BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
cholerne pierścienie newtona..
kupilem sobie szybke chemicznie trawiona z jednej strony, skanowalem juz negatywy bw i bylo raczej ok, dzisiaj odebralem lekko przeterminowana klisze fujicolor 100, pierwszy skan w miare ok, na nastepnych wychodza mi te cholerne pierscienie.. czyzby to szkielko nie do konca bylo taki jak mnie zapewniali?

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli negatyw przylega do szyby skanera to pierścienie newtona to nic dziwnego.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
plwk, ale skanujac ostatnio bw nie mialem takich problemow.. kolor odebralem przed chwila, byla niepocieta.. moze musi pare razy lezec w ksiazce? :) bw wyglada na bardziej prosty..
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Skanuj film drugą stroną. Gdzieś-coś czytałem niedawno i o tym wspominali.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
radekone, bardziej matowa strona filmu do szyby skanera.. z gory dociska to ta bardziej "chropowata" strona szybki chemicznie trawionej..
za pare dni dostane oryginalne ramki epsona no ale chec zeskanowania tej rolki.. :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Aby nie występowały musi być między szybą a negatywem warstwa powietrza lub gliceryna, olej itp.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
plwk, no wlasnie czytalem o tym oleju.. sa tez do kupienia w sprayu jakies wynalazki anty-newton.. z rameczkami nie bedzie takich numerow? ;)
ale podobno ostrosc gorsza..
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
paradziqs, było kupić dedykowany skaner do małego obrazka ? ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
wuzet, nie stac mnie ;) odkladam na cos innego.. mi ten plaszczak wystarcza w sumie.. sluzy jako wgladowka + do wrzucania zdjec do sieci z rozmiarem max 700px na dluzszym boku ;)
ale jak chcesz to mozesz mi zasponsorowac jakas minolte.. nie obraze sie..
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Sam bym przygarnął jakąś Minolte. Też polowałem na cos taniego, aż w końcu trafił się za 100$ praktycznie nowy (open box tylko) Plustec 7200 i kupiłem. Póki co wystarcza ... brakuje jedynie czasem auto redukcji kurzu i rys, ale pobawie sie chwile stempelkiem jak trzeba i jest ok ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach