Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
Pentax K5 + Sigma 30mm f1.4 + wbudowany flash
Witam,
Zauważyłem ostatnio taką przypadłość - dopiero teraz, bo rzadko fotografuję z wbudowaną lampą. Ale chcąc nie chcąc pstrykałem ostatnio. Okazało się, że zdjęcia z lampą mają lekki BF.

Z tego co mi się wydaje, to ostrzenie dokonywane jest przed błyskiem zatem czy lampa błyśnie czy nie, to chyba nie powinno mieć jakiegoś związku => nie wiem :|.
A może ma?

Czy ktoś kojarzy przez co to może być spowodowane -> wina korpusu, może obiektywu, albo coś robię źle?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
a lampa błyska w czasie ustawiania ostrości (wspomaganie AF, poprzez doświetlenie) ?
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
Mowa o zdjęciach robionych, nie przy całkowitej ciemnocie. Normalnie w domu jak jest ciemniej pstryknąłem z lampą, bo nigdy nie używałem bo przeważnie na f1.4 wszystko szło :).


Wczoraj robiłem próbki, bez lampy w każdym świetle trafia super (mikroregulację mam na +7) , a jak włączam lampę to jest BF. Muszę ustawić mikroregulację na +9 i wszystko gra.
Ale takie działanie to chyba nie bardzo normalna rzecz.

Chyba będę musiał odesłać szkiełko do regulacji.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Basso, i jak to maja wyregulowac? maja zainstalowac w obiektywie czujnik natezenia swiatla?
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
Nie wiem, nie znam się :| . Hmm akurat miałem dzisiaj iść. Wiem, że np. były nie raz problemy na forum, że przy jarzeniowym nie ostrzył, czy przy świetlówce. Niby ludzie dawali do regulacji i wszystko śmigało. Tak się zastanawiam co to zrobić. Bo nie chcę na początek wiosny mieć aparatu w serwisie :/.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach