l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Desmond napisał/a:
a ja polecam napisanie własnej galerii

bez sensu :roll:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Desmond napisał/a:
przyklad w moim profilu

Wiesz, jak zawsze o gustach się nie dyskutuje, ale IMHO ten przykład nie jest zbyt zachwycająco-zachęcający do pisania własnych galerii. Jednakże szacunek za to, że potrafisz :-B
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Mnie się podoba www.flickr.com , za darmo nie ma ograniczeń co do ilości (tylko transferowe na miesiąc), ale niestety można założyć tylko 3 sety :-(
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Desmond napisał/a:
Hehe, a ja polecam napisanie własnej galerii, wszystko można samemu zaplanować (przyklad w moim profilu, choć nie skończony)


Chciałbym umieć to zrobić, jednak moja znajomość html, ogranicza sie do wpisania w google "kurs html" i wyszukania tego czego potrzebuję. Nie mówiąc już o javie czy flashu. Jestem niestety, stazany na gotowce. Narazie bawie sie pixelpostem, zobaczymy co z tego wyjdzie :-|

Ps. Flickr odpada, bo potrzebuję domenę z własnym nazwiskiem.
 

sledzik  Dołączył: 26 Cze 2008
polecam program jAlbum - moja galeria jest w nim zrobiona.

Oszczędza sporo czasu - sam robi html, miniaturki i takie tam.

www.w4you.ovh.org <- moja galeria, wykonana jAlbum.
 

rgt  Dołączył: 25 Lis 2008
a może Wordpress + dodatki?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
odkopiętemacik

coś nowego wartego uwagi wyszło/jest gdzie mozna wybudować własną galerię?

dziekówa

z nudó myslę coś stworzyć i sie czegoś przy okazji nauczyć
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Własna galeria/photoblog
Poszukuję jakiegoś ciekawego miejsca na którym mógłbym publikować swoje zdjęcia z podziałem na kategorie i możliwością tagowania ew. podglądu exif.
Przez długi czas używałem Photobucket ale ostatnio nie działa dobrze, załadowane zdjęcia są niekiedy automatycznie zmniejszaną rozdzielczość pomimo odznaczenia odpowiedniej opcji itp...
Ostatnio korzystam z Postimage.org ale to raczej surowe archiwum do przechowywania zdjęć niż ciekawy serwer umożliwiający prezentacje.
Zależy mi też na tym aby można było umieszczać zdjęcia w dobrej rozdzielczości.

Na razie przychodzi mi do głowy tylko Flirck ale nie mam przekonania do interfejsu i sposobu prezentacji zdjęć. Diggarta odrzuciłem bo on służy bardziej ocenie fotek a nie ich prezentacji.
Są jeszcze inne programy Picassa WEB, Wordpress, Photoshop album i wiele innych ale nie znam ich.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
500px
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
A ja zrobiłem niedawno swoją nową galerię na Piwigo.
Piwigo
Znalazłem miejsce na serwerze i tam umieściłem swoją galerię. Skrypt strony ładuje się poprzez plik instalacyjny / tutorial instalacji dostępny jest na Piwigo /. Sama galeria jest darmowa , prosta w obsłudze a wygląda to tak:

moja galeria

Sławek
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
@paradziqs ta galeria wygląda b.ciekawie minusem jest to, że nie można powiększyć zdjęcia na cały monitor i nie wiem czy jest tam możliwy podział własnych prac na kategorie - przejrzałem zdjęcia kilku osób i nic takiego nie znalazłem.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Michciu76, na 500px samemu definiujesz kolekcje ze zdjęciami, a mając konto pro albo awesome masz do dyspozycji własne portfolio. Możesz też otworzyć tam własny sklep ze zdjęciami.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
dokladnie, mozliwosc katalogowania zdjec pojawia sie dopiero po wykupieniu odpowiedniego konta.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Dziękuję bardzo za podpowiedzi.
Wypróbuję 500px bo podoba mi się interfejs, wygląd stron i komentarze też są mile widziane.
 

68h4d  Dołączył: 14 Gru 2009
fotopentax napisał/a:
A ja zrobiłem niedawno swoją nową galerię na Piwigo.
Piwigo


Piwigo działa jedynie na własnej przestrzeni dyskowej strony czy jest w stanie zagospodarować "miniaturki do powiększenia " z serwerów zewnętrznych ?
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Odświeżę wątek.
Czy jest możliwość na którychkolwiek z wymienionych bezpłatnych stron, podziału galerii na ogólne dostępne i prywatne, z tym tylko żeby wejście do prywaty nie odbywało się przez zdefiniowanie znajomych, rodziny itd, tylko przez klikniecie w link czy wpisanie adresu danej galerii?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
W Picasie można udostępniać na tej zasadzie (link).
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Faktycznie. Próbowałem to zrobić na flickrze ale poległem ze względu na niewystarczającą znajomość angielskiego.
Coraz bardziej przekonuje się do google.
pozdrawiam :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach