kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
20 najlepiej wyszło choć jak na większości zdjęć z tej palmiarnianej serii brakuje blasku i koloru. Posiedziałbym na Twoim miejscu nad tymi zdjęciami jeszcze bo stanowią dobry materiał do nauki obróbki.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Ze zdjęć spacerowych (18 do 27) podobają mi się 20 i 25. Tak w ogóle to wydaje mi się, że tylko te dwa zdjęcia mają w sobie coś, co przyciąga uwagę. Pozostałe zdjęcia pokazują, moim zdaniem, dokumentalny sposób robienia fotek, typowy dla ujęć rodzinno-wakacyjnych. Sam takie robię :) Jednak wydaje mi się, że gwóźdź programu leży gdzie indziej. Trzeba, w otaczającej rzeczywistości, znaleźć takie punkty widzenia (na kolanach, z wysokości ławeczki, zza węgła itp.) oraz ciekawe gry światła (posiłkując się głębią ostrości), które spowodują, że fotka (jakich tysiące) zamieni się w fotografię przyciągającą wzrok. Tutaj w szczególności ;) Z tego punktu widzenia, zdjęcia 20 i 25 są dobre i przyciągają mój wzrok :)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
dany napisał/a:
Cytat
18. pokazałbym bardziej z żabiej perspektywy



Chciałem, ale niewykonalne w dobrych spodniach i bez LV co najmniej (a jeszcze lepiej z odchylanym ekranikiem) ;)
Robiłem z prawie żabiej - z przykucnięcia. Też nie do końca mi wyszło tak jakbym chciał. Osoby nie zauważyłem, a tablica jakoś mi nie przeszkadzała.

[ Dodano: 2009-03-12, 14:56 ]
Brzmi trochę jak tłumaczenie się.
W każdym razie dziękuję wszystkim za komentarze.
kulten napisał/a:
większości zdjęć z tej palmiarnianej serii brakuje blasku i koloru


Co masz na myśli? Podkręcić saturację? Mam wątpliwości.

----------------------------
Nowe zdjęcia. Wybrałem na razie 2. Mam nadzieję, że jest na nich coś ciekawego. Mi się podobają:

nr.28



nr.29
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Nr 28 - niestety, nie podoba mi się. Wdać staranność w kadrowaniu (to plus), ale też brak pomysłu. Trochę też szkoda, że niebo białe, a drzewo "łyse". W efekcie zdjęcie jest mało interesujące, jednak źle zaplanowane (z jednej strony pusto, z drugiej zbędne drzewo) i jeszcze jakieś takie centralne - bo kąt patrzenia niefajny.
Mnie się wydaje, że można było spróbować tak pokombinować, aby w tym łuku przejścia na most zmieścić niczym w ramce ten punktowiec, co stoi z tyłu.
29 zwyczajnie słabe.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
O, szedlem tym mostem nie raz i nie dwa :-) Nie wiem czy jest sens ratowanie takiego nieba. Otworz sobie levels i sciachaj swiatla. Co prawda niebo bedzie wyjarane, ale scena straci to szarobure zamulenie. W slonecznym Glasgow niestety trzeba czekac na swiatlo, albo isc na takie kompromisy, albo bawic sie w hadeery, pseudo czy nie :-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Cytat
Otworz sobie levels i sciachaj swiatla.



Faktycznie - ściachanie pomogło i zdjęcie wygląda ładniej. Dzięki.

[ Dodano: 2009-04-09, 16:49 ]
Tak wygląda poprawione nr28



[ Dodano: 2009-04-09, 16:51 ]
Nauczyłem się maksymalnie wykorzystywać dynamikę matrycy, jednak jeszcze nie nauczyłem się pozbywać niepotrzebnego nadmiaru w trakcie obróbki

[ Dodano: 2009-06-14, 21:48 ]
Nowe zdjęcia. Bardzo letnie.
30


31


32



[ Dodano: 2009-06-16, 20:10 ]
33
Nie spodziewałem się tego zdjęcia tu pokazać. Po prostu próbowałem, czy po naprawie działa AF i inne funkcje. Po odpowiednim wykadrowaniu wysło mi coś, co wydaje mi się w jakiś sposób interesujące i co nazwałem Panoramą kuchenną
Oceńcie sami:
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
33, "Szum jest wszędzie !!! " ;-)
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
32 najlepsze z ostatnich :)
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Na 32 widać "syf" na matrycy. Dużo nieba, ale są chmurki, które zapełniają kadr.32 jest ok.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
negocjatorek napisał/a:
33, "Szum jest wszędzie !!! "

Tak, ale mi to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie. Podoba mi się ten szum. A tak swoją drogą - cienie mocno ciągnięte z jpg w PSE.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
jakieś taki przypadkowe te zdjecia
nr 31 wogóle na nie
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
34


35


36


37


34-37 poszły także do "Zdjęć Tygodnia" (-> pl.rec.foto.cyfrowa).
Jakby ktoś nie znał - www.fotoplenery.eu

[ Dodano: 2009-08-21, 18:53 ]
nr 38



Wiem, że zdjęcie nie jest robione w "złotej godzinie", ale wszyscy robią widoczki w złotej godzinie, a mi podobają się takie trochę wyprane z koloru zdjęcia i wrażenie leniwej atmosfery, jakie daje połódniowe Słońce. Nie wiem, czy udało mi się zrealizować zamierzenia, ale pierwsze to było właśnie takie wrażenia, a drugie to ciekawa i poprawna kompozycja. Wzrok prowadzony jest tu nie po prostej (pionowej, poziomej, czy przekątnej), a po ślimaku. Może jeszcze niezbyt sprawnie skomponowane, ale wydaje mi się, że się kupy trzyma.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
pierwszy!
Kolory fajne, temat ciekawy, coś nie tak w kadrach (ale nie potrafię wytłumaczyć co), a ramka nie pasuje
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
34.Za dużo drzewa w kadrze i wypalone niebo,a mogło być nieźle.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
nr 39
Autoportret z przymrużeniem oka, czyli gospodarz w walonkach ;)

Prezentuję kilka wersji. Do komentowania jest zarówno kadr jak i poza oraz cień na ścianie (czy może tam być, czy też absolutnie nie powinno go tam być).

A.


B.


C.


D.


E.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
jeśli już chciałeś ten cień trzeba było go dać w całości;
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
carrie napisał/a:
ten cień trzeba było go dać w całości;

Jutro spróbuję. Dziś za mało już światła.

[ Dodano: 2009-10-15, 17:09 ]
A! I jeszcze jedno. Stołeczek na tle ściany. Chciałem go wkomponować jakoś, żeby nie było za pusto. A może go wywalić?
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
pawelek-79 napisał/a:
A! I jeszcze jedno. Stołeczek na tle ściany. Chciałem go wkomponować jakoś, żeby nie było za pusto. A może go wywalić?

Wywalić! W to miejsce wiadro. Albo nie. Siekierę! ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja bym stołeczek porąbał i wkomponował do kominka.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Edit 15-10-2009

Stołeczek jest bardzo pomocny w procesie rozpalania ogniska

[ Dodano: 2009-10-15, 20:39 ] pkosela napisał/a:
Cytat
Siekierę!




Siekiera posłuży mi do trochę innego autoportretu. Nie chcę nadużywać rekwizytów. Oczywiście pomysł wiadra jest bardzo dobry, ale w tym celu nie będę kupował porządnego cynkowanego wiadra, a inne nie pasuje

Trochę żałuję, że nie mam marynarki, to bym założył i zapiął na wszystkie guziki. Byłoby bardziej klimatycznie

[ Dodano: 2009-10-15, 20:42 ]
A te pierwsze zdjęcie wrzucę chyba do avatara


--------------
Edit 22-11-2009

Nowe zdjęcie:
40

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach