JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Jak to wywołać? Film z fotokarabinu S-13
Przez przypadek mam kasetę z fotokarabimu S-13 (polskiej produkcji WZFO). Jest załadowana filmem. Nie ma na niej żadnego opisu. Prawdopodobnie pochodzi z Lima 2 / 5 / 6 sądząc po typie lawety fotokarabinu. Ostatnie Limy wycofano z lotów 40 lat temu.
Nie wiem czy jest załadowana nowym filmem czy już naświetlonym (5,2 m 35mm).
Jeśli ktoś z Was ma wiedzę na ten temat - co to za film jak go wyjąć bezpiecznie z kasety i jak to wywołać to prosiłbym o pomoc. Teoretycznie można by pociąć go na trzy kawałki i zapakować koreksu.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
JacekK, w fotokarabiny ładowano raczej filmy panchromatyczne. Może to coś w stylu AVIPHOT 200. Odetnij może kawałek i spróbuj w HC-110 , 1:31 jakieś 6-7 minut. Zobaczysz czy warto. Rady co do wołania podaję za użytkownikami z Korex'u.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Dzięki. Obecnie dysponuję Fomadonem W27 i R09. Co do filmu... zapewne to bydgoski wyrób. Armia nie importowałaby filmów za dewizy. Ale jaki?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tam była stała migawka więc raczej o dużej - jak na owe czasy - czułości. Popytam na Korex, tam jest gość, który się tym kiedyś zajmował. Dam znać gdy będę coś wiedział.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Super. Nie mam aparatu, ale pamiętam ogniskową - 100/ f? 6,3 mm. (Był taki FED, możne to te same szkiełka. Doczytałem - konstrukcja FEDa.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Wyjąłem film z kasety. Pozostało ok 1m. Zapakowałem do normalnej kasetki do aparatu głównie po to aby wywinął się na właściwą stronę. Dziwny film. Ma białą emulsję i bardzo grube podłoże. Wydaje się że to film do kamery filmowej i do wywołania odwracalnego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach