tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
MAKING PICTURES OF PEOPLE
uprzedzam, dla kogoś, kto zna angielski, to jest kilka godzin siedzenia, oglądania i czytania.
samego oglądania też może być dużo.

http://flakphoto.com/exhi...-of-people#main

Pokrótce - zebrano 27 współczesnych fotografów co to robią portrety, żeby pokazać przekrój współczesnej fotografii portretowej.
Oprócz zestawu zdjęć do obejrzenia, wywiad z autorem do poczytania. I tak 27 razy...

Cytat
While some images emphasize the construction of identity through race, gender and class, others question the relationship between individuality and the ways we classify ourselves according to cultural imperatives. At the core of these different approaches is the artists' exchange with their subjects and the creative inspirations that drive them to make images that push photographic portraiture forward.


Cytat
Podczas gdy niektóre obrazy podkreślają tworzenie tożsamości poprzez rasę, płeć czy klasę, inne zadają pytanie o relację między osobowością a sposobami jakimi klasyfikujemy nas samych zgodnie z kulturowymi pryncypiami. Co jednak łączy te różne podejścia, to wymiana między artystą a fotografowaną osobą i kreatywna inspiracja, która motywuje ich do stworzenia obrazów, które rozwijają fotograficzny portret.

przepraszam za tłumaczenie tylko trochę lepsze od googlowego.

(nie wiem, czy to wywoła jakąkolwiek dyskusję, więc nie dawałem oznaczenia w temacie)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
na mnie zrobił ten zestaw spore wrażenie
fajnie, że tyle jest w kolorze - klikając, podświadomie spodziewałem się czarno-białych zdjęć

mam pytanie - bo na bakier jestem z angielskim - na jakiej podstawie dokonano wyboru tych 27 fotografów - i kto tego wyboru dokonał?
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Re: MAKING PICTURES OF PEOPLE
tatsuo_ki napisał/a:
Co jednak łączy te różne podejścia, to wymiana między artystą a fotografowaną osobą i kreatywna inspiracja, która motywuje ich do stworzenia obrazów, które rozwijają fotograficzny portret.


Piękne.. to chyba z Cohelo albo z Moniki Riczardson. (?)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
gilby napisał/a:
na jakiej podstawie dokonano wyboru tych 27 fotografów - i kto tego wyboru dokonał?

Ta strona to jeden z dwóch wymiarów współpracy między Flakphoto, za którym stoi Andy Adams, a Nelson-Atkins Museum of Art w osobach Jane L. Aspinwall i April M. Watson.
Drugim wymiarem jest fizyczna wystawa About Face: Contemporary Portraiture w tymże muzeum.
Wyboru dokonano spośród około 10 000 zgłoszeń, które były odpowiedzią na publiczne ogłoszenie w internecie.
Krótko mówiąc - zgłosić się mógł każdy, kto o ogłoszeniu usłyszał, natomiast wyboru dokonało grono osób doświadczonych w kuratorowaniu fotografii.

spirit napisał/a:
Piękne.. to chyba z Cohelo albo z Moniki Riczardson. (?)

już raz przeprosiłem za słabe tłumaczenie...
chodziło o to, by pokazać tę część fotografii portretowej, która wnosi coś nowego, która pokazuje, że ta dziedzina fotografii się rozwija.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
dzięki za wyjaśnienie
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Mniam.
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
tatsuo_ki, dzięki.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
tatsuo_ki, :-) :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach