Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Robię w rawach, czasy krótkie też nie są i nadal nie bardzo wychodzi.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Poka! Albo podeślij rawa na stasiek165 małpa o2.pl . Mi kolorowe zdjęcia też nie wychodzą, ale mam podejrzenia, że to przez filtr.
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
e tam zdziwiacie - ja ma mase kolorow :D, ale moze to przez to ze mam rozne filtry i 2 kompakty przerobione na IR ;)

[ Dodano: 2008-07-07, 22:51 ]
mi tez wrzuc na @ - poszlo na PW
zobacze co z tego sie da zrobic
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Dzięki panowie, podeślę - 4d3 tak jak Ci pisałem przez PW - po powrocie do domu z miejsca zwanego pracą.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Po moich wnikliwych obserwacjach doszedłem do wniosku, że nie wiem o co chodzi. Na moich zdjęciach bez problemu ustawiam balans klikając pipetą na jakieś liście. Tracę wtedy wszystkie kolory, ale drzewa są białe. A tak na moje niewprawne oko, to Twoje zdjęcie nie wygląda jak IR. Mimo, że jest czerwone (tak powinno być), to drzewa nie są jaśniejsze od nieba (a tak też powinno być).
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
I w tym problem. Za diabli nie mogę ustawić WB. Próbowałem kręcić ustawieniami we wszystkie możliwe strony i nic. W akcie desperacji próbowałem nawet autoWB i dalej nic. Może po prostu trzeba wrócić do negatywów.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A masz możliwość sprawdzenia innego filtra? Może ten co masz jest na bardzo bliską podczerwień i dlatego to tak wygląda... :roll:
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
tak na pierwszy rzut oka (bo na razie nie mialem wiecej czasu) to uzyles filtra czerwonego - tak?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jimmy napisał/a:
Dla ułatwienia: kadyszka + Hitech IR
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Stachu napisał/a:
A masz możliwość sprawdzenia innego filtra? Może ten co masz jest na bardzo bliską podczerwień i dlatego to tak wygląda... :roll:


Wszystko przede mną. Tego Hitecha pożyczyłem, żeby sprawdzić czy w ogóle ma sens ta zabawa. Po prostu mogę kupić coś innego.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Widziałem zdjęcia z Hoya - działa. Sam robiłem przez czarne końcówki wywołanej kliszy, czarne płyty CD i filtr IR od reflektora czołgowego - też jakoś działa.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Muszę poszukać jakiegoś czołgu :D
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
30cm koło o grubości 5mm ze szkła hartowanego pasi? ;-)
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Jak mi wejdzie do uchwytu cokina, LOL. A na poważnie skąd to bierzesz?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Allegro :mrgreen:
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
z cala pewnoscia z konfiguracji k10+hitech IR 720nm nic nie bedzie
hotmirror jest za mocny, wiec IR prawie na matryce nie trafilo
przy dobrej pogodzie, k10d przy ISO 200 f8 czas naswietlania IR ma okolo 2 minut - u Ciebie tylko 3 sekundy
kiedys jak testowalem z filtrem czerwonym Fuji S9500 wyszlo mi prawie tak samo
a jak oczywiscie bedziesz mial filtr, ktory prawie nie przepuszcza swiatla widzialnego, to body zarejestruje wlasnie IR, a jako ze ma mocny hotmirror czas bedzie potwornie dlugi dla poprawnej ekpozycji
ja uzywam 2 przerobionych kompaktow :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
filtr od reflektora - ISO 200 f8 żarówka - 20s
klisza - ISO 200 f8 zachmurzone niebo - 2,5s
Takie są moje wyniki.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
dzięki panowie, sporo mi wyjaśniliście.
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
http://www.xdeltax.com/tutirdsvsk10d/index.html

podpieralem sie informacjami z tej strony, wiec pewnie roznica w czasach powstala przez "moc" filtra ;)
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Też oczywiście sprawdzałem tę stronę. Różnice w przepuszczalności między Hitechem, a Hoyą muszą być kolosalne, skoro przy 6-10 sekundach mam prześwietlone zdjęcia. Chociaż będę musiał jeszcze poeksperymentować.
A tak w ogóle to mocno zdominowaliśmy ten wątek. :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach