jeśli używasz białego tła, to światła ustaw tak, żeby na tle światłomierz pokazywał ok. 2EV więcej niż na fotografowanym obiekcie. nie możesz przesadzić z mocą światła na tło, bo najpierw będzie Ci się przelewać na obiekt, a potem zupełnie zepsuje ustawione kontrasty.
nie myl high-key z przepaleniami! równomierne, miękkie! oświetlenie obiektu to dobry trop.
a poza tym większe teorie nie zastąpią po prostu prób i błędów. jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.
 
WarLord  Dołączył: 19 Cze 2010
tatsuo_ki, O dzięki :) wiem wiem to nie skok na spadochronie nóg sobie nie połamie ;) szukam po prostu jakiś punktów zaczepienia do startu.
 

Maka133  Dołączył: 18 Lis 2011
Dużo miękkiego światła o dużej mocy w największym rozproszeniu jakie uzyskasz ... i gotowe. Tło białe podświetlone, wszystko na być podświetlone .. przepał jest błędem identycznym jak niedoświetlenie .. a tak w ogóle Key-e robi się w PS tak samo jak beauty :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach