pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Hmmm
Czy słabe te zdjęcia, że spotkały się z takim małym zainteresowaniem?
Proszę chociaż o wpisanie +,0,-. Może być bez komentarza.
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
11 i 15 mi sie podobają szczególnie zaś 15
12 nie widze Twojej koncepcji niestety tu, sorki
Podobają mi sie te wcześniejsze z mgłą za to :mrgreen:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zdecydowanie brakuje na Twoich fotografiach użycia szarych połówek by wydobyć solidne niebo i dać więcej światła na dolne partie.

Na zdjęciku 13 pt Stirling ładnie wyciągnąłeś zieleń, tylko właśnie nieba brakuje.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
kulten, ale to szare to chmury deszczowe. Tam nie było więcej nieba niż to, co widać. I też nie było ciemnobłękitne, tylko mniej więcej takie jak tu. Do tej sceny nie potrzebna mi była ani połówka ani polar, tylko umiejętność obróbki rawów. Nadal nie potrafię obrobić zdjęcia tak, żeby naprawdę dużo z niego wyciągnąć.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
pawelek-79 napisał/a:
kulten, ale to szare to chmury deszczowe. Tam nie było więcej nieba niż to, co widać. I też nie było ciemnobłękitne, tylko mniej więcej takie jak tu. Do tej sceny nie potrzebna mi była ani połówka ani polar, tylko umiejętność obróbki rawów. Nadal nie potrafię obrobić zdjęcia tak, żeby naprawdę dużo z niego wyciągnąć.


Nie chcę się z Tobą spierać ale używanie wymienionych przeze mnie filtrów cholernie dużo daje. I nawet jeśli wydaje Ci się, że niebo jest szare i bez polotu to nic bardziej mylnego jak je takim pozostawić. Użyj połówki a później pobaw się funkcją burn w ps i zobaczysz co można z niebem zrobić. Polecam takie rozwiązanie choć oczywiście z umiarem.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Z noworocznymi życzeniami wszystkiego najlepszego i dużo "jasności"* - panorama a'la Jeleń na Rykowisku ;)



Pozwoliłem sobie odrobinę nagiąć ograniczenia wielkości obrazka na forum, bo by panorama wysokości nie miała. A poniżej jeszcze link do zdjęcia o szerokości 1200px.



* na CBradio życzą sobie "szerokości", to ja tym zwyczajem życzę "jasności" ;)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Świetne zdjęcie i dużo lepiej ogląda się jej w większej rozdz.
Wyrazy uznania.

ps
drobna sugestia. Jeśli robiłeś to zdjęcie w RAW to pobawiłbym się na Twoim miejscu w hdr z 2 ekspozycji:rozjaśnionej dolnej i takiej górnej jak masz na finalnej wersji.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Niestety, tylko JPG. Ale ja za bardzo nie widzę tutaj pola do HDR. Niebo jest niebieskie, cienkie warstwy chmur są białe, tak jak mają być, nawet jeśli to prześwietlenie, ściana sosnowego lasu od strony cienia jest prawie czarna - tak jak ma być, a poza tym monitor LCD ma chyba mniejszą dynamikę niż odbitka z labu. A i histogram wygląda przyzwoicie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Pozwoliłem sobie odrobinę nagiąć ograniczenia wielkości obrazka na forum, bo by panorama wysokości nie miała.

Bez sensu bo forum i tak przeskalowuje na 700 pikseli.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
plwk napisał/a:
Bez sensu bo forum i tak przeskalowuje na 700 pikseli.


No faktycznie. Ale nie wiedziałem, czy mogę wrzucić te 1200px, to by forum przycięło, a po kliknięciu otworzyło by się oddzielne okno.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
pawelek-79 napisał/a:
Niestety, tylko JPG. Ale ja za bardzo nie widzę tutaj pola do HDR. Niebo jest niebieskie, cienkie warstwy chmur są białe, tak jak mają być, nawet jeśli to prześwietlenie, ściana sosnowego lasu od strony cienia jest prawie czarna - tak jak ma być, a poza tym monitor LCD ma chyba mniejszą dynamikę niż odbitka z labu. A i histogram wygląda przyzwoicie.


To szkoda, że nie RAW. A zdjęcie jest wręcz stworzone pod hdr ale nie jako przyszły produkt photomatixowy tylko porządnie z dwóch ekspozycji i późniejsze gumkowanie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Zapomniałem dodać numeru do ostatniego zdjęcia. Umówmy się w takim razie, że nosi ono numer 17 ;-)

------
Dodano 7 marca 2009

Co prawda nie są to zdjęcia "Och!" i "Ach!" (w nawiązaniu do toczących się dyskusji na temat tego, jakie to zdjęcia powinny się pojawić w tym dziale), ale wydaje mi się, że popełniłem kilka ładnych zdjęć na dzisiejszym spacerze i zaprezentowane jako całość będą się bronić. :-D

Aż się boję....

No dobra. Lecimy z tym koksem (acha - co sądzicie o tych ramkach):

nr.18
Wiosna przyszła na wyspy już ze 2-3 tygodnie temu. Chociaż zima czasami daje się jeszcze we znaki, o czym można się przekonać w temacie - widok z okna ;-)
Ale dzisiaj było tak:


nr.19
Wybrałem się więc na spacer (jako że skończyłem pracę i miałem 2 godziny na powłóczenie się, zanim zajdzie Słońce) do ogrodu botanicznego w Glasgow:


nr.20
Jednak pogoda szybko mnie zniechęciła do dalszych spacerów pod gołym niebem, więc udałem się do palmiarni znajdującej się na terenach ogrodu botanicznego(a właściwie Ogrodu Botanicznego - Glasgow Botanic Gardens):


nr.21
We wnętrzu tego, moim zdaniem, bardzo ładnie zaprojektowanego budynku mogłem się cieszyć ciepłem i tropikalnymi zapachami. Niestety nie za długo, bo po jakimś kwadransie przyszedł pan dozorca i powiedział, że już zamykają:



nr.22
Ale do tego czasu udało mi się porobić trochę zdjęć. Oto one:


nr.23



nr.24



nr.25



nr.26



nr.27




I to koniec zdjęć, bo przecież nie chcecie oglądać zrzutu z karty, prawda? :mrgreen:
 
kasylwia  Dołączyła: 07 Lip 2008
Jestem zauroczona 17 i teraz jest mi trudno... z nowej sesji podoba mi się 22 tylko przeszkadza mi to coś w prawym dolnym rogu.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
11, 12 i 17, te mi się podobają, ciekawe kadry i motywy.
Ostatnia seria nie działa na mnie.
 

Macky  Dołączył: 28 Lis 2008
Ostatnia seria też na mnie nie działa, ale traktuję ją jako poznawczą - fajnie było się przejść dzięki Tobie po ogrodzie ;) A jeśli chodzi o fotografie, to zawiesiłem oko na 23 i gdyby był szerszy kadr lub zdecydowane przesunięcie w którąś ze stron, by pokazać tą niesamowitą konstrukcję - byłbym usaty;p
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Macky, wydaje mi się, że kompozycja symetryczna akurat tutaj pasuje. Nie widzę tutaj przesuwania w którąkolwiek ze stron. Co do szerszego kadru - zobaczymy co pokarze pełnoklatkowy FAJ 18-35 podpięty do pełnoklatkowego korpusu, ale to dopiero jak wywołam kliszę. Tutaj miałem Sigmę 17-70 i to było najszerzej jak się dało. Można było co prawda odejść, ale inne elementy konstrukcji zasłoniłyby te ciekawe sklepienie.

kasylwia, nie zauważyłem tego dolnego rogu. Jutro, czy pojutrze zajmę się tym. Na razie nie mam czasu.

White napisał/a:
11, 12 i 17, te mi się podobają, ciekawe kadry i motywy.

17 też mi się bardzo podoba. Ale ta seria, którą przedstawiłem również uważam za udaną. Dlatego wstawiłem.

P.S.
Czy ktoś wyjawi mi, dlaczego latarnie czy śmietniki poustawiane są w takich miejscach, że zawsze lądują mi na mocnych liniach, albo co gorsza w mocnych punktach kadru ??? :mrgreen:
 

Macky  Dołączył: 28 Lis 2008
[quote="pawelek-79"]Macky, wydaje mi się, że kompozycja symetryczna akurat tutaj pasuje. Nie widzę tutaj przesuwania w którąkolwiek ze stron. Co do szerszego kadru - zobaczymy co pokarze pełnoklatkowy FAJ 18-35 podpięty do pełnoklatkowego korpusu, ale to dopiero jak wywołam kliszę. Tutaj miałem Sigmę 17-70 i to było najszerzej jak się dało. Można było co prawda odejść, ale inne elementy konstrukcji zasłoniłyby te ciekawe sklepienie.

Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze da się szerzej, dlatego napisałem o przesunięciu kadru w lewo lub prawo. Moim zdaniem byłoby lepiej, chociaż, być może faktycznie wlazłoby w kadr coś jeszcze gorszego;) Central wcale mi nie przeszkadza, bo na 25. wyszedł bardzo dobrze. Tylko że tu jest kompletny, a na 24. przeszkadzają mi właśnie poucinane fragmenty konstrukcji. Ale to tylko takie czepianie i nie bierz go zbyt serio;)

edit: sory, cos mi nie poszlo z cytowaniem;/ musze sie poduczyć...
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Chyba wprowadziłem trochę zamieszania numeracją. Numery zdjęć są NAD zdjęciem, nie pod.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
18. pokazałbym bardziej z żabiej perspektywy aby kwiaty stały się głównym motywem zdjęcia.Schowałbym tą niebieską tablicę za drzewo i poczekał na odejście postaci po lewej.
23.jest najlepsze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach